Facebook Pixel Καβάλα… πάει πλέι οφ ο Εργοτέλης! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2011-02-12 20:10:00

Καβάλα… πάει πλέι οφ ο Εργοτέλης! (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι Κρητικοί παρότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ νίκησαν πανάξια 2-1 την Καβάλα στο Παγκρήτιο και κάνουν όνειρα για πλέι οφ!

Η ομάδα του Νίκου Καραγεωργίου ήταν καλύτερη στο πρώτο μέρος και στο πρώτο 15λεπτο είχε δυο κλασικές ευκαιρίες να προηγηθεί με τον Βερπακόφσκις (10` και 15`).

Στο 20` οι Κρητικοί ζήτησαν πέναλτι για ανατροπή του Βερπακόφσκις από τον Πετκάκη και στην κόντρα η Καβάλα, ενώ οι του Εργοτέλη διαμαρτύρονταν (!) έκαναν το 1-0 με τον Ονουάτσι.

Τελικά ο Εργοτέλης στο 44` ισοφάρισε με την ωραία κεφαλιά του Μπέτο, ενώ σφράγισαν τη δίκαιη νίκη τους στο 72` με το εύστοχο πέναλτι του Λεάλ, το οποίο κέρδισε από τον Σιόντη.

Το τελικό σκορ αδικεί τους Κρητικούς που είχαν άλλες δυο καταπληκτικές ευκαιρίες με τους Μπούντιμιρ (76`) και Ρομάνο (86`)

Το φιλμ του αγώνα

90+5` Λήξη του αγώνα

89` Δεύτερη κίτρινη και αποβολή για τον Τόμασιτς

87` ΣΧΟΛΙΟ: Φοβερή εμφάνιση των Κρητικών, έχουν χάσει τα... άχαστα οι Μπούντιμιρ και Ρομάνο

72` Ο Σιόντης ανέτρεψε τον Λεάλ και ο Θάνος έδειξε πέναλτι, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο παθών! 2-1 ο Εργοτέλης

67` ΣΧΟΛΙΟ: Χωρίς ρυθμό το ματς το δεύτερο μέρος

46` Έναρξη του δευτέρου μέρους

45` Λήξη του πρώτου μέρους

44` Σέντρα του Ρομάνο από αριστερά, κεφαλιά του Μπέτο στο πρώτο δοκάρι στα δίχτυα! 1-1

21` Κόντρα στη ροή του ματς, ο Αμπντούν σε μια αντεπίθεση βγαλε κάθετη στον Ονουάτσι, που από ελεγχόμενη θέση άνοιξε το σκορ με σουτ. Πάντως από το ριπλέι ο Βίσιο φάνηκε να τον καλύπτει

15` ΣΧΟΛΙΟ: Αδικεί το 0-0 τον Εργοτέλη, οι Κρητικοί είχαν δυο καλές φάσεις με τον Βερπακόφσκις να ανοίξουν το σκορ στο 10` και 15`