Αστάνα

30-07-21 00:16

Αυτά από μας, καλό σας βράδυ...

30-07-21 00:11

Τέλος στο ματς, ο Άρης κερδίζει 2-1 την Αστάνα αλλά αποκλείεται από τη συνέχεια του Europa Conference League....

Φάουλ για τον Άρη, τελευταία φάση του αγώνα.

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις, αλλά δεν υπάρχει χρόνος...

30-07-21 00:10

120+1' Γκολ για την Αστάνα... Κεφαλιά του Μπίτρι και 2-1...

30-07-21 00:08

30-07-21 00:05

116' Κίτρινη κάρτα στον Γκούρμαν.

30-07-21 00:04

115' Χαΐροβιτς αντί Μπερτόλιο.

30-07-21 00:03

113' Τεράστια διπλή επέμβαση του Ζαρούτσκι μετά από κόρνερ, αρχικά σε κεφαλιά του Μπεναλουάν και στη συνέχεια σε σουτ του Σάσα.

30-07-21 00:01

Λιγότερο από δέκα λεπτά για τη λήξη της παράτασης, παραμένει το 2-0...

29-07-21 23:56

Η ΑΕΚ αποκλείστηκε στα πέναλτι από τη Βελέζ Μόσταρ...

29-07-21 23:55

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο της παράτασης

29-07-21 23:52

Λήξη πρώτου μέρους της παράτασης

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις του πρώτου μέρους της παράτασης.

29-07-21 23:48

29-07-21 23:47

102' Μπρούνο αντί Μάνου.

101' O Μάνος βρίσκεται τετ α τετ αλλά βλέπει τον Ζαρούτσκι να τον σταματά με το πόδι!

100' Δοκάρι για την Αστάνα! Τεράστια επέμβαση του Ντένις σε κεφαλιά Μπίτρι, η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και κατέληξε στην αγκαλιά του τερματοφύλακα του Άρη.

29-07-21 23:41

94' Ψηλά άουτ το σουτ του Μπίτρι.

29-07-21 23:38

91' Αδύναμο σουτ του Γκάμα

29-07-21 23:37

Άλλαξε τερματοφύλακα η Αστάνα, Ζαρούτσκι αντί Νεπογκόντοφ.

29-07-21 23:36

Ξεκινάει η παράταση!

29-07-21 23:34

29-07-21 23:30

Έξαλλος ο Θοδωρής Καρυπίδης μπήκε στο γήπεδο, προφανώς για να διαμαρτυρηθεί για την τελευταία φάση και το πέναλτι που ζήτησε ο Άρης.

29-07-21 23:29

Τέλος κανονικής διάρκειας στο Βικελίδης, 2-0 ο Άρης και έχουμε παράταση!

29-07-21 23:28

90+8' Κίτρινη για Καντέτε, φάουλ σε καλό σημείο για Άρη.

90+7' Ζήτησε πέναλτι ο Μπερτόλιο αλλά δέχτηκε κίτρινη για θέατρο.

29-07-21 23:24

29-07-21 23:21

Επτά λεπτά οι καθυστερήσεις.

Η κόκκινη στον Γκαρσία ήρθε μετά από φάουλ σε αντίπαλο με τις τάπες...

29-07-21 23:17

Κίτρινη και στον Μάντζιο για διαμαρτυρίες...

86' Κόκκινη κάρτα για τον Γκαρσία! Δεύτερη κίτρινη στον άσο του Άρη...

29-07-21 23:15

29-07-21 23:14

83' Τζέγκο αντί Ματίγια.

29-07-21 23:13

82' Άουτ η κεφαλιά του Φαμπιάνο από ένα ακόμη κόρνερ.

29-07-21 23:11

80' Κίτρινη στον Αϊμπέτοφ πριν μπει στο ματς...

79' Αϊμπέτοφ αντί Μπαρσεγκιάν.

29-07-21 23:09

78' Γκολ ο Άρης! Μετά από κόρνερ ο Λούκας Σάσα στέλνει την μπάλα με κεφαλιά εκεί που ο Νεπογκόντοβ δεν μπορεί ν' αντιδράσει και ο Άρης φτάνει σε σκορ... παράτασης!

29-07-21 23:06

74' Ψηλά άουτ το σουτ του Εμπόνγκ.

29-07-21 23:03

72' Τεράστια φάση για την Αστάνα, απέκρουσε ο Ντένις το σουτ του Γιουτζένιο σε τετ α τετ.

29-07-21 23:00

Cooling break ξανά...

68' Κίτρινη κάρτα για τον Γκαρσία.

29-07-21 22:58

66' Γκαρσία αντί Μαντσίνι.

29-07-21 22:56

65' Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη! Έβγαλε ο Νεπογκόντοφ την κεφαλιά του Μπερτόλιο, δεν μπόρεσε ούτε ο Σάσα, που όμως ήταν οφσάιντ.

64' Γκούρμαν αντί Κουάτ για την Αστάνα

29-07-21 22:53

61' Στην αγκαλιά του Νεπογκόντοφ η κεφαλιά του Φαμπιάνο.

29-07-21 22:50

59' Συρτό σουτ Γκάμα, έξω η μπάλα.

