Κροατία Κροατία

4:1

Ελλάδα Ελλάδα

09-11-17 23:39

Η Ελλάδα γνωρίζει βαριά ήττα και ουσιαστικά αποχαιρετά τις ελπίδες για Μουντιάλ αφού δύσκολα θα μπορούσε να ανατραπεί το 4-1 στο Καραϊσκάκη, την Κυριακή

09-11-17 23:35

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις

09-11-17 23:34

90' Τεράστια ευκαιρία! Ο Μητρογλου και ο Παπαδόπουλος απέτυχαν να σκοράρουν.

09-11-17 23:33

89' Αλλαγή για την Κροατία: Ο Μόντριτς δίνει τη θέση του στον Πάσαλιτς και αποθεώνεται

09-11-17 23:27

2,5 λεπτά για τη συμπλήρωση των 90'

82' Αλλαγή για την Κροατία: Ο Βλάτσιτς περνά στη θέση του Κράμαριτς

09-11-17 23:23

Απογοήτευση η Εθνική. Το γκολ του Παπασταθόπουλου απλά μας χρύσωσε το χάπι στο σημείο που μπήκε.

09-11-17 23:20

79' Κίτρινη στον Μπακασέτα για σκληρό φάουλ στον Μόντριτς

76' Αλλαγή για την Κροατία: Έξω ο Κάλινιτς, μέσα ο Ρέμπιτς

09-11-17 23:16

75' Eυκαιρία για την Ελλάδα: Ύστερα από κόρνερ, ο Μήτρογλου πετάχτηκε το πρώτο δοκάρι αλλά η μπάλα έφυγε λίγα εκατοστά πάνω από τα δοκάρια του Σούμπασιτς

09-11-17 23:15

72' Αλλαγή για την Ελλάδα: Ο Μπακασέτας αντί του Σταφυλίδη. Στα αριστερά θα παίξει ο μεσοεπιθετικός της ΑΕΚ

09-11-17 23:14

Ετοιμάζεται ο Μπακασέτας

69' Σουτ του Πέρισιτς, η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ.

09-11-17 23:11

67' Σουτ του Κάλινιτς, έδιωξε ο Ρέτσος με τα πόδια.

09-11-17 23:09

Δεν υπάρχει αυτό που συνεβη στο ημίχρονο! Ο Τζαβέλλας πήρε κίτρινη κάρτα καθώς αγωνιζόταν με άλλο νούμερο από αυτό που είχε δηλωθεί. Ήταν λάθος ανθρώπου της Ομοσπονδίας αλλά την... πλήρωσε ο Έλληνας αμυντικός, που με αυτή την κάρτα θα χάσει τη ρεβάνς. Φοβερά πράγματα...

09-11-17 23:08

64' Καλή στιγμή για την Κροατία με τον Μόντριτς να μοιράζει στον Κράμαριτς, η σέντρα σουτ του οποίου έφυγε άουτ.

09-11-17 23:07

63' Μεγάλη ευκαιρία για την Ελλάδα: Ο Μήτρογλου έβγαλε σέντρα αλλά αυτή τη φορά ο Παπασταθόπουλος σημάδεψε πιο ψηλά με το κεφάλι.

63' Αλλαγή για την Ελλάδα: Ο Ταχτσίδης αντί του Σάμαρη

09-11-17 23:06

Προηγουμένως το σουτ του Μήτρογλου απομάκρυνε ο Σούμπασιτς στο 60'

09-11-17 23:01

Έχει πρόβλημα ο Σάμαρης και θα αποχωρήσει. Ο Ταχτσίδης θα πάρει την θέση του.

57' Σουτ του Ράκιτιτς απομακρύνει και πάλι ο Καρνέζης

09-11-17 22:58

56' Αποκρούει στην κλειστή του γωνία ο Καρνέζης σε σουτ του Κράμαριτς που προηγουμένως έκανε τρελή ντρίπλα στον Ρέτσο, τον οποίο άδειασε και μπούκαρε την περιοχή.

09-11-17 22:54

Το 4-1

09-11-17 22:52

49' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΡΟΑΤΙΑ

Απιστευτη βλακεία από τον Σταφυλίδη που πήγε να γυρίσει με το στηθος στον Καρνέζη αντί να διώξει, με τον Κράμαριτς να τσιμπά τη μπάλα και να την εναποθέτει στα δίχτυα για το 4-1.

09-11-17 22:50

Έναρξη δευτέρου μέρους

09-11-17 22:49

Ο Σκίμπε ζήτησε από τους παίκτες του να ηρεμήσουν, να κρατήσουν τις θέσεις τους και μετά από 10 λεπτά να ψάξουν το γκολ.

09-11-17 22:41

Αλλαγη για την Εθνική: Έξω ο Μανιάτης, μέσα ο Ρέτσος

09-11-17 22:34

09-11-17 22:32

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

09-11-17 22:31

Απέβαλλε τον Τσάνα ο διαιτητής... Για διαμαρτυρίες.

09-11-17 22:29

44' Διπλή απόκρουση του Καρνέζη σε σουτ του Κράμαριτς και στη συνέχεια του Κάλινιτς. Πολύ δύσκολη επέμβαση!

