Facebook Pixel Άμα έχεις… Χουτ!
| 2011-02-05 17:59:00

Άμα έχεις… Χουτ!

Η Στόουκ επικράτησε στο «Μπριτάνια» επί της Σάντερλαντ με 3-2, με μεγάλη ανατροπή στα τελευταία λεπτά και ήρωα τον Ρόμπερτ Χουτ!

Η Σάντερλαντ άνοιξε το σκορ μόλις στο 3΄ με γκολ του Κίεραν Ρίτσαρντσον. Η ομάδα του Τόνι Πούλις απάντησε άμεσα και ισοφάρισε στο 32΄ με τον Τζον Κάριου.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου όμως οι Μαύρες Γάτες πήραν ξανά το προβάδισμα με τον Ασαμόα Γκιάν στο 48΄.

Όμως στο 83` μετά από φάση διαρκείας ο Χουτ ισοφάρισε προ κενής εστίας και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων όταν ο Γερμανός αμυντικός με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 26ης αγωνιστικής:

Σάββατο (05/02)

Στόουκ Σίτι - Σάντερλαντ: 3-2 (32` Κάριου, 83`, 90`+3` Χαθ - 2` Ρίτσαρντσον, 48` Γκίαν)