Παρί Σεν Ζερμέν

0:1

Μπάγερν Μονάχου

23-08-20 23:51

Τέλος! Η Μπάγερν Μονάχου είναι εκείνη που θα κατακτήσει το Champions League επικρατώντας με 1-0 της Παρί Σεν Ζερμέν

23-08-20 23:50

90+4' Ο Λεβαντόφσκι κερδίζει τώρα φάουλ έξω από την περιοχή του Νάβας

23-08-20 23:49

Ο Τσούπο-Μότινγκ για χιλιοστά δεν μπορεί να κάνει την προβολή και να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα μετά το γύρισμα του Εμπαπέ

23-08-20 23:48

90+2' Τεράστια ευκαιρία για την Παρί

Αγκαλιά με την κούπα η Μπάγερν

5 τα λεπτά των καθυστερήσεων

23-08-20 23:46

90' O Nεϊμάρ βρέθηκε έξω από την περιοχή, έψαξε τον Εμπαπέ, ο οποίος ήταν οφσάιντ. Πάλι βέβαια ο Νόιερ απέκρουσε την προσπάθεια του Γάλλου.

23-08-20 23:44

88' Κακή σέντρα για τον Εμπαπέ δεν πρόλαβε την μπάλα ο Γάλλος

23-08-20 23:43

83' Πέρναει εκτός ο Τιάγκο στη θέση του ο Τολισο

23-08-20 23:42

25' Κίτρινη κάρτα και στον Κουρζαβά

23-08-20 23:41

Ο Κουτίνιο ανέλαβε την εκτέλεση, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δοκάρι του Νάβας

23-08-20 23:39

83' Κάρτα στο Σίλβα και φάουλ σε καλή θέση για την Μπάγερν

23-08-20 23:38

82' Ο Λεβαντόφσκι έκανε ένα σουτ που πέρασε έξω, αλλά η φάση είναι ως μη γενόμενη καθώς ο Πολωνός ήταν σε θέση οφσάιντ

23-08-20 23:37

81' Ο Νεϊμάρ βλέπει την κίτρινη κάρτα για ένα σκληρό φάουλ στον Λεβαντόφσκι.

23-08-20 23:33

79' O Μπερνάτ δείχνει να πονάει και θα περάσει εκτός. Στη θέση του ο Κουρζαβά

23-08-20 23:30

73' Ο Εμπαπέ πέφτει στο έδαφος μετά από φάση με τον Κίμιχ στην περιοχή της Μπάγερν. Ο Ορσάτο δίνει συνέχεια στο παιχνίδι, ωστόσο στο ριπλέι φαίνεται πως ο Κίμιχ βρίσκει τον Εμπαπέ

23-08-20 23:29

72' Αλλαγή για την Παρί. Ο Ντράξλερ στη θέση του Ερέρα.

23-08-20 23:28

Ο Μαρκίνιος στην προηγούμρνη φάση ένανε το πλασέ από δεξιά, ο Νόιερ με το πόδι απομακρυνε

23-08-20 23:27

23-08-20 23:26

70' Τρομερή ευκαιρία για την Παρί! Ο Μαρκίνιο νικήθηκε από τον Νόιερ

23-08-20 23:24

69' Κουτίνιο και Πέρισιτς στον αγωνιστικό χώρο αντί του σκόρερ Κομάν και ο Γκνάμπρι

23-08-20 23:22

67' O Nτι Μαρία έβγαλε έξυπνα για υον Εμπαπέ, βγαίνει και μπλοκάρει ο Νόιερ.

23-08-20 23:21

65' Αλλαγή για την Παρί. Ο Βεράτι στη θέση του Παρέδες.

23-08-20 23:20

63' Μεγάλη ευκαιρία για την Μπάγερν! Πάλι στην πλάτη της άμυνας ο Κομάν, πιάνει το σουτ στην κίνηση, διώχνει πάνω στη γραμμή ο Τιάγκο Σίλβα

23-08-20 23:18

51' Ο Κομάν πάλι έβγαλε μια σέντρα στον Λεβαντόφσκι, πέφτε ο Κιμπεπέ και διώχνει με το κεφάλι προ του Πολωνού.

