Facebook Pixel Sportdog.gr | Απογοητευμένος ο Δώνης, έδωσε... εξηγήσεις για Μακέντα!
| 2019-10-05 19:49:00

Απογοητευμένος ο Δώνης, έδωσε... εξηγήσεις για Μακέντα!

Ο κόουτς του Παναθηναϊκού αποκάλυψε τι συνέβη με τον Ιταλό.

Γιώργος Δώνης - Φεντερίκο Μακέντα: Πολύ απογοητευμένος εμφανίστηκε ο Γιώργος Δώνης μετά την ήττα από την Ξάνθη με 1-0 εντός έδρας και στάθηκε στην έλλειψη ψυχραιμίας στο δεύτερο ημίχρονο.

Παράλληλα, εξήγησε ότι ο Φεντερίκο Μακέντα δεν γινόταν να παίξει παραπάνω από μισή ώρα, μετά από σχετική εντολή των ιατρών.

​Αναλυτικά όσα δήλωσε στην κάμερα της NOVA μετά το τέλος του αγώνα στη Ριζούπολη:

«Ότι προσπάθεια και να κάνεις,αυτό που μένει είναι το αποτέλεσμα. Χάσαμε την ψυχραιμία μας, ο αντίπαλος βρήκε πολλές αντεπιθέσεις, είναι πολύ αρνητικό το αποτέλεσμα για μας» Για την απόφαση του να μην ξεκινήσει τον Μακέντα στο βασικό σχήμα: «Είχα από τους γιατρούς το ΟΚ για τον Μακέντα για να παίξει 30 λεπτά, τον έβαλα για 45'».