Από εμάς, καλό σας βράδυ

18-03-21 21:46

Τέλος αγώνα: Άρσεναλ - Ολυμπιακός 0-1, αλλά οι Λονδρέζοι παίρνουν την πρόκριση

18-03-21 21:43

92' Κίτρινη κάρτα ο Τίρνει

18-03-21 21:41

90' Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις

18-03-21 21:40

18-03-21 21:39

86' Τακουνάκι από τον Ομπαμεγιάνγκ στο ύψος της μικρής περιοχής, μεγάλη απόκρουση του Σα και εν συνεχεία δεύτερη προσπάθεια του Γκαμπονέζου, που καταλήγει άουτ

18-03-21 21:38

Η κάμερα "συνέλαβε" τον Μπα να είναι απαρηγόρητος και να μην μπορεί να συγκρατήσει τα δάκρυά του

85' Κίτρινη κάρτα στον Τζάκα

18-03-21 21:37

84' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό: Μπουχαλάκης αντί Φορτούνη και Λαλά αντί Ρέαμπτσιουκ

18-03-21 21:36

Ο Μπα πέταξε την μπάλα προς το μέρος του διαιτητή και δέχθηκε μια ανόητη κόκκινη κάρτα!

18-03-21 21:35

Ο Μπα δέχθηκε κίτρινη κάρτα για φάουλ, εκνευρίστηκε και χτύπησε με δύναμη την μπάλα, με αποτέλεσμα ο διαιτητής να τον αποβάλλει!

18-03-21 21:34

82' Κόκκινη κάρτα στον Μπα!

81' Αλλαγές για την Άρσεναλ: Μαρτινέλι και Τσέιμπερς στις θέσεις των Σμιθ-Ρόου και Μπεγιερίν

18-03-21 21:32

80' Νέα τεράστια ευκαιρία για την Άρσεναλ! Πλασάρει άουτ ο Ομπαμεγιάνγκ σε τετ α τετ με τον Σα!

18-03-21 21:30

79' Κακό πλασέ του Πεπέ σε τετ α τετ με τον Σα, μπλοκάρει ο γκολκίπερ του Ολυμπιακού

18-03-21 21:27

76' Ο Έντεγκααρντ σπαταλά σημαντική ευκαιρία για την Άρσεναλ, σουτάροντας άουτ από πλεονεκτική θέση

18-03-21 21:24

72' Κίτρινη κάρτα στον Εμβιλά

18-03-21 21:21

71' Φάση διαρκείας  στα καρέ της Άρσεναλ και σουτ του Μπρούμα, κοντράρει σε αμυντικό η μπάλα

18-03-21 21:20

18-03-21 21:18

67' Κεφαλιά του Μπεγερίν από εκτέλεση κόρνερ, πάνω από τα δοκάρια η μπάλα

18-03-21 21:15

64' Απευθείας φάουλ του Φορτούνη από πλεονεκτική θέση, σταματά στο τείχος

18-03-21 21:14

62' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό: Ο Μπρούμα στη θέση του Ανδρούτσου και ο Ραντζέλοβιτς στη θέση του Μασούρα

18-03-21 21:13

18-03-21 21:07

60' Τεράστια ευκαιρία για την Άρσεναλ! Ο Τίρνι γύρισε από τα αριστερά, ο Πεπέ έπιασε δυνατό σουτ με κατεύθυνση προς την εστία αλλά η μπάλα κόντραρε στον Σμιθ-Ρόου και έφυγε άουτ

18-03-21 21:04

Ο Ολυμπιακός έκλεψε την μπάλα και βγήκε στην κόντρα, με τον Μασούρα να βρίσκει τον Ελ Αραμπί. Αυτός συνέκλινε από τα αριστερά, μπήκε στην περιοχή, προσποιήθηκε και σούταρε με το δεξί. Με διπλή καραμπόλα σε Λουίζ και Γκάμπριελ η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα!

18-03-21 21:02

51' ΓΚΟΛ! 1-0 ο Ολυμπιακός με σκόρερ τον Ελ Αραμπί!!!

49' Κεφαλιά του Χολέμπας στο πρώτο δοκάρι, η μπάλα περνά παράλληλα με την εστία χωρίς κάποιος συμπαίκτης του να προλάβει να την σπρώξει στα δίχτυα!

18-03-21 21:01

48' Ο Καμαρά βγάζει τον Ολυμπιακό στην κόντρα και ανοίγει για τον Φορτούνη, ο οποίος επιχείρησε να γυρίσει την μπάλα προς το πέναλτι αντί να σουτάρει από πλεονεκτική θέση. Κόρνερ για τον Ολυμπιακό

18-03-21 20:58

48' Ο Ελ Αραμπί κερδίζει μονομαχία από τον Λουίζ και δίνει στον Φορτούνη, που πιάνει κακό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής και στέλνει την μπάλα άουτ

18-03-21 20:42

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

Λήξη πρώτου ημιχρόνου: Άρσεναλ - Ολυμπιακός

18-03-21 20:40

45-2' Φαλτσαριστό πλασέ του Σμιθ-Ρόου, μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Σα

