Facebook Pixel Σολάρει με Σολάκη! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2010-12-21 18:19:00

Σολάρει με Σολάκη! (ΒΙΝΤΕΟ)

Μετά τη νίκη επί του Παναθηναϊκού στο ΟΑΚΑ ο Βόλος πέρασε «πύραυλος» στους «8» του Κυπέλλου Ελλάδος, κέρδισε 2-0 τις Σέρρες με δύο γκολ του αειθαλή Σολάκη.

Η ομάδα του Αχιλλέα Μπέου δε δυσκολεύτηκε να ξεπεράσει το εμπόδιο του Πανσερραϊκού. Μετά από ένα κακό πρώτο ημίχρονο, με μόλις δύο καλές ευκαιρίες για τους γηπεδούχους, ο Βόλος ανέβασε στροφές στο δεύτερο μέρος και όντας απόλυτος κυρίαρχος του αγώνα κατάφερε να φτάσει στην άνετη νίκη-πρόκριση.

Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Σολάκης, σκόρερ και των δύο γκολ, που παρά τα χρόνια απέδειξε ότι η τέχνη του γκολ δεν ξεχνιέται…

Το live του sportdog.

90+3': Λήξη αγώνα.

79' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Σολάκης.

76' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου. Ο Μητρόπουλος αντί του Μαρτίν.

63': ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΒΟΛΟ! Ο Σολάκης πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του γκολ και κάνει το 2-0.

54': ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΒΟΛΟ! Ο Σολάκης ανοίγει το σκορ με κεφαλιά, μετά από σέντρα του Ούμπιντες.

46': Αλλαγές για τις δύο ομάδες. Οι Μπρέσκα και Καπετάνος πέρασαν στη θέση των Ρόκα και Σκάρου για τον Ολυμπιακό Βόλου, ενώ για τον Πανσερραϊκό, ο Τριανταφύλλου αντί του Τάντιστς.

46': Έναρξη Ημιχρόνου.

45+2: Λήξη Ημιχρόνου. Κακό ματς στον Βόλο.

30': Πιάσαμε μισάωρο και δεν έχουμε δει τίποτα αξιόλογο, από την τελευταία ευκαιρία του Βόλου.

13': Νέα πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο, ο Σολάκης χάνει σχεδόν σίγουρο γκολ από το ύψος του πέναλτι.

1': Μόλις στο πρώτο λεπτό ο Βόλος χάνει μεγάλη ευκαιρία με τον Μάρτιν να αστοχεί από θέση τετ -α- τετ.

Οι συνθέσεις:

Ολυμπιακός Βόλου (Σάκης Τσιώλης): Ρόκα, Ψυχογιός, Ζαραδούκας, Τομάς, Σανκαρέ, Σκάρος, Αλβάρες, Ρόκας, Ούμπιντες, Σολάκης, Μάρτιν.

Πανσερραϊκός (Ντράγκαν Κοκότοβιτς): Βαλσαμάκης, Γαλανόπουλος, Ανάκογλου, Μουσικάκης, Ασλανίδης, Αμπουμπακάρι, Βοσκόπουλος, Παντελιάδης, Σουμπίνιο, Τάντιτς, Νταλέ.