Facebook Pixel Σκόραρε ένα χρόνο μετά
| 2011-11-28 12:00:00

Σκόραρε ένα χρόνο μετά

Επιστροφή με γκολ για τον Κροάτη επιθετικό που θέλει να αφήσει πίσω του μια δύσκολη περίοδο.

Είχε να αγωνιστεί 2,5 μήνες ακριβώς. Από τις 11 Σεπτεμβρίου και τον αγώνα της 2ης αγωνιστικής με τον Ατρόμητο. Να σκοράρει είχε ακόμη περισσότερο χρόνο. Κάτι παραπάνω από ένα χρόνο. Για την ακρίβεια 371 μέρες. Όσες μεσολάβησαν από τον τελευταίο του γκολ στη νίκη με 2-0 επί της Κέρκυρας τον Νοέμβριο του 2010.

Αξίζει να σημειωθεί ότι το γκολ του Κροάτη στη Νέα Σμύρνη είναι το πρώτο που πετυχαίνει με τη φανέλα του ΑΡΗ μακριά από το "Κλεάνθης Βικελίδης". Είχαν προηγηθεί το γκολ στις καθυστερήσεις με τον Εργοτέλη και τα γκολ του στο Γιουρόπα Λιγκ με Γιαγκελόνια και Ρόζεμποργκ.

Πηγή: allaboutaris.com