Facebook Pixel To be continued...
| 2012-06-10 21:28:00

To be continued...

Τη Δευτέρα πάλι... Ραφαέλ Ναδάλ και Νόβακ Τζόκοβιτς άφησαν στη μέση τη "μάχη" τους για την κατάκτηση του Ρολάν Γκαρός, αφού ο βροχερός καιρός στο Παρίσι δεν επέτρεψε την ολοκλήρωση του μεγάλου τελικού.

Πέντε ώρες διήρκεσε ο αγώνας μεταξύ των δύο διεκδικητών πριν διακοπεί στο τέταρτο σετ κι ενώ το σκορ ήταν 2-1 games υπέρ του Τζόκοβιτς και 2-1 σετ για τον Ναδάλ, εκ των οποίων οι δύο ήταν "κενός" χρόνος.

Τα …τερτίπια του καιρού ανάγκασαν δύο φορές το διαιτητή να στείλει τους δύο τενίστες στα αποδυτήρια, η δεύτερη όμως ήταν και οριστική αφού έπειτα από 1.5 ώρα αναμονής δεν υπήρχε περίπτωση να συνεχιστεί το ματς, λόγω και του προχωρημένου της ώρας.

Οι διοργανωτές ανακοίνωσαν ότι η αναμέτρηση θα συνεχιστεί το μεσημέρι της Δευτέρας (11/6) στις 13:00 ώρα τοπική κι ενώ το δελτίο πρόγνωσης καιρού αναφέρει ότι η εβδομάδα θα μπει με βροχές και καταιγίδες στο Παρίσι!

Πηγή: gazzetta.gr