Facebook Pixel Sportdog.gr | Ιστορία γράφει η Εθνική 6Χ6 - Πέρασε στα ημιτελικά του Socca World Cup
| 2019-10-19 22:18:00

Ιστορία γράφει η Εθνική 6Χ6 - Πέρασε στα ημιτελικά του Socca World Cup

Μεγάλη νίκη επί της Αγγλίας.

Η Εθνική Ελλάδος 6Χ6 συνεχίζει να γράφει ιστορία στο Ρέθυμνο.

Η γαλανόλευκη επικράτησε με 4-3 της Αγγλίας με γκολ το Θανασάι στο τέλος του αγώνα και πήρε την πρόκριση στα ημιτελικά του SOCCA World Cup. Στον δρόμο για τον τελικό θα αντιμετωπίσει μία εκ των Ρωσία – Ουγγαρία.

Η Αγγλία μπήκε δυνατά και μόλις στο πρώτο λεπτό προηγήθηκε με τον ΜακΝτόναλντ. Η απάντηση της Εθνικής ήρθε με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου με γκολ του Στάμου. Στο 28, η Εθνική είχε το προβάδισμα με 3-1 με αυτογκολ του Σάμουελς και τέρμα του Παυλόπουλου.

Σε μικρό χρονικό διάστημα η Αγγλία κατάφερε να ισοφαρίσει, όμως ο Θανασάι μίλησε τελευταίος και έτσι χάρισε τη νίκη – πρόκριση με 4-3 στην Εθνική μας, η οποία πηγαίνει… τρένο στη διοργάνωση και έχει τρελάνει τους Έλληνες φιλάθλους που στηρίζουν με πάθος την ομάδα του Αντρέα Ντρένοβα.