09-11-17 22:27

42' Ωραία μπαλιά του Φορτούνη για τον Μήτρογλου, ο Σούμπασιτς όμως μύρισε τη φάση, βγήκε έγκαιρα και μάζεψε τη μπάλα.

09-11-17 22:25

41' Mακρινό σουτ του Ράκιτιτς, η μπάλα έφυγε άουτ.

09-11-17 22:20

To 3-1

Το γκολ του Σωκράτη

09-11-17 22:16

ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΡΟΑΤΙΑ

Αδράνεια στην ελληνική άμυνα, σέντρα από αριστερά και Πέρισιτς με κεφαλιά, 3-1

30' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ

Ο Παπασταθόπουλος με κεφαλιά κάνει το 2-1

09-11-17 22:13

29' Ευκαρία για την Ελλάδα: ύστερα από σέντρα σουτ του Μήτρογλου, ο Σταφυλίδη δεν ήταν σε καλή θέση για να βάλει την προβολή και να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

27' Κεφαλιά του Πέρισιτς άουτ

09-11-17 22:10

Η Εθνική μας δεν πατά καθόλου καλά. Ο Σκίμπε άλλαξε το σύστημα με 4-2-3-1 έχοντας στις πτέρυγες τον Ζέκα με τον Σταφυλίδη...

09-11-17 22:09

Δείτε το 2-0 της Κροατίας

09-11-17 22:05

21' Κίτρινη κάρτα στον Ζέκα για κλωτσιά στον Μόντριτς.

19' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΡΟΑΤΙΑ

Ο Κάλινιτς κάνει το 2-0.

09-11-17 22:04

18' Ευκαιρία για την Κροατία: Ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, ο Λόβρεν έπιασε την κεφαλιά ευτυχώς όμως η μπάλα πέρασε άουτ.

09-11-17 21:59

09-11-17 21:58

13' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΡΟΑΤΙΑ

Ο Μόντριτς ευστοχεί από τα 11 βήματα

Ο Καρνέζης έχει ματώσει από τη σύγκρουση με τον Κάλινιτς

09-11-17 21:52

11' Πέναλτι για την Κροατία, ύστερα από κακό γύρισμα του Τζαβέλλα ο Καρνέζης εκανε κακό κοντρόλ με αποτέλεσμα ο Κάλινιτς να κλέψει τη μπάλα και στη συνέχεια ο Ελληνας κίπερ τον ανέτρεψε και δέχτηκε την κίτρινη.

09-11-17 21:51

5' Αναταραχή στην ελληνική άμυνα, η κεφαλιά του Βίντα πανω στον Καρνέζη.

09-11-17 21:50

5' Πρώτο κόρνερ για την Κροατία, ο Μόντριτς πάει να το εκτελέσει

09-11-17 21:48

4' Εκτέλεση φάουλ από τον Μόντριτς, έδιωξε η ελληνική άμυνα.

09-11-17 21:47

Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Τζιανλούκα Ρόκι (Ιταλία), με βοηθούς τους Ελενίτο Ντι Λιμπερατόρε (Ιταλία), Μάουρο Τονολίνι (Ιταλία) και τέταρτος είναι ο Λούκα Μπάντι (Ιταλία).

ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ

09-11-17 21:45

Στη μνήμη του Γιόσιπ Βέμπερ το ενός λεπτού σιγή που τηρήθηκε. Ήταν πρώην μεγάλος Κροάτης ποδοσφαιριστής που έφυγε πρόσφατα από τη ζωή.

Ενός λεπτού σιγή

09-11-17 21:39

Μεγάλο πάθος από τους διεθνείς μας στην ανάκρουση του "ύμνου εις την Ελευθερίαν"

09-11-17 21:08

Οι ομάδες βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο.

09-11-17 21:06

Αυτή είναι η πιο καυτή οπαδός της Κροατίας! Απολαύστε την ΕΔΩ

H 11άδα της Κροατίας

09-11-17 21:05

Εκπλήξεις Σκίμπε στην 11άδα της Εθνικής!

Σύστημα 4-4-1-1 με ενισχυμένο άξονα επιλέγει ο Γερμανός τεχνικός.

Ο Καρνέζης θα είναι κάτω από τα δοκάρια, με τους Παπασταθόπουλο και Παπαδόπουλο κεντρικούς αμυντικούς, τον Μανιάτη δεξί μπακ και τον Τζαβέλλα αριστερό. Στο κέντρο θα παίξουν ο Τζιόλης με τον Σάμαρη, τον Ζέκα να καλύπτει τη θέση του δεξιού χαφ και τον Σταφυλίδη να παίζει ως αριστερός χαφ. Στην κορυφή της επίθεσης θα ξεκινήσει ο Μήτρογλου και πίσω του θα κινηθεί ο Φορτούνης.

Η ενδεκάδα της Εθνικής μας: Καρνέζης, Μανιάτης, Παπασταθόπουλος, Κ. Παπαδόπουλος, Τζαβέλλας, Τζιόλης, Σάμαρης, Ζέκα, Σταφυλίδης, Φορτούνης, Μήτρογλου.

09-11-17 19:53

Ποιο θα είναι το αποτέλεσμα στο Κροατία-Ελλάδα; Πατήστε ΕΔΩ και ψηφίστε.