Facebook Pixel ΑΕΚ - Ολυμπιακός: Με 2-0 επικράτησαν οι νέοι του Ολυμπιακού επί των Κιτρινόμαυρων
| 2020-01-25 16:07:00

Πήρε το ντέρμπι στους μικρούς ο Ολυμπιακός - Ανώτεροι οι Ερυθρόλευκοι απέναντι στην ΑΕΚ

2-0 επικράτησαν οι Πειραιώτες.

ΑΕΚ - Ολυμπιακός: Με 2-0 επικράτησαν οι νέοι του Ολυμπιακού επί των Κιτρινόμαυρων σε παιχνίδι το πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκας των νέων.

Οι Ερυθρόλευκοι ήταν ανώτεροι και με δυο γκολ πήραν τη νίκη, δίνοντας πλέον την σκυτάλη στην ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς.

Στο 28ο λεπτό ο Μαρίνος έκανε το 1-0 με πέναλτι στο 28ο λεπτό δίνοντας το προβάδισμα στους ερυθρόλευκους. Στο 87ο λεπτό ο Φέκκας πλάσαρε σωστά και έκανε το 2-0 που ήταν και το τελικό σκορ.

ΑΕΚ: Θεοχάρης, Λιώνης, Σταμούλης, Καραβίδας, Αρβανίτης, Ποζατζίδης, Κάτσικας, Ρουκουνάκης, Χριστόπουλος, Τσαρούχας, Μαχαίρας

Ολυμπιακός: Τζολάκης, Τσάβος, Γκοτζαμανίδης, Νικόλης, Μαρτίνης, Μπέλιτς (Κατσαβάκης 77’), Φέκκας, Μαρίνος (Κεραμίδας 68’), Αρσενίδης (Τσέλιος 75’), Σουρλής, Μπουλάρι.