23-08-20 23:17

Μετά από μια υπέροχη σέντρα του Κίμιχ, ο Κομάν πήρε άνετα την κεφαλιά και την έστειλε στα δίχτυα του Νάβας. Αδράνεια στην άμυνα της Παρί

23-08-20 23:13

59' Γκολ για την Μπάγερν με τον Κομάν!

23-08-20 23:10

56' Και ο Σίλερ βλέπει την κίτρινη κάρτα για ένα σκληρό μαρκάρισμα στον Ντι Μαρία

23-08-20 23:09

Από μια κίτρινη σε Περέδες και Γκνάμπρι

23-08-20 23:07

52' Νεύρα τώρα στο παιχνίδι, καθώς ο Γκνάμπρι κλωτσάει τον Νεϊμάρ και ο Παρέδες σπεύδει να... ζητήσει τα ρέστα

23-08-20 23:03

49' Κόρνερ για την Μπάγερν Μονάχου, το παραχώρησε ο Τιάγκο Σίλβα

23-08-20 23:01

46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

23-08-20 22:52

Όλα έτοιμα για το δεύτερο ημίχρονο

23-08-20 22:51

23-08-20 22:48

Τέλος πρώτου ημιχρόνου με τις δυο ομάδες να βρίσκονται στο 0-0

23-08-20 22:46

Στην μεγάλη ευκαιρία με τον Εμπαπέ, μετά από λάθος της άμυνας της Μπάγερν η μπάλα στρώθηκε στον Γάλλο, ο οποίος αντάλλαξε με τον Ντι Μαρία και στη συνέχεια το σουτ του ήταν αδύναμο και μπλόκαρε εύκολα ο Νόειρ.

45+1' Ο Κομάν πέφτει μέσα στην περιοχή αλλά ο διαιτητής δίνει συνέχεια στο παιχνίδι.

23-08-20 22:45

1 λεπτό οι καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου

23-08-20 22:42

45' ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΕΥΚΑΙΡΊΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΜΠΑΠΕ ΝΑ ΣΤΕΛΝΕΙ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟΥ ΝΟΙΕΡ

23-08-20 22:39

42' Ο Λεβαντόφσκι προσπάθησε να βγάλει μια σέντρα, έδιωξαν σε κόρνερ οι Γάλλοι

23-08-20 22:38

39' Κόρνερ για τη Μπάγερν, το παραχωρεί ο Μπερνάτ

23-08-20 22:37

38' Ο  Κίμιχ εκτέλεσε, ο Μαρκίνιος έδιωξε και στη συνέχεια ο Γκνάμπρι πήρε την μπάλα αλλά το κοντρόλ του ήταν δυνατό και η μπάλα πέρασε άουτ.

23-08-20 22:36

37' Φάουλ του Μαρκίνιος στον Λεβαντόφσκι. Σε καλό σημείο το φάουλ για την Μπάγερν

23-08-20 22:34

36΄Ο Κομάν προσπάθησε να κάνει μια σέντρα-γεμισμα στην περιοχή της Παρί βγήκε και μάζεψε ο Νάβας

23-08-20 22:32

35' Ο Αλάμπα προσπάθησε να βρει τον Γκνάμπρι στην πλάτη της άμυνας της Παρί αλλά η μπάλιά ήταν δυαντή και δεν πρόλαβε

23-08-20 22:29

31' Ευκαιρία για την Μπάγερν. Ο Λεβαντόφσκι πήρε την κεφαλιά αλλά έστειλε την μπάλα πάνω στον Νάβας, που μπλόκαρε εύκολα.

23-08-20 22:28

Ο Ερέρα πήρε ένα σουτ, όταν η μπάλα κατέληξε σε εκείνον μετά από κόντρες αλλά βρήκε το σουτ στη συνέχεια σε συμπαίκτη του και πέρασε άουτ.

