Facebook Pixel O Kριστιάνο... γελάει τελευταίος! (BINTEO)
| 2012-09-18 23:39:00

O Kριστιάνο... γελάει τελευταίος! (BINTEO)

Η Σίτυ προηγήθηκε δύο φορές στο «Μπερναμπέου» -και μάλιστα στο δεύτερο ημίχρονο- αλλά η φανέλα της Βασίλισσας μίλησε, με την Ρεάλ να παίρνει τη νίκη (3-2) στο 90΄ με τον Ρονάλντο! Δείτε όλα τα αποτελέσματα της πρώτης ημέρας.

Το πρώτο ημίχρονο στην Μαδρίτη έδειχνε πως θα δούμε ένα πολύ μέτριο ματς, όμως στην επανάληψη και ένα γκολ ήταν αρκετό για να πάρει φωτιά το παιχνίδι. Ο Τζέκο άνοιξε το σκορ στο 68΄ και με την εικόνα του αγώνα φαινόταν πως η Σίτυ έβαλε γερά θεμέλια για τη νίκη! Ωστόσο ο Μαρσέλο στο 76΄ ισοφάρισε και τότε είδαμε το ροντέο.

1-2 για την Σίτυ με τον Κολάροφ στο 85΄ και πριν καλά-καλά κοπάσουν οι πανηγυρισμοί των φιλοξενούμενων ο Μπενζεμά έκανε το 2-2 στο 87΄. Η Ρεάλ όμως πήρε την ψυχολογία και στα λίγα λεπτά που απέμεναν κατάφερε να πάρει μία τεράστια νίκη με τον Ρονάλντο στο 90΄, ο οποίος αυτή τη φορά πανηγύρισε το γκολ του και ο Μουρίνιο έκανε σαν μικρό παιδί για την ανατροπή!

Στο άλλο ματς του ομίλου η Μπορούσια Ντόρτμουντ υποδέχθηκε τον Άγιαξ ο οποίος άντεξε 86΄ λεπτά στο 0-0. Ο Λεβαντόφσκι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και έδωσε τη νίκη στους Γερμανούς και μαζί το προβάδισμα για το... Europa League.

«Aέρας» η Παρί, «καθάρισε» η Πόρτο

Η περέα του Ιμπραϊμοβιτς έκανε πάρτι με αντίπαλο τη Ντιναμό Κιέβου στο Παρίσι, με τον Σουηδό να ανοίγει το σκορ με πέναλτι και τα άλλα τρία γκολ της ομάδας του, στη νίκη με 4-1, σημείωσαν οι Τιάγκο Σίλβα, Άλεξ και Παστόρε. Ο Βελόσο είχε μειώσει για τους Ουκρανούς σε 3-1.

Η Πόρτο χωρίς Χουλκ βρήκε τον τρόπο να πάρει τους τρεις βαθμούς στο Ζάγκρεμπ, καθώς είχε Λούτσο. Ο άσος των «Δράκων» άνοιξε το σκορ στο 41΄ για να κάνει στις καθυστερήσεις του δευτέρου ημιχρόνου ο Ντεφούρ το 2-0.

Κατηφόρα στο «Ροσαλέδα», νέα γκέλα για Μίλαν

Η Μάλαγα που απέκλεισε στα Play Offs τον Παναθηναϊκό, πήρε μεγάλη νίκη στην πρεμιέρα της στο Τσάμπιονς Λιγκ, επικρατώντας με 3-0 της Ζενίτ στην Ανδαλουσία (δύο γκολ ο Ίσκο και ένα ο Σαβίολα). Η Μίλαν τώρα καταφέρνει να μην κερδίζει ούτε στην Ευρώπη και μετά τις δύο εντός έδρας ήττες στο Καμπιονάτο, ήρθε ισόπαλη 0-0 με την Άντερλεχτ στο «Σαν Σίρο»

1ος Όμιλος

Ντιναμό Ζάγκρεμπ-Πόρτο 0-2 (Λ. Γκονζάλες 41΄, Ντεφούρ 90΄+2΄)

Παρί-Ντιναμό Κιέβου 4-1 (Ιμπραϊμοβιτς 19΄ πεν., Τιάγκο Σίλβα 29΄, Άλεξ 32΄, Παστόρε 90΄+1΄- Βελόσο 88΄)

1. Παρί 3 4-1

2. Πόρτο 3 2-0

3. Ζάγκεμπ 0 0-2

4. Ντιναμό Κ. 0 1-4

2ος Όμιλος

Μονπελιέ-Άρσεναλ 1-2 (Μπελάντα 9΄ πεν. - Ποντόλσκι 16΄, 18΄ Ζερβίνιο )

Ολυμπιακός-Σάλκε 1-2 (Αμπντούν 58΄-Χουβέντες 41΄, Χούντελαρ 59΄ )

1. Άρσεναλ 3 2-1

2. Σάλκε 3 2-1

3. Μονπελιά 0 1-2

4. Ολυμπιακός 0 1-2

3ος Όμιλος

Μάλαγα-Ζενίτ 3-0 (Ίσκο 3΄, 76΄, Σαβιόλα 13΄)

Ντόρτμουντ-Άγιαξ 1-0 (Λεβαντόφσκι 87΄)

Ρεάλ-Μάντσεστερ Σίτυ 3-2 (Μαρσέλο 76΄, 87΄ Μπενζεμά, Ρονάλντο 90΄-Τζέκο 68΄, Κολάροφ 85΄)