Facebook Pixel Παναιτωλικός-ΑΕΛ: Ισοπαλία στην επιστροφή Χάβου στο Αγρίνιο
| 2019-10-19 21:54:00

Ισοπαλία ο Παναιτωλικός στο ντεμπούτο του Χάβου (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι Αγρινιώτες 2-2 με την ΑΕΛ.

Με ισοπαλία συνδυάστηκε η επιστροφή του Μάκη Χάβου στον Παναιτωλικό. Οι Αγρινιώτες ήρθαν 2-2 με την ΑΕΛ σε ένα ματς με πολύ καλό ρυθμό και σασπένς.

Οι Θεσσαλοί μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και περιόρισαν τους γηπεδούχους. Μάλιστα στο 27΄ βρήκαν δίχτυα με κεφαλιά του Μιχαήλ, το οποίο μέτρησε μέσω VAR. Τα πανηγύρια δεν διήρκησαν για πολύ. Μετά από 7 λεπτά, ο Ντίας ισοφάρισε για τον Παναιτωλικό, με το 1-1 να μένει ως σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι πίεσαν και πήραν το προβάδισμα στο 77' με τον Μπαϊροβιτς, αλλά και πάλι το παιχνίδι είχε νέα τροπή. Στο 80' πρόλαβε την κακή έξοδο του Γιαννακόπουλου και έγραψε το τελικό 2-2.