Facebook Pixel Ανατροπή στον χιονιά! (BINTEO)
| 2012-02-16 21:53:00

Ανατροπή στον χιονιά! (BINTEO)

Στη χιονισμένη Μόσχα η Λοκομοτίβ στο δεύτερο ημίχρονο γύρισε το ματς κόντρα στην Μπιλμπάο και θα πάει στο «Σαν Μαμές» με το προβάδισμα του 2-1.

Οι Βάσκοι δυσκολεύτηκαν να συνηθίσουν τον πλαστικό τάπητα και το χιόνι στο «Λουζνίκι», ωστόσο κατάφεραν να δημιουργήσουν προβλήματα στην Λοκομοτίβ στο πρώτο ημίχρονο, ενώ από την πλευρά των γηπεδούχων ο Μαικόν ήταν η μόνιμη απειλή για την Μπιλμπάο. Το σκορ πάντως άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι στο 36΄ με τον Μουνιαϊν και μπόρεσαν να το διατηρήσουν μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, όμως, η Λοκομοτίβ μέσα σε 10 λεπτά γύρισε το ματς χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γκλουσακόβ στο 61΄ και το γκολ του Καϊσέντο στο 71΄. Το 2-1 δίνει ένα μικρό προβάδισμα στους Ρώσους ενόψει της ρεβάνς στο Μπιλμπάο, αλλά τα πάντα παραμένουν ρευστά για την πρόκριση.