Facebook Pixel Μαύρα γενέθλια για Ανόρθωση
| 2011-01-28 23:12:00

Μαύρα γενέθλια για Ανόρθωση

Της βγήκαν... ξινά τα εκατοστά γενέθλια της Ανόρθωσης στον αγώνα με τον Ερμή, αφού εκτός από την ήττα, το ματς διακόπηκε τέσσερις φορές, λόγω επεισοδίων!

Τέσσερις φορές διέκοψε το παιχνίδι ο διαιτητής της αναμέτρησης Ανόρθωση-Ερμής στην κατά τα άλλα γιορτή των γηπεδούχων για τον εορτασμό των 100 χρόνων από την ίδρυση της ομάδας.

Στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων και ενώ ο Ερμής βρισκόταν μπροστά στο σκορ με 2-1 κόντρα στην Ανόρθωση, ο διαιτητής της αναμέτρησης κατευθύνθηκε στα αποδυτήρια μετά από συνεχόμενη ρίψη αντικειμένων από πλευράς φίλων της Ανόρθωσης.

Όπως αναφέρει η κυπριακή ιστοσελίδα kerkida.net, η αστυνομία αδυνατούσε να εγγυηθεί ασφάλεια στον διαιτητή και έτσι το παιχνίδι διακόπηκε οριστικά. Ένα παιχνίδι που ξεκίνησε σε εορταστικό κλίμα ελέω και των 100 χρόνων της Ανόρθωσης έληξε... άδοξα και η τύχη του θα κριθεί στα δικαστικά έδρανα.