23-08-20 22:26

28' Ο Ντέιβις θα δει την πρώτη κίτρινη κάρτα στο παιχνίδι και φάουλ τώρα για την Παρί σε καλή θέση

23-08-20 22:25

Η απίθανη επέμβαση του Νόιερ στο σουτ του Νεϊμάρ

23-08-20 22:23

25' Πρώτη αλλαγή για την Μπάγερν

Ο Μπόατενγκ θα περάσει εκτός αγωνιστικού χώρου, καθώς δεν μπορεί να συνεχίσει λόγω του τραυματισμού που είχε και τον ταλαιπωρούσε.

Στη θέση του θα μπει ο Σίλε!

23-08-20 22:22

24' Νέα μεγάλη ευκαιρία με τον Ντι Μαρία για την Παρί. Ο Αργεντινός σούταρε με το δεξί αλλά η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ.

23-08-20 22:20

22' Ευκαιρία για την Μπάγερν. Τοι σουτ του Λεβαντόφσκι στο δοκάρι και έδιωξαν στη συνέχεια οι αμυντικοί της Παρί

23-08-20 22:18

20΄Ο Γκνάμπρι προσπάθησε να βγάλει για τον Κίμιχ αλλά η πάσα του ήταν αρκετά δυνατή και η μπάλα κατέληξε άουτ.

23-08-20 22:15

18' Τεράστια ευκαιρία για την Παρί με τον Νεϊμάρ, ο Νόειρ σώζει εντυπωσιακά σε κόρνερ

23-08-20 22:14

15' Ξανά στη συνέχεια ένα σουτ ο Εμπαπέ, προλαβαίνει και πέφτει στα πόδια του ο Κίμιχ

23-08-20 22:13

14' Ο Εμπαπέ έβγαλε για τον Μπερνάτ, εκείνος στη συνέχεια έδωσε ξανά στον Γάλλο αλλά το σουτ βρήκε πάνω στα σώματα των αμυντικών της Μπάγερν

23-08-20 22:10

12' Ο Κομάν έκλεψε την μπάλα και προσπάθησε να πατήσει την περιοχή της Παρί, όμως στη συνέχεια μπερδεύτηκε με τον Μίλνερ αλλά πρόλαβαν και έιδωξαν οι αμυντικοί των Γάλλων

Ο Νεϊμάρ και πάλι προσπάθησε να γεμίσει έδιωξε ο Μπόατενγκ στη συνέχεια

23-08-20 22:08

Ο Νεϊμάρ στην εκτέλεση, γέμισε την περιοχή έδιωξε η άμυνα της Μπάγερν σε κόρνερ. Στη συνέχεια αυτό εκτελέστηκε κι έχουμε ακόμα ένα κόρνερ για την Παρί

23-08-20 22:06

9' Φάουλ τώρα στον Εμπαπέ, σε πολύ καλό σημείο για την Παρί

23-08-20 22:00

6' Πήγε τώρα να δημιουργηθεί μια επικίνδυνη φάση στην περιοχή του Νάβας αλλά ο Γκνάμπρι δεν πρόλαβε την μπάλα και έδιωξαν οι αμυντικοί της Παρί

23-08-20 21:42

1' Σέντρα παιχνίδι

23-08-20 21:27

Οι δυο ομάδες έχουν κάνει γνωστές τις ενδεκάδες τους οι αποτελούνται από τους:

Παρί: Νάβας, Μπερνάτ, Κιμπεμπέ, Κέρερ, Τιάγκο Σίλβα, Μαρκίνιος, Παρέδες, Αντέρ Ερέρα, Ντι Μαρία, Νεϊμάρ, Εμπαπέ

Μπάγερν: Νόιερ, Κίμιχ, Αλάμπα, Μπόατενγκ, Ντέιβις, Γκορέτσκα, Τιάγκο, Μίλερ, Γκνάμπρι, Κομάν, Λεβαντόφσκι

Η σέντρα του αγώνα είναι προγραμματισμένη για τις 22:00 και μεταδίδεται τηλεοπτικά από την Cosmote TV αλλά και από την ΕΡΤ.

23-08-20 21:26

Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε τον μεγάλο τελικό του Champions League ανάμεσα σε Παρί Σεν Ζερμέν και Μπάγερν Μονάχου!