Δανία

08-07-21 00:36

Καλό σας βράδυ.

08-07-21 00:35

Τέλος στο ματς! Η Αγγλία νικάει τη Δανία με 2-1 και είναι στον τελικό του Euro όπου θα αντιμετωπίσει την Ιταλία!

120' Ο Στέρλινγκ μπήκε στην περιοχή, πλάσαρε, αλλά ο Σμάιχελ απέκρουσε σε κόρνερ

08-07-21 00:26

Πιέζουν οι Δανοί, δεν μπορούν να κάνουν και κάτι άλλο...

08-07-21 00:21

08-07-21 00:20

Αλλαγή στην αλλαγή ο Σάουθγκεϊτ.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος της παράτασης!

08-07-21 00:16

Μπαίνει ο Τρίπιερ αντί του Γκρίλις...

Λήξη στο πρώτο μέρος της παράτασης

08-07-21 00:14

105' Βιντ αντί Βέστεργκααρντ.

08-07-21 00:12

104' Ο Κέιν εκτελεί το πέναλτι, ο Σμάιχελ πέφτει και αποκρούει στην αριστερή γωνία του, αλλά η μπάλα ξαναπάει στον Άγγλο φορ που από κοντά με πλασέ κάνει το 2-1!

08-07-21 00:11

Πέναλτι τελικά!

08-07-21 00:10

102' Πέναλτι για την Αγγλία! Ο Στέρλινγκ μπήκε στην περιοχή και ανατράπηκε από επαφή με τον Μέλε, με τον διαιτητή να δίνει παράβαση. Περιμένουμε το VAR

08-07-21 00:06

98' Σουτ του Γκρίλις, αποκρούει ο Σμάιχελ και στη συνέχεια το σουτ του Στέρλινγκ πολύ ψηλά άουτ

08-07-21 00:03

95' Χέντερσον αντί Ράις, Φόντεν αντί Μάουντ.

08-07-21 00:01

94' Ωραίο σουτ του Κέιν από πλάγια δεξιά, τρομερή απόκρουση και πάλι από Σμάιχελ

07-07-21 23:59

07-07-21 23:58

Για πρώτη φορά μετά το 2000, και οι δύο ημιτελικοί πάνε στην παράταση.

Σέντρα στην παράταση!

07-07-21 23:53

97' Λήξη της κανονικής διάρκειας, πάμε σε παράταση!

07-07-21 23:51

95' Μια κεφαλιά του Μαγκουάιρ τώρα, μπλοκάρει ο Σμάιχελ

07-07-21 23:49

93' Σουτ του Φίλιπς άουτ

07-07-21 23:46

Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις

07-07-21 23:44

88' Ντιλέινι αντί Γιένσεν.

07-07-21 23:38

83' Κεφαλιά του Στόουνς, περνάει αρκετά άουτ

07-07-21 23:35

79' Αναγκαστική αλλαγή για την Δανία, ο Άντερσεν στη θέση του Κρίστενσεν

07-07-21 23:29

74' Ζητά πέναλτι η Αγγλία για πτώση του Κέιν, ωστόσο έχει δοθεί φάουλ ελάχιστα νωρίτερα.

73' Σέντρα-σουτ του Μάουντ, έβγαλε ο Σμάιχελ σε κόρνερ.

07-07-21 23:26

72' Κίτρινη κάρτα για τον Βας, σε φάουλ πάνω στον Γκρίλις

07-07-21 23:25

07-07-21 23:23

69' Αλλαγή για την Αγγλία με τον Γκρίλις στη θέση του Σάκα

07-07-21 23:19

67' Τριπλή αλλαγή για την Δανία. Ντόλμπεργκ, Στρίγκερ Λάρσεν και Ντάμσγκααρντ εκτός Πόουλσεν, Νέργκαρντ και Βας εντός

07-07-21 23:16

07-07-21 23:15

Χωρίς να ανησυχήσει η άμυνα των Δανών η εκτέλεση

07-07-21 23:14

60' Κόρνερ για την Αγγλία

07-07-21 23:13

59' Σουτ από τον Ντόλμπεργκ θα μπλοκάρει εύκολα ο Πίκφορντ

07-07-21 23:11

07-07-21 23:08

55' Μεγάλη φάση για την Αγγλία, με τον Σμάιχελ να αποκρούει εντυπωσιακά κεφαλιά του Μαγκουάιρ

