Facebook Pixel Sportdog.gr | Παλικάρι η Τότεναμ - Τεράστια νίκη με 10 παίκτες από το 30’! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2019-09-28 19:20:00

Παλικάρι η Τότεναμ - Τεράστια νίκη με 10 παίκτες από το 30’! (ΒΙΝΤΕΟ)

Έβγαλαν... ψυχή τα "σπιρούνια" κόντρα στη Σαουθάμπτον.

Ολυμπιακός - Τότεναμ: Μετά την ισοπαλία με τον Ολυμπιακό και τον αποκλεισμό-σοκ από την Κόλτσεστερ στο Λιγκ Καπ, η Τότεναμ έβγαλε αντίδραση και πήρε μια απίθανη νίκη με 2-1 κόντρα στη Σαουθάμπτον, αν και έπαιξε με παίκτη λιγότερο για 70 λεπτά!

Τα "σπιρούνια" προηγήθηκαν με τον Εντομπελέ στο 24', όμως είδαν το παιχνίδι να... στραβώνει για τα καλά, αφού στο 31' ο Οριέ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα και στο 38' ο Γιορίς έκανε απίστευτη γκάφα και... χάρισε το γκολ της ισοφάρισης στον Ινγκς.

Η Τότεναμ πήρε ξανά το προβάδισμα με τον Κέιν στο 43' και είχε τα ψυχικά αποθέματα να κρατήσει τη νίκη στο δεύτερο ημίχρονο παρά το αριθμητικό μειονέκτημα.

Κατά τα άλλα, η Τσέλσι επικράτησε 2-0 της Μπράιτον, ενώ η Γουλβς πήρε το... ντέρμπι των ουραγών με το ίδιο σκορ κόντρα στη Γουότφορντ.