Facebook Pixel Αυτοί δε μπορούν ούτε με πέναλτι! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2011-01-23 22:34:00

Αυτοί δε μπορούν ούτε με πέναλτι! (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Παναθηναϊκός δεν μπορεί να κερδίσει ούτε με μαϊμουδένιο πέναλτι όπως ο Ολυμπιακός! Ο Κάκος χάρισε την ισοπαλία στον ανύπαρκτο Παναθηναϊκό (1-1 με τον Πανιώνιο) που χάνει τον τίτλο μένοντας επτά πόντους μακριά.

Ο Κάκος… ζήλεψε τον Κουκουλάκη και μετά από το ανύπαρκτο πέναλτι του Ολυμπιακού στην Τρίπολη, ο Παναθηναϊκός πήρε με τον ίδιο τρόπο τον βαθμό στη Νέα Σμύρνη.

Ο Ολυμπιακός είναι λοιπόν στο +7 χάρη και στον Μήτρογλου που έκανε το 1-0 στο 49`, μέχρι να φέρει το ματς στα ίσα ο Σισέ στο 55` χάρη στο πέναλτι που είδε ο Κάκος στο μαρκάρισμα του Κουμορτζί στον Λέτο.

Όπως και να `χει, ο Παναθηναϊκός δεν ήταν καλός, αλλά δικαιούται να τα έχει με την τύχη με το δοκάρι του Σισέ στο 77` αλλά και με τον… Φερέιρα που έβγαλε τον Λάζαρο στο 80` για να παίξει ο Μαυρίας!

Ο Πανιώνιος δεν εντυπωσίασε αλλά ήταν καλοστημένος, ενώ μετά το δοκάρι του Σισέ είχε μια ευκαιρία με τον Κουμορτζί.

Το φιλμ του αγώνα

90+4` Λήξη του αγώνα

90` Κίτρινη ο Σάμαρης

87` Σάμαρης αντί Ριέρα και Αναστασόπουλος αντί Κουμορτζί

83` Σέντρα του Σπυρόπουλου από αριστερά, ο Σισέ σηκώθηκε αλλά η κεφαλιά έφυγε άουτ

81` Ο Μαυρίας αντί του Λάζαρου! Κουφή αλλαγή από τον Φερέιρα...

77` Στην επίθεση ο Πανιώνιος, σουτ του Κουμορτζί στην γωνιά του ο Τζόρβας σε κόρνερ

77` Πάσα του Λάζαρου στον Σισέ, σουτ του τελευταίου από τη γωνία της περιοχής στο οριζόντιο δοκάρι!

76` Ο Καραγκούνης αντί του Γκοβού

73` Ο Σβέρκος στη θέση του Γουνδουλάκη

65` O Σισέ εκτέλεσε το φάουλ, ο Μάχο απέκρουσε ασθενώς και ο επερχόμενος Λάζαρος δεν πρόλαβε την μπάλα, έπεσε στο δοκάρι χωρίς ευτυχώς να τραυματιστεί.

57` Και άλλη κάρτα! Ο Ζιλμπέρτο

56` Κίτρινη και σε Κοντοέ

55`Ο Σισέ ευστόχησε και ισοφάρισε.1-1

54` Ο Λέτο κέρδισε πέναλτι από τον Κουμορτζί, που αντίκρισε και κίτρινη. Καθαρό το τάκλιν του Γκανέζου, που βρήκε μπάλα

51` Κίτρινη σε Μήτρογλου και μετά από ένα λεπτό και στον Βύντρα

49` Ο Μήτρογλου με κεφαλιά άνοιξε το σκορ στη Νέα Σμύρνη, από σέντρα του Κουμορτζί, αφού η μπάλα βρήκε και στον Καντέ!

46` Έναρξη δευτέρου μέρους

45` Λήξη του πρώτου μέρους

43` Προσωρινή διακοπή 2 λεπτών λόγω ρίψης κροτίδων στο κόρνερ

40` Kάρτα και στον Καντέ για χέρι

32` Κίτρινη ο Γιόνσον

30` Πλασέ του Σισέ στο τετ-α-τετ, από την πάσα του Κατσουράνη. με τα πόδια αποκρούει ο Μάχο

18` Κάθετη του Γουνδουλάκη στον Μήτρογλου που βγαίνει όμως πλάγια δεξιά και ο Τζόρβας βγάζει κόρνερ το πλασέ του 23χρονου φορ

9` Ο Βύντρα πλαγιοκόπησε από δεξιά έκανε το γύρισμα στον Γκοβού,αλλά το σουτ του έφυγε άουτ

1` Έναρξη του αγώνα

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Τάκης Λεμονής): Μάχο, Γιόνσον, Λάτκα, Σιόβας, Όμο, Κοντοές, Ριέρα, Γουνδουλάκης, Κουμορτζί, Τσότσαλιτς, Μήτρογλου

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Ζεσουάλδο Φερέιρα): Τζόρβας, Μπουμσόνγκ, Καντέ, Βύντρα, Σπυρόπουλος, Ζιλμπέρτο, Χριστοδουλόπουλος, Κατσουράνης, Γκοβού, Λέτο, Σισέ

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κάκος (Κέρκυρα)