18-03-21 20:37

45' Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις στο πρώτο μέρος

18-03-21 20:28

42' Επικίνδυνη αντεπίθεση της Άρσεναλ, με τον Φορτούνη να γυρίζει στην άμυνα και να κόβει με καθοριστικό τάκλιν τον Πεπέ έξω από την "ερυθρόλευκη" μεγάλη περιοχή

18-03-21 20:27

33' Επιχειρεί να απειλήσει με αρκετά γεμίσματα από τα άκρα για το κεφάλι του Ελ Αραμπί ο Ολυμπιακός, αλλά κόβουν οι αμυντικοί της Άρσεναλ

18-03-21 20:19

18-03-21 20:15

24' Τυχερός ο Ολυμπιακός! O Ομπαμεγιάνγκ στέλνει την μπάλα ψηλά άουτ σε τετ α τετ με τον Σα έπειτα από μπαλιά του Θεμπάγιος

18-03-21 20:14

Φοβερή μπαλιά από τον Σα, που βγάζει τετ α τετ τον Ελ Αραμπί με τον Λένο, αλλά ο γκολκίπερ της Άρσεναλ αποκρούει το αριστερό σουτ του Μαροκινού!

18-03-21 20:13

20' Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό!

18-03-21 20:12

Μετά από κάθετη μπαλιά στην πλάτη της άμυνας, ο Σα βγήκε με μεγάλο ρίσκο πολύ έξω από την εστία του. Ο Πεπέ "τσίμπησε" την μπάλα, τον απέφυγε και πλάσαρε από πλάγια θέση, αλλά η μπάλα βρήκε στον Παπασταθόπουλο και δεν κατέληξε στα δίχτυα!

18-03-21 20:10

18' Μεγάλη ευκαιρία για την Άρσεναλ!

18-03-21 20:08

15' Διατηρεί την κατοχή της μπάλας ο Ολυμπιακός, αλλά στο δικό του μισό του γηπέδου

18-03-21 20:02

12' O Ολυμπιακός επιχειρεί να πιέσει ψηλά την Άρσεναλ, τακτική που απέδωσε καρπούς στο πρώτο παιχνίδι

18-03-21 20:00

Βγαίνει προσωρινά εκτός γηπέδου ο Σωκράτης

18-03-21 19:59

6' Σηκώνεται ο Παπασταθόπουλος, που όμως πονάει ακόμα στον αστράγαλο

18-03-21 19:58

4' Σουτ του Σμιθ-Ρόου, βάζει την κόντρα ο Παπασταθόπουλος. Στο έδαφος ο Έλληνας άσος, καθώς τον πάτησε άθελά του ο Σμιθ-Ρόου

18-03-21 19:55

3' Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά, με την Άρσεναλ να έχει την κατοχή της μπάλας

18-03-21 19:51

Σέντρα στο ματς

18-03-21 19:39

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες

18-03-21 19:38

Διαιτητές: Κάρλος ντελ Θέρο Γκράντε (Ισπανία) / VAR: Χουάν Μαρτίνεθ Μουνουέρα (Ισπανία)
Βοηθοί: Χουάν Κάρλος Γιούστε (Ισπανία), Ρομπέρτο Αλόνσο Φερνάντεθ (Ισπανία)
Τέταρτος: Χοσέ Μαρία Σάντσεθ (Ισπανία)

18-03-21 19:37

Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Λένο, Τίρνεϊ, Γκάμπριελ, Λουίζ, Μπεγερίν, Πεπέ, Τζάκα, Ελνένι, Θεμπάγιος, Σμιθ-Ρόου, Ομπαμεγιάνγκ

Στον πάγκο: Ράιαν, Οκβόνκο, Λακαζέτ, Έντεγκαρντ, Χόλντινγκ, Σέντρικ, Παρτέι, Τσέιμπερς, Μαρί, Νέλσον, Ενκετιά, Μαρτινέλι

Στον πάγκο για τον Ολυμπιακό: Καραργύρης, Τζολάκης, Μπουχαλάκης, Βρουσάι, Ντρέγκερ, Μπρούμα, Λαλά, Σουρλής, Ραντζέλοβιτς

18-03-21 19:36

18-03-21 19:35

Ο Πέδρο Μαρτίνς ξεφεύγει από τα καθιερωμένα 4-2-3-1 και 4-3-3, παρατάσσοντας τον Ολυμπιακό με σύστημα 3-4-2-1

18-03-21 19:32

Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Σα, Μπα, Παπασταθόπουλος, Χολέμπας, Ανδρούτσος, Ρέαμπτσιουκ, Καμαρά, Εμβιλά, Φορτούνης, Μασούρας, Ελ Αραμπί

Οι Ερυθρόλευκοι ψάχνουν ένα... θαύμα, καθώς έχουν ηττηθεί με 3-1 στο Καραϊσκάκη και χρειάζονται τουλάχιστον 3 γκολ για να προκριθούν

18-03-21 19:30

Το παιχνίδι αρχίζει στις 19:55 και μεταδίδεται τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 2 HD

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Άρσεναλ - Ολυμπιακός για τη φάση των 16 στο Europa League