Facebook Pixel Sportdog.gr | Ματσάρα στην Ιταλία! Τι παίζουμε σήμερα στο Ίντερ - Γιουβέντους;
| 2018-04-28 14:46:00

Ματσάρα στην Ιταλία! Τι παίζουμε σήμερα στο Ίντερ - Γιουβέντους;

Πώς θα πάμε ταμείο;

ΙΝΤΕΡ-ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ

Γειτονικό ντέρμπι με αντιπαλότητα. Η Ιντερ έκανε κακό πρώτο ημίχρονο στην έδρα της Κιέβο, γλίτωσε από το δοκάρι στο 12' και σε ακόμη δύο περιπτώσεις. Στην επανάληψη ήταν εμφανέστατα βελτιωμένη, σημείωσε δύο γκολ σε εννέα λεπτά κι έδειχνε άνετη, αλλά δέχθηκε το 2-1 στο 90' και στο 93' λίγο έλειψε να ισοφαριστεί. Δεύτερη νίκη στη σειρά για την ομάδα του Λουτσιάνο Σπαλέτι, έχει περιθώρια βελτίωσης, σταθερός στόχος το Τσάμπιονς Λιγκ. Εκτός δράσης ο Γκαλιαρντίνι (μ. 30/0), δίχως απρόοπτα.

Η Γιουβέντους είχε δοκάρι με... καραμπόλα στο 16' απέναντι στη Νάπολι και δεν πέρασε ξανά τη σέντρα με αξιώσεις. Προτίμησε να παίξει αποκλειστικά για την ισοπαλία και το πλήρωσε ακριβά, δεχόμενη το γκολ από «στημένη» φάση στο 90'. Μόλις ένας βαθμός στα τελευταία δύο ματς, η Νάπολι πλησίασε στον πόντο, έχει δύσκολο πρόγραμμα. Ο πορτιέρε Μπουφόν τα... έψαλλε στα αποδυτήρια, οπαδοί επισκέφτηκαν την προπόνηση. Εκτός ο Κιελίνι (α. 26/0), δύσκολα οι Ντε Σίλιο (α. 11/0) και Στουράρο (μ. 11/0).