Facebook Pixel Premier League: Πώς να το χάσει αυτό το πρωτάθλημα; - Νέα τρελή ανατροπή της Λίβερπουλ στο 94’! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2019-11-02 19:05:00

Απίθανη νίκη στην έδρα της Άστον Βίλα με 2-1!

Premier League: Η Λίβερπουλ πέρασε δια πυρός και σιδήρου και από την έδρα της Άστον Βίλα, με τον Σάντιο Μανέ να τη λυτρώνει στο 94' και να την διατηρεί έξι βαθμούς πάνω από τη Μάντσεστερ Σίτι!

Οι Κόκκινοι βρέθηκαν να χάνουν από την Άστον Βίλα με γκολ του Τρεζεγκέ στο 21', όμως για ακόμα ένα ματς βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα να κάνουν μια τρομερή ανατροπή. Στο 87' ο Ρόμπερτσον ισοφάρισε και στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μανέ χάρισε τη νίκη με 2-1 στη Λίβερπουλ με πολύ δύσκολη γυριστή κεφαλιά!

Ανατροπή πέτυχε και η Σίτι, που έμεινε πίσω στο σκορ από τη Σαουθάμπτον με γκολ του Γουόρντ-Πρόουζ στο 13' και γύρισε το ματς σε 2-1 χάρη σε γκολ των Αγκουέρο στο 70' και Γουόκερ στο 86'.

Λίβερπουλ και Σίτι θα λύσουν τις διαφορές τους την Κυριακή (10/11), με τους Κόκκινους να υποδέχονται τους Μπλε στο Άνφιλντ.

Η Άρσεναλ "γκέλαρε" ξανά, μένοντας στο 1-1 με τη Γουλβς, Μπράιτον και Σέφιλντ πήραν εντός έδρας νίκες κόντρα σε Νόριτς και Μπέρνλι αντίστοιχα, ενώ η Νιούκαστλ πανηγύρισε σπουδαίο διπλό στην έδρα της Γουέστ Χαμ.