Facebook Pixel Sportdog.gr | Στον τελικό με Ρεάλ η Ατλέτικο - Πρόκριση με απίστευτη ανατροπή κόντρα στην Μπάρτσα (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2020-01-09 23:07:00

Ανατροπή στην ανατροπή και νίκη με 3-2.

Ατλέτικο Μαδρίτης - Ρεάλ Μαδρίτης: Μία επική πρόκριση στον τελικό του Σούπερ Καπ Ισπανίας πανηγύρισε η Ατλέτικο Μαδρίτης, η οποία νίκησε με 3-2 την Μπαρτσελόνα στον ημιτελικό που διεξήχθη στη Σαουδική Αραβία.

Μέχρι το 81' η Μπαρτσελόνα κέρδιζε 2-1 την Ατλέτικο Μαδρίτης στην Τζέντα, ωστόσο, η ομάδα του Ντιέγκο Σιμεόνε στο τέλος του αγώνα κατάφερε όχι μόνο να ισοφαρίσει, αλλά να περάσει και στο τενικό.

Το παιχνίδι ήταν 0-0 στο ημίχρονο και είχε πέντε γκολ και δύο που ακυρώθηκαν με το VAR στην επανάληψη. Στο 46' ο Κόκε έκανε το 1-0, όμως η Μπαρτσελόνα κατάφερε να κάνει την ανατροπή με τα γκολ των Μέσι και Γκριεζμάν. Κι ενώ πίστευαν πως έχουν κλειδώσει την πρόκριση και ετοιμάζονταν για τη μάχη της Κυριακής, η Ατλέτικο έκανε το κόλπο γκρόσο επικρατώντας με σκορ 3-2 χάρη στα γκολ των Μοράτα (πέναλτι) στο 81' και Κορέα στο 86'.

Στον τελικό οι Rojiblancos θα παίξουν με την Ρεάλ Μαδρίτης που μία μέρα νωρίτερα απέκλεισε την Βαλένθια.