Facebook Pixel Το τέταρτο γρηγορότερο χατ-τρικ στο Champions League πέτυχε ο Στέρλινγκ
| 2019-10-23 19:46:00

Έγραψε ιστορία ο Στέρλινγκ – Μπήκε στα γρηγορότερα χατ-τρικ του Champions League (ΒΙΝΤΕΟ)

Ανάμεσα σε Ρονάλντο, Νιούελ και Γκομίς ο Άγγλος.

Το τέταρτο πιο γρήγορο χατ-τρικ στην ιστορία του Τσάμπιονς Λιγκ, μετά τους Κριστιάνο Ρονάλντο, Μάικ Νιούελ και Μπαφετιμπί Γκομίς, πέτυχε ο Ραχίμ Στέρλινγκ στη νίκη (5-1) της Μάντσεστερ Σίτι επί της Αταλάντα.

Ανάμεσα στο πρώτο και το τρίτο γκολ του μεσολάβησαν 12 λεπτά και 11 δευτερόλεπτα, αφού προηγουμένως είχε δώσει μια ασίστ στον Αγουέρο και είχε κερδίσει το πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Αργεντινός για την ανατροπή.

Ο Πορτογάλος νυν σούπερ σταρ της Γιουβέντους είχε καταφέρει να σκοράρει τρεις φορές σε 11 λεπτά αλλά για ελάχιστα δευτερόλεπτα πιο γρήγορα από τον πρωταγωνιστή της Μάντσεστερ Σίτι. Το είχε πράξει σε ματς της Ρεάλ Μαδρίτης απέναντι στη Μάλμε το 2015...

Στη 2η θέση έρχεται ο Μάικ Νιούελ που μέσα σε 9 λεπτά είχε καταφέρει να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα τρεις φορές ως ποδοσφαιριστές της Μπλάκμπερν σε ματς απέναντι στη Ρόσενμποργκ το 1995, ενώ, ο Γκομίς είχε κάνει χατ-τρικ σε μόλις 8 λεπτά, με τη φανέλα της Λυών στην...