Λίβερπουλ

06-04-21 23:49

Τέλος στα ματς: Ρεάλ - Λίβερπουλ 3-1 και Σίτι - Ντόρτμουντ 2-1

06-04-21 23:48

Από σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, ο Γκιντογκάν κοντρόλαρε και γύρισε στον Φόντεν, ο οποίος έκανε την κοντινή προβολή με το αριστερό και διαμόρφωσε το 2-1!

06-04-21 23:43

90' ΓΚΟΛ! 2-1 η Μάντσεστερ Σίτι με σκόρερ τον Φόντεν!

06-04-21 23:41

Οι παίκτες της Ντόρτμουντ άλλαξαν εξαιρετικά την μπάλα, με τον Χάαλαντ να βγάζει φανταστική μπαλιά για τον Ρόις, ο οποίος πλάσαρε εύστοχα τον Έντερσον από κοντά!

06-04-21 23:36

84' ΓΚΟΛ! 1-1 η Ντόρτμουντ με σκόρερ τον Ρόις!

06-04-21 23:35

06-04-21 23:34

77' Νέα ευκαιρία για τη Σίτι! Ο Φόντεν σούταρε από το ύψος της μεγάλης περιοχής, αλλά έστειλε την μπάλα στα χέρια του Χιτς

06-04-21 23:28

76' Φοβερή προσπάθεια του Ντε Μπρόινε, που πιάνει διαγώνιο συρτό σουτ και στέλνει την μπάλα λίγο άουτ

06-04-21 23:24

06-04-21 23:23

66' ΓΚΟΛ! 3-1 η Ρεάλ με το δεύτερο προσωπικό γκολ του Βινίσιους!

06-04-21 23:22

64' Τεράστια ευκαιρία για τη Σίτι, με τον Χιτς να αποκρούει πλασέ του Φόντεν από τη μικρή περιοχή!

06-04-21 23:21

64' Τεράστια ευκαιρία για τη Ρεάλ! Ασένσιο και Βινίσιους έφυγαν στην κόντρα με έναν αμυντικό της Λίβερπουλ, αλλά η πάσα του πρώτου ήταν κακή και κόπηκε!

06-04-21 23:10

62' Κακή εκτέλεση φάουλ του Ρόις από πλεονεκτική θέση

06-04-21 23:09

Από σουτ του Ζότα και κόντρα σε αμυντικό, η μπάλα έφτασε στον Σαλάχ και ο Αιγύπτιος σκόραρε με αριστερό σουτ από κοντά!

06-04-21 23:06

51' ΓΚΟΛ! 2-1 η Λίβερπουλ με σκόρερ τον Σαλάχ!

06-04-21 23:03

48' Μεγάλη ευκαιρία για τη Ντόρτμουντ, με τον Χάαλαντ να βγαίνει σε τετ α τετ με τον Έντερσον, αλλά τον γκολκίπερ της Σίτι να αποκρούει το πλασέ του!

06-04-21 22:57

Σέντρα στα δεύτερα ημίχρονα των αγώνων

06-04-21 22:52

06-04-21 22:51

06-04-21 22:50

Λήξη στα πρώτα ημίχρονα: Ρεάλ - Λίβερπουλ 2-0 και Μάντσεστερ Σίτι - Ντόρτμουντ 1-0

06-04-21 22:37

Από λάθος της Λίβερπουλ, ο Ασένσιο βγήκε τετ α τετ, πέρασε και τον Άλισον πανέμορφα και σκόραρε σε κενή εστία

06-04-21 22:35

36' ΓΚΟΛ! 2-0 η Ρεάλ με σκόρερ τον Ασένσιο!

06-04-21 22:33

06-04-21 22:32

06-04-21 22:30

Δεν υπάρχει πέναλτι για τη Σίτι! Ο διαιτητής πήρε πίσω την αρχική του απόφαση μετά την εξέταση του ριπλέι

06-04-21 22:29

Σεο προσπάθεια να απομακρύνει, ο Τσαν βρήκε με το τακουνάκι τον Ρόδρι στο γόνατο και ο διαιτητής σφύριξε πέναλτι! Η φάση ελέγχεται από το VAR

29' Πέναλτι για τη Σίτι!

06-04-21 22:27

Από καταπληκτική μπαλιά του Κρόος, ο Βινίσιους βγήκε στην πλάτη της άμυνας, έκανε φοβερό κοντρόλ με το στήθος και πλάσαρε εύστοχα τον Άλισον για το 1-0 της Ρεάλ!

06-04-21 22:22

27' ΓΚΟΛ! 1-0 η Ρεάλ με σκόρερ τον Βινίσιους!

06-04-21 22:20

06-04-21 22:19

Η Σίτι έκλεψε την μπάλα στο κέντρο και βγήκε στην κόντρα. Η μπάλα κατέληξε στον Ντε Μπρόινε από γύρισμα του Μαχρέζ και ο Βέλγος την έστειλε στα δίχτυα με δεξί πλασέ στην κίνηση

06-04-21 22:15

19' ΓΚΟΛ! 1-0 η Σίτι με σκόρερ τον Ντε Μπρόινε!

06-04-21 22:08

13' Καλη ευκαιρία η Ρεάλ. Ο Μεντί έκανε τη σέντρα και ο Βινίσιους την κεφαλια, η μπάλα έφυγε άουτ

06-04-21 22:03

7' Μεγάλη ευκαιρία για τη Ντόρτμουντ, με τον Έντερσον να κάνει σπουδαία επέμβαση σε διαγώνιο σουτ του Μπέλιγχαμ!

06-04-21 22:01

2' Σουτ του Μπενζεμά για τη Ρεάλ, μπλόκαρε ο Άλισον

06-04-21 21:51

Σέντρα στα ματς

06-04-21 21:50

Ρεάλ Μαδρίτης (Ζινεντίν Ζιντάν): Κουρτουά - Βάσκες, Μιλιτάο, Νάτσο, Μεντί - Κασεμίρο, Κρόος, Μόντριτς - Ασένσιο, Μπενζεμά, Βινίσιους.

Λίβερπουλ (Γιούργκεν Κλοπ): Άλισον - Άρνολντ, Φίλιπς, Κάμπακ, Ρόμπερτσον - Φαμπίνιο, Βαϊνάλντουμ, Κεϊτά - Μανέ, Ζότα, Σαλάχ.

06-04-21 21:49

Μάντσεστερ Σίτι (Γκουαρντιόλα): Έντερσον - Γουόκερ, Στόουνς, Ρούμπεν Ντίας, Κανσέλο - Ρόδρι, Γκιντογκάν - Μαχρέζ, Ντε Μπρόινε, Φόντεν - Μπερνάρντο Σίλβα.

Ντόρτμουντ (Τέρζιτς): Χιτς - Μορέι, Ακάντζι, Χούμελς, Γκερέιρο - Μπέλινγκχαμ, Τσαν, Νταχούντ - Κνάουφ, Χάαλαντ, Ρόις.

06-04-21 21:48

Τα ματς αρχίζουν στις 22:00, με Ρεάλ - Λίβερπουλ να μεταδίδεται από το Cosmote Sport 1 και το Σίτι - Ντόρτμουντ από το Cosmote Sport 2

Μαζί θα παρακολουθήσουμε τις αναμετρήσεις Ρεάλ - Λίβερπουλ και Μάντσεστερ Σίτι - Ντόρτμουντ για τα προημιτελικά του Champions League