ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

03-10-21 17:44

90+1 Δοκάρι σε κεφαλιά του Βέργου!

03-10-21 17:42

84' Σάκχοφ αντί Λε Ταλέκ, Σβάρνας αντί Γκαρσία.

03-10-21 17:39

83' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ

Πήρε... ριμπάουντ μετά από επέμβαση του Μελίσσα σε σουτ του Ανσαριφάρντ.

03-10-21 17:38

81' Μακρινό σουτ Φλόρες, άουτ.

03-10-21 17:33

78' Μεγάλη στιγμή για τον Παναιτωλικό! Έβγαλε εντυπωσιακά ο Στάνκοβιτς την κεφαλιά του Κορνέλιους.

03-10-21 17:32

75' Ανσαριφάρντ αντί Αραούχο, Χατζισαφί αντί Μάνταλου.

74' Ζεστέντ αντί Ντουάρτε, Αποστολάκης αντί Αντούνες.

03-10-21 17:31

Το 1-2 από τον Βέργο

72' Υπέροχο κόψιμο Κορνέλιους σε κόρνερ, μετά από επικίνδυνη μπαλιά από τα αριστερά.

03-10-21 17:26

70' Πλασέ Αραούχο μετά από προσπάθεια Τσούμπερ, δεν βρήκε στόχο.

03-10-21 17:21

67' Σιμάνσκι αντί Σιμόες.

03-10-21 17:17

63' Πιέζουν για το 2-2 οι Αγρινιώτες.

03-10-21 17:14

58' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

Σκόρερ ο Βέργος, με πλασέ μέσα από την περιοχή.

03-10-21 17:10

55' Κίτρινη κάρτα στον Λε Ταλέκ.

03-10-21 17:08

03-10-21 17:05

49' Κεφαλιά Βράνιες, πάνω στην γραμμή ο Βαρόνε!

03-10-21 17:04

Δεν φαίνεται να υπάρχει θέμα τραυματισμού.

03-10-21 17:03

46' Αλλαγή... τερματοφύλακα για τον Παναιτωλικό! Μελίσσας αντί Ροντρίγκες.

03-10-21 16:47

Έναρξη δευτέρου μέρους

03-10-21 16:46

Τέλος στο πρώτο μέρος, Παναιτωλικός-ΑΕΚ 0-2.

03-10-21 16:44

Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

03-10-21 16:43

44' Μακρινό σουτ Κορνέλιους, έξω η μπάλα.

03-10-21 16:41

Έξι αποκρούσεις από τον Στάνκοβιτς μέχρι τώρα.

03-10-21 16:39

41' Μπαρμπόσα αντί Μεντόσα.

03-10-21 16:38

39' Νέα προσπάθεια Βέργου, μάζεψε ο Αυστριακός.

39' Ωραία εκτέλεση φάουλ του Μεντόσα, μπλόκαρε ο Στάνκοβιτς.

03-10-21 16:37

38' Κίτρινη κάρτα στον Σιμόες.

03-10-21 16:36

Το 0-2 από τον Βράνιες

03-10-21 16:31

35' Ωραίο σουτ του Βέργου, απέκρουσε ο Στάνκοβιτς. Στη συνέχεια προσπάθησε και ο Μεντόσα, όμως ο Αυστριακός μάζεψε.

03-10-21 16:28

03-10-21 16:27

Πρώτο φετινό γκολ του Βόσνιου, 8ο συνολικά με τη φανέλα της ΑΕΚ.

03-10-21 16:24

26' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ

Με κεφαλιά Βράνιες μετά από εκτέλεση φάουλ του Μάνταλου.

03-10-21 16:23

03-10-21 16:21

35 - 65% η κατοχή υπέρ της ΑΕΚ.

03-10-21 16:18

21' Μεγάλη στιγμή για την ΑΕΚ! Συρτό σουτ Τσούμπερ, κόντραρε η μπάλα και πέρασε ελάχιστα έξω.

18' Ωραία ανάπτυξη του Παναιτωλικού από δεξιά, τα... χάλασε στο τέλος ο Ντίας.

03-10-21 16:16

17' Εύκολα μάζεψε ο Στάνκοβιτς τη σέντρα-σουτ του Λούι.

03-10-21 16:14

Πρώτο φετινό γκολ για τον εξτρέμ από το Τρίνινταντ/Τομπάγκο. Είχε να σκοράρει από τις 21/4/21 στο παιχνίδι των πλέι οφ με τον Παναθηναϊκό (1-1)

03-10-21 16:12

13' ΓΚΟΛ Η ΑΕΚ!

Κεφαλιά Γκαρσία μετά από παντελώς άστοχη έξοδο του Ροντρίγκες. Από Μοχαμάντι η μπαλιά.

10' Στο έδαφος ο Τζαβέλλας αλλά μετά από λίγο σηκώθηκε.

03-10-21 16:05

9' Αλλεπάλληλα σουτ Μάνταλου και Τσούμπερ, στα σώματα αμφότερα.

03-10-21 16:03

5' Άουτ η κεφαλιά του Κορνέλιους μετά από εκτέλεση φάουλ.

03-10-21 16:00

2' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Κεφαλιά του Γκαρσία, απομάκρυνε σε κόρνερ η άμυνα του Παναιτωλικού

03-10-21 15:57

Σέντρα στο ματς.

03-10-21 15:46

VAR ο Κουμπαράκης

Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Τσακαλίδης (Χαλκιδικής), με βοηθούς τους Σπυρόπουλο (Ανατ. Αττικής), Γεωργακόπουλο (Πειραιά) και 4ο τον Αγγελάκη (Μακεδονίας).

03-10-21 15:45

Για τον Παναιτωλικό ο Γιάννης Αναστασίου επέλεξε τον Ροντρίγκες κάτω από τα γκολπόστ, τους Λιούι, Βργκοτς, Κορνέλιους και Αντούνες στην άμυνα. Οι Βαρόνε, Ντίας και Φλόρες θα βρίσκονται στον άξονα, ενώ η επιθετική «τριπλέτα» των «καναρινιών» αποτελείται από τους Μεντόζα, Ντουάρτε και Βέργο.

Η ενδεκάδα της ΑΕΚ για το σημερινό παιχνίδι αποτελείται από τους: Στάνκοβιτς, Μισελέν, Βράνιες, Τζαβέλλα, Μοχαμάντι, Λε Ταλέκ, Σιμόες, Μάνταλο, Τσούμπερ, Γκαρσία, Αραούχο.

03-10-21 15:39

Θα παρακολουθήσουμε μαζί τον αγώνα του Παναιτωλικού με την ΑΕΚ στο Αγρίνιο, για την 5η αγωνιστική της Super League.