Ο Ολυμπιακός επικράτησε εύκολα με 3-0 της ΑΕΚ στο Καραϊσκάκη

03-01-21 21:20

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

03-01-21 21:19

90+4' Το εκτελεί εύστοχα ο Βαλμπουενά και 3-0 ο Ολυμπιακός!

03-01-21 21:17

Πέναλτι για τον Ολυμπιακό στις καθυστερήσεις, το κέρδισε ο Βαλμπουενά από τον Σιμόες

03-01-21 21:15

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις

03-01-21 21:13

89' Καμαρά έξω. Τιάγκο Σίλβα μέσα.

03-01-21 21:12

86' Πολύ καλό φάουλ ο Τάνκοβιτς με τη μπάλα να περνά δίπλα από το δοκάρι του Σα

03-01-21 21:09

86' Κίτρινη και στον Σεμέδο

03-01-21 21:08

82' Αλμπάνης αντί Κρίστισιτς

03-01-21 21:07

Ο Γαλανόπουλος είναι στο έδαφος τώρα

03-01-21 21:06

81' Κίτρινη στον Μπα

03-01-21 21:03

03-01-21 21:00

76' Σουτ του Καμαρά σε σώματα και μετά 2ο σουτ έξω

73' Τάνκοβιτς αντί Λιβάγια τώρα για την ΑΕΚ

03-01-21 20:59

Στο δεύτερο γκολ του Ελ Αραμπί ο Τσιντώτας έχει κάνει τρομερό λάθος, αφού στο γέμισμα του Βαλμπουενά βγήκε και έδιωξε πάνω στον Μαροκινό επιθετικό, που στη συνέχεια σκόραρε.

Στο ματς και ο Ραντζέλοβιτς στη θέση του Φορτούνη

03-01-21 20:58

Έχει μπει και ο Μπουχαλάκης στη θέση του Βρουσάι

03-01-21 20:55

69' Γκολ για τον Ολυμπιακό! Ο Αραμπί με σουτ μέσα από την περιοχή έπειτα από κόντρες και την ανεπιτυχή προσπάθεια του Τσιντώτα να μπλοκάρει έκανε το 2-0. Όλα λάθος στην άμυνα της ΑΕΚ...

03-01-21 20:51

67' Δοκάρι για την ΑΕΚ! Ο Μάνταλος σε τετ α τετ που βγάζει τρομερά ο Σα και μετά ξανασουτάρει από λάθος διώξιμο του Μπα και στέλνει τη μπάλα στο αριστερό δοκάρι!

03-01-21 20:50

63' Σέντρα Βαλμπουενά και προβολή Ελ Αραμπί που φεύγει έξω.

03-01-21 20:49

03-01-21 20:48

60' Κίτρινη στον Μπρούμα

61' Ο Βαλμπουενά αντί του Μπρούμα.

03-01-21 20:39

56' Ο Σα βγήκε στο σωστό χρόνο και δεν επέτρεψε στον Ολιβέιρα να πλασάρει.

03-01-21 20:38

52' Κίτρινη κάρτα στον Μάνταλο

03-01-21 20:35

52' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Σιμόες επωφελήθηκε από τις κόντρες, πλάσαρε μέσα από την περιοχή, αλλά έστειλε τη μπάλα πάνω από το δοκάρι.

03-01-21 20:33

Η ΑΕΚ θα παίξει πλέον με 4-3-3 και τον Σβάρνα δεξιό μπακ.

03-01-21 20:31

46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος

03-01-21 20:17

46' Αλλαγές για την ΑΕΚ. Ο Ολιβέιρα αντί του Ανσαριφάρντ, ο Γαλανόπουλος αντί του Γκαρσία και ο Σβάρνας αντί του Μπακάκη.

03-01-21 20:16

03-01-21 20:15

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου

45'+2' Κίτρινη κάρτα στον Τσιγκρίνσκι

03-01-21 20:11

Δύο λεπτά καθυστερήσεις

03-01-21 20:10

Επέστρεψε στο ματς ο Μπακάκης

03-01-21 20:09

Το ιατρικό επιτελείο κλείνει την πληγή λίγο πιο κάτω από το μάτι του Μπακάκη

40' Δίνονται οι πρώτες βοήθειες στον αμυντικό της ΑΕΚ.

03-01-21 20:08

Μπακάκης και Ελ Αραμπί χτύπησαν αρκετά άσχημα στη μεταξύ τους διεκδίκηση. Δόθηκε φάουλ για τον Ελ Αραμπί.

03-01-21 20:05

03-01-21 20:02

37' Κόψιμο Τσιγκρίνκσι πάνω σε τακουνάκι του Ελ Αραμπί

03-01-21 19:59

33' Σουτ του Φορτούνη μέσα από την περιοχή και δεξιά, η μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι.

03-01-21 19:58

30' Ο Τσιντώτας έπεσε σωτήρια στα πόδια του Ελ Αραμπί που έβγαινε απέναντί του για το γκολ

28' Η κεφαλιά του Βρουσάι μετά τη σέντρα του Ραφίνια πέρασε άουτ.