07-07-21 23:05

52' Μεγάλη ευκαιρία για Δανία με σουτ του Ντόλμπεργκ και εκπληκτική επέμβαση του Πίκφορντ, όμως ο Δανός ήταν σε θέση οφσάιντ

07-07-21 23:04

49' Κίτρινη κάρτα για τον Μαγκουάιρ που βρήκε τον Κιάερ στο πρόσωπο στην εκτέλεση του φάουλ

07-07-21 23:01

48' Φάουλ για την Αγγλία σε πλάγια θέση

07-07-21 22:46

46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος

07-07-21 22:44

Τέλος πρώτου ημιχρόνου! Αγγλία - Δανία 1-1

07-07-21 22:42

45' Πιέζουν πολύ Άγγλοι και πάλι

07-07-21 22:41

07-07-21 22:39

Αρχικά ο Στέρλινγκ σούταρε από κοντά με τον Σμάιχελ να αποκρούει εκπληκτικά, όμως στη συνέχεια της φάσης ο Κέιν βρήκε τον Σάκα, που γύρισε την μπάλα  και Κιάερ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του

07-07-21 22:38

39' Γκολ για την Αγγλία!!

07-07-21 22:37

38' Μεγάλη ευκαιρία για την Αγγλία

07-07-21 22:36

37' Προσπάθησαν να γίνουν απειλητικοί οι Δανοί στην κόντρα, όμως καθυστέρησαν και έχασαν την ευκαιρία

07-07-21 22:35

Εκτέλεση από τον Στέλινγκ με την μπάλα να κοντράρει στο τείχος

07-07-21 22:34

35' Φάουλ για την Αγγλία τώρα σε καλό σημείο

07-07-21 22:31

07-07-21 22:30

Εκπληκτική εκτέλεση φάουλ από τον Ντάμσγκααρντ, νίκησε τον Πίκφορντ και έδωσε το προβάδισμα στην Δανία!

07-07-21 22:29

Γκολ για την Δανία!!!!

07-07-21 22:28

29' Φάουλ για την Δανία σε πολύ καλό σημείο

07-07-21 22:25

07-07-21 22:21

25' Ευκαιρία για την Δανία! Ο Ντάμσγκααρντ έκανε ένα πολύ ωραίο πλασέ με στόχο το παραθυράκι του Πίκφορντ με την μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ

07-07-21 22:20

21' Έχουν ισορροπήσει την αναμέτρηση οι Δανοί

07-07-21 22:17

07-07-21 22:16

Επιθετικό φάουλ της Δανίας στην εξέλιξη της φάσης, μετά την εκτέλεση του κόρνερ

07-07-21 22:13

16' Σουτ του Μπρέθγουεϊτ κοντράρει στον Πίκφορντ και περνάει κόρνερ

07-07-21 22:12

13' Αδύναμο σουτ του Στέρλινγκ, μπλόκαρε εύκολα ο Σμάιχελ

Απομάκρυναν οι Δανοί εύκολα

07-07-21 22:10

12' Κόρνερ για την Αγγλία

07-07-21 22:09

10' Δεν πρόλαβε την πάσα που του έγινε ο Ντμασκαρντ και ο Πίκφορντ μπλόκαρε

07-07-21 22:05

9' Οι Δανοί δεν μπορούν να κρατήσουν πολύ την μπάλα στα πόδια τους τα πρώτα λεπτά του ημιτελικού

07-07-21 22:03

5' Προσπαθεί να πιέσει από νωρίς η Αγγλία

07-07-21 22:02

Από την άλλη πλευρά οι Δανοί έχουν βασικούς τους: Σμάιχελ, Κρίστενσεν, Κιάερ, Βέστεργκααρντ, Στρίγκερ Λάρσεν, Χόιμπιεργκ, Ντιλέινι, Μάλε, Μπρέθγουεϊτ, Ντόλμπεργκ, Ντάμσγκααρντ

07-07-21 22:01

Οι Αγγλία ξεκίνησε με τους:Πίκφορντ, Γουόκερ, Μαγκουάιρ, Στόουνς, Σο, Σακά, Ράις, Φίλιπς, Μάουντ, Σακά, Κέιν, Στέρλινγκ

1' Ο αγώνας μόλις ξεκίνησε στο Γουέμπλεϊ

07-07-21 22:00