Facebook Pixel Τέτοιες ματσάρες μας λείπουν από την Ελλάδα! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2011-02-13 01:55:00

Τέτοιες ματσάρες μας λείπουν από την Ελλάδα! (ΒΙΝΤΕΟ)

Ρε παιδιά, τι παιχνίδι ήταν αυτό που παρακολουθήσαμε μεταξύ της Σανταντέρ και της Σεβίλλης; Η Σανταντέρ προηγήθηκε 2-0, οι Σεβιγιάνοι ισοφάρισαν σε 2-2 στο 83’ και οι γηπεδούχοι πήραν τη νίκη με μία γκολάρα στο 90’.

Πρόκειται δηλαδή για ένα φοβερό ματς με σασπένς και χιτσκοκικό φινάλε! Απλά απίθανο!

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 12’ με την κεφαλιά του Κριστιάν, αλλά οι φιλοξενούμενοι είχαν την ευκαιρία να φέρουν το ματς στα ίσια στο 17’, όταν κέρδισαν πέναλτι. Ωστόσο, ο Νεγρέδο νικήθηκε από τον Τόνιο και οι γηπεδούχοι διατήρησαν το προβάδισμα. Και σαν μην έφτανε το χαμένο πέναλτι, ήλθε το αυτογκόλ του Ράκιτιτς στο 19’, το οποίο ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2-0.

Η ψυχρολουσία ήταν δυνατή για τους Σεβιγιάνους, οι οποίοι τουλάχιστον κατάφεραν να μειώσουν στο σκορ λίγο πριν πάνε στα αποδυτήρια, με το γκολ του Φάζιο στο 40’. Ένα λεπτό νωρίτερα η Ρασίνγκ έμενε με δέκα παίκτες εξαιτίας της αποβολής του Κριστιάν.

Στην επανάληψη η ομάδα της Ανδαλουσίας πίεσε για την ισοφάριση είχε ουκ ολίγες ευκαιρίες, όπως και αρκετά δοκάρια… Στο 82’ όμως η τύχη τους χαμογέλασε καθώς κέρδισαν πέναλτι, το οποίο αυτή τη φορά ο Λουίς Φαμπιάνο δεν άφησε ανεκμετάλλευτο και έγραψε το 2-2 στο 83’.

Το φινάλε όμως επιφύλασσε και άλλη μία έκπληξη. Και αυτό γιατί με τη συμπλήρωση των 90’ η Ρασίνγκ κατάφερε να πετύχει και τρίτο γκολ! Ύστερα από βαθιά μπαλι,ά η οποία βρήκε τον αφύλακτο Αράνα, ο Πάλοπ έκανε τραγική εκτίμηση και έξοδο, με αποτέλεσμα ο παίκτης της Σανταντέρ να τον κρεμάσει γράφοντας το τελικό 3-2