Facebook Pixel Ε, αφού πήρε και αυτό. Δεν το χάνει! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2011-01-26 00:51:00

Ε, αφού πήρε και αυτό. Δεν το χάνει! (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ το βράδυ της Δευτέρας στο εξ αναβολής παιχνίδι με την Μπλάκπουλ πήρε μία νίκη εξαιρετικά σημαντική για τον τίτλο. Αν και βρέθηκε να χάνει 2-0, τελικά κατάφερε να πάρει το τρίποντο με 3-2.

Η Μπλάκποθλ ήταν η απόλυτη κυρίαρχος στο πρώτο μέρος και κατάφερε να προηγηθεί με 2-0. Μάλιστα, είχε και πολλές ευκαιρίες και για τρίτο τέρμα, ενώ δεν της δόθηκε και ένα καθαρό πέναλτι.

Στην επανάληψη όμως οι «μπέμπηδες» ανέβασαν στροφές και μετά το 60’ έπαιζαν μονότερμα τον αντίπαλο. Ο Μπερμπάτοφ από κοντά μείωσε στο 72' και ο Τσικαρίτο δύο λεπτά αργότερα με πλασέ έφερε το παιχνίδι στα ίσια! Η ψυχολογία ήταν με το μέρος των φιλοξενούμενων και στο 88' πέτυχαν την ανατροπή, με τον Μπερμπάτοφ να σκοράρει για δεύτερη φορά.

Το αποτέλεσμα δεν άλλαξε στα δέκα λεπτά των καθυστερήσεων, που υπήρξαν λόγω του σοβαρού τραυματισμού του Ράφαελ.