03-01-21 19:51

03-01-21 19:49

03-01-21 19:44

19' Κεφαλιά του Ανσαριφάρντ από το σημείο του πέναλτι μετά από σέντρα του Λόπες από αριστερά, μπλόκαρε ο Σα.

03-01-21 19:41

13' Γκολ για τον Ολυμπιακό! Ο Εμβιλά έκανε το γέμισμα και ο Αραμπί με γυριστή κεφαλιά προ του Τσιγκρίνσκι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, με τον Τσιντώτα που ήταν εκτός θέσης να φέρει ευθύνη στο γκολ.

Όλα καλά σηκώθηκε ο Πορτογάλος χαφ της ΑΕΚ

03-01-21 19:39

Προσωρινή διακοπή, καθώς ο Σιμόες είναι στο έδαφος

03-01-21 19:38

10' Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Σέντρα Χολέμπας, το σουτ στην κίνηση από Ελ Αραμπί, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Τσιντώτα.

03-01-21 19:35

9' Κόψιμο Καμαρά στον Λιβάγια στο κέντρο αλλά η επίθεση του Ολυμπιακού με τελικό στόχο τον Μπρούμα δεν βγήκε

03-01-21 19:32

4' Ο Ολυμπιακός κυκλοφορεί την μπάλα σε αυτά τα πρώτα λεπτά.

03-01-21 19:29

Πρώτο παιχνίδι για τον νέο τεχνικό της ΑΕΚ, Μανόλο Χιμένεθ, αλλά και για τον νέο τεχνικό διευθυντή της ομάδας, Παναγιώτη Κονέ

1' Έναρξη του αγώνα

03-01-21 19:27

Μάνταλος και Φορτούνης οι αρχηγοί των ΑΕΚ και Ολυμπιακού για σήμερα

03-01-21 19:26

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες

03-01-21 19:19

Για την ΑΕΚ εκτός είναι οι Παουλίνιο και Σιμάνσκι - αμφότεροι με κορονοϊό - καθώς και ο Σάχοβ, ο οποίος αποβλήθηκε στην ισόπαλη αναμέτρηση με το Βόλο.

Χασάν και Ρέαμπτσιουκ έμειναν τελικά εκτός 20άδας.

Για τον Ολυμπιακό επιστρέφει στη δράση μετά από πολύ καιρό ο Βαλμπουενά. Σήμερα είναι στον πάγκο βέβαια.

03-01-21 18:59

Διαιτητής του αγώνα είναι ο Ντάνι Μακέλι από την Ολλανδία. Βοηθοί του οι Τσαρλς Σάαπ, Γιάν Ντε Βρις. Τέταρτος είναι ο Αριστείδης Βάτσιος (Δυτ. Αττικής).

03-01-21 18:43

Η 11αδα της ΑΕΚ:

03-01-21 18:42

Η 11αδα του Ολυμπιακού:

Ο Μανόλο Χιμένεθ, από πλευράς του, επέλεξε για το αρχικό σχήμα τον Τσιντώτα κάτω από τα δοκάρια, τον Μπακάκη δεξί μπακ, τον Λόπες αριστερό μπακ, τον Τσιγκρίνσκι με τον Νεντελτσεάρου στα στόπερ, τον Σιμόες με τον Κρίστιτσιτς στον άξονα, τον Γκαρσία δεξί εξτρέμ, τον Λιβάια αριστερά και τον Μάνταλο πίσω από τον Ανσαριφάρντ.

Στον πάγκο της ΑΕΚ οι: Αθανασιάδης, Λάτσι, Σβάρνας, Μιτάι, Γαλανόπουλος, Αλμπάνης, Τάνκοβιτς, Ολιβέιρα και Μαχαίρας.

Για την 11άδα απόψε στο Καραϊσκάκη ο Πέδρο Μαρτίνς κατέληξε στον Σα κάτω από τα δοκάρια και στην άμυνα τον Ραφίνια στο δεξί άκρο και τον Χολέμπας αριστερά. Σεμέδο και Μπα θα είναι το κεντρικό αμυντικό δίδυμο των Πειραιωτών. Στα χαφ επέλεξε τους Καμαρά, Εμβιλά με τον Φορτούνη να παίζει μπροστά τους. Στα άκρα από τη μία πλευρά ξεκινάει ο Βρουσάι και από την άλλη ο Μπρούμα, ενώ στην κορυφή της επίθεσης θα ξεκινήσει ο Ελ Αραμπί.

Στον πάγκο του ΟΣΦΠ οι: Tζολάκης, Σουντανί, Μπουχαλάκης, Τιάγκο Σίλβα, Ανδρούτσος, Μασούρας, Βαλμπουενά, Σισέ και Ραντζέλοβιτς.

O Oλυμπιακός με νίκη κλειδώνει τη διαφορά από την ΑΕΚ σε μεγάλο βαθμό, ενώ η Ενωση… τρέχει να μειώσει τη διαφορά στο πρώτο ματς της επιστροφής Χιμένεθ στον πάγκο της.

03-01-21 18:41

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο θέλουν να ξεκινήσουν στη νέα χρονιά οι Ολυμπιακός και ΑΕΚ, οι οποίοι κοντράρονται στο ντέρμπι της πρώτης αγωνιστικής του δεύτερου γύρου της Super League Interwetten.