58' Ζήτησαν πέναλτι οι του Άρη σε εκτέλεση φάουλ που βρήκε στο τείχος, δεν έδωσε κάτι ο Φάμπρι.

29-07-21 22:49

29-07-21 22:45

53' Άουτ το σουτ του Μαντσίνι.

29-07-21 22:41

Πιέζει όπως στο πρώτο μέρος ο Άρης...

29-07-21 22:37

46' Καντέτε αντί Μπετσιράι για την Αστάνα

46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος

29-07-21 22:21

29-07-21 22:19

Ημίχρονο στο Βικελίδης

45+3' Μπλόκαρε ο Ντένις το σουτ του Γιουτζένιο.

29-07-21 22:16

Τρία λεπτά καθυστερήσεις στο πρώτο ημίχρονο.

29-07-21 22:11

41' Kοντράρει η απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ματίγια

29-07-21 22:10

40' Φάουλ σε πάρα πολύ καλό σημείο για τον Άρη, ελάχιστα έξω από την περιοχή.

29-07-21 22:06

36' Γκολ για τον Άρη! Ο Νεπογκόντοβ βγάζει την κεφαλιά του Φαμπιάνο μετά από κόρνερ, αλλά ο Μάνος προλαβαίνει να στείλει από κοντά την μπάλα στα δίχτυα της Αστάνα.

29-07-21 22:05

35' Επικίνδυνη μπαλιά από τα δεξιά, δεν πρόλαβε ο Μάνος.

29-07-21 22:03

32' Κίτρινη κάρτα στον Μαντσίνι για φάουλ.

29-07-21 22:02

31' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη, έβγαλε ο Νεπογκόντοφ το σουτ του Μάνου.

29-07-21 21:56

Cooling break τώρα

29-07-21 21:54

29-07-21 21:52

22' Κίτρινη κάρτα στον Σούντγκρεν για φάουλ.

29-07-21 21:49

18' Πολύ άστοχο το σουτ του Μαντσίνι.

29-07-21 21:44

13' Σκαστή κεφαλιά Μπεναλουάν, ψηλά άουτ η μπάλα.

29-07-21 21:38

Πιέζει αρκετά στο ξεκίνημα ο Άρης

29-07-21 21:34

4' Άουτ η κεφαλιά του Φαμπιάνο.

4' Συρτό σουτ Σάσα, σε κόρνερ ο Νεπογκόντοφ.

29-07-21 21:30

1' Έναρξη του αγώνα

29-07-21 21:29

Οι δύο ομάδες βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο

29-07-21 21:26

Υπενθυμίζεται πως το εκτός έδρας γκολ έχει καταργηθεί, έτσι σε οποιαδήποτε νίκη του Άρη με δύο γκολ, πάμε στην παράταση.

29-07-21 21:20

Το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε δέκα λεπτά και θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Novasports 2.

29-07-21 21:19

Διαιτητής της αναμέτρησης ο Ιταλός Μίκαελ Φάμπρι, βοηθοί του οι Τζόρτζιο Περέτι-Νταβίντε Ιμπεριάλε και 4ος ο Χουάν Λούκα Σάκι. VAR δεν υπάρχει.

29-07-21 21:18

Σημαντική η απουσία του Τομάσοφ για τους Καζάκους. Πρόκειται για τον σκόρερ τους στο πρώτο ματς, ο οποίος μάλιστα είχε μπει στην ενδεκάδα απόψε αλλά ανέβασε πυρετό.

Στον πάγκο για την Αστάνα: Ποντίμσκι, Ζαρούτσκι, Γκούρμαν, Αϊμπέτοφ, Σόβετ, Σκβορτσόφ, Καντέτ, Σαγκνάγιεφ, Μπασμάνοφ, Προκοπένκο.

Στον πάγκο του Άρη: Κουέστα, Σιαμπάνης, Μαρτίνης, Δεληζήσης, Τζέγκο, Γκαρσία, Μήτρογλου, Χαΐροβιτς, Γκάνεα, Χατζηπιρπιρίδης, Σάλιαρης, Μπρούνο.

Αστάνα (Α. Τιχόνοφ): Νεπογκόντοφ, Ρουκάβινα, Μπίτρι, Τομάσεβιτς, Μπαΐσεμπέκοφ, Εμπόνγκ, Κουάτ, Τσουπέρκα, Μπετσιράι, Γιουτζένιο, Μπαρσεγκιάν.

29-07-21 21:17

Άρης (Ά. Μάντζιος): Ντένις, Σούντγκρεν, Φαμπιάνο, Μπεναλουάν, Σάκιτς, Σάσα, Ματίγια, Μαντσίνι, Μπερτόλιο, Γκάμα, Μάνος.

Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες...

29-07-21 21:16

Θυμίζουμε ότι ο Άρης ηττήθηκε με 2-0 από την Αστάνα στο Καζακστάν και θα έχει δύσκολο έργο στην προσπάθειά του να ανατρέψει αυτό το σκορ και να προκριθεί στον επόμενο γύρο.

Θα παρακολουθήσουμε παρέα την εξέλιξη της ρεβάνς του Άρη με την Αστάνα για τoν β' προκριματικό γύρο του Europa Conference League.

29-07-21 21:15