ΑΕΚ

06-11-21 21:25

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

06-11-21 21:20

90+3' Ωραία εκτέλεση φάουλ του Τζαβέλλα, έδιωξε δύσκολα ο Κότσαρης, ο οποίος έχει χτυπήσει το κεφάλι του στο δοκάρι.

06-11-21 21:17

5 λεπτά καθυστερήσεις

06-11-21 21:16

Εκτέλεσε ο Μάνταλος και έδιωξε τελευταία στιγμή η άμυνα του Απόλλωνα, μετά από κεφαλιά του Βράνιες και σουτ του Τζαβέλλα

06-11-21 21:14

86' Κίτρινη στον Ντεντάκη, στημένη μπάλα σε καλό σημείο για την ΑΕΚ

06-11-21 21:13

84' Σιμάνσκι αντί Σιμόες και Μισελέν αντί Ρότα για την ΑΕΚ

06-11-21 21:10

82' Άστοχο σουτ του Ανσαριφάρντ, που ελίχθηκε ωραία μέσα στην περιοχή

06-11-21 21:09

80' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ

Σέντρα ακριβείας του Άμραμπατ από τα δεξιά, κεφαλιά του Αραούχο, με την μπάλα να πηγαίνει δοκάρι και μέσα

06-11-21 21:08

78' Ο Αραούχο βρέθηκε φάτσα με τον Κότσαρη, που τον σταμάτησε, αλλά στη συνέχεια δόθηκε χέρι του Αργεντινού

06-11-21 21:05

78' Άστοχο σουτ του Άμραμπατ

06-11-21 21:02

74' Άστοχο σουτ του Ανσαριφάρντ από πλάγια θέση.

06-11-21 21:00

72' Αλλαγές για την ΑΕΚ: Άμραμπατ και Χατζησαφί αντί Γκαρσία και Μοχαμαντί.

06-11-21 20:55

Μαρκάρισμα του Μπαξεβανίδη στον Ρότα μέσα στην περιοχή, έπεσε κάτω ο παίκτης της ΑΕΚ. Χλιαρές διαμαρτυρίες από τους φιλοξενούμενους, δεν φάνηκε σε πρώτη φάση να υπάρχει κάτι.

06-11-21 20:53

Ετοιμάζει Ανσαριφάρντ ο Γιαννίκης.

06-11-21 20:45

62' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΛΛΩΝΑ

Έπειτα από κόντρα των γηπεδούχων, ο Βράνιες διώχνει προς τα πίσω και ο Στάνκοβιτς απέκρουσε το σουτ του Τσιλούλη, ενώ στη συνέχεια ο Παμλίδης βρήκε δίχτυα

06-11-21 20:39

56' Δοκάρι για την ΑΕΚ από κεφαλιά του Σιμόες.

06-11-21 20:35

06-11-21 20:23

Σέντρα στο δεύτερο μέρος

06-11-21 20:19

Ημίχρονο στη Ριζούπολη: Απόλλων-ΑΕΚ 1-1

06-11-21 20:16

45+2' Κίτρινη στον Τζαβέλλα για δυνατό φάουλ πάνω στον Τσιλούλη

06-11-21 20:12

45' Εκτός περιοχής σουτ του Τζαβέλλα, η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία

06-11-21 20:08

41' ΓΚΟΛ ο Απόλλων, 1-1!Ο Ιωαννίδης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα έπειτα από γλυκιά σέντρα του Μαρτίνς

06-11-21 20:06

Στο 27%-73% η κατοχή της μπάλας

06-11-21 20:04

34' Εξαιρετική ντρίπλα του Τσούμπερ πάνω στον Άλβες, αλλά στη συνέχεια κόντραρε η μπάλα στο σουτ του και κέρδισε το κόρνερ

06-11-21 19:59

31' Αλλαγή για τον Απόλλωνα: Ντεντάκης αντί Ντομίνγκες

06-11-21 19:57

29' Μεγάλη ευκαιρία της ΑΕΚ για το 0-2. Κάθετη του Τσούμπερ για τον Αραούχο, ο οποίος νικήθηκε από τον Κότσαρη

06-11-21 19:53

25' Εκτέλεση κόρνερ του Μάνταλου, κακή έξοδος του Κότσαρη, με τον Τζαβέλλα να γίνεται κάτοχος της μπάλας και να αστοχεί.

06-11-21 19:50

Το 0-1 από τον Γκαρσία

06-11-21 19:47

16' Η μπάλα στα δίχτυα του Στάνκοβιτς, αλλά δίνει φάουλ ο Πορτογάλος. Η μπάλα φεύγει από τα χέρια του γκολκίπερ της ΑΕΚ αρχικά, δίχως να του κάνει κάποιος φάουλ μετά από κεφαλιά του Τσιλούλη, στη συνέχεια υπάρχει... μπουλούκι, στο οποίο συμμετέχει και ο Φατιόν. Είναι δύσκολη φάση, αλλά φαίνεται να βρίσκει την μπάλα ο παίκτης του Απόλλωνα

06-11-21 19:44

14' Τάκλιν του Βράνιες στον Μαρτίνες, με το οποίο σταματάει η αντεπίθεση. Θα μπορούσε να δώσει και εδώ κάρτα ο Πορτογάλος

06-11-21 19:41

13' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ

Ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Μάνταλου, ο Λιβάι Γκαρσία πήδηξε ψηλότερα απ' όλους και σκόραρε με κεφαλιά.

06-11-21 19:38

9' Ωραία κίνηση του Μάνταλου από τα αριστερά, άδειασε τον Φατιόν και έπιασε συρτό σουτ, το οποίο μπλόκαρε ο Κότσαρης.

06-11-21 19:30

6' Πρώτη τελική στο ματς. Συνεργασία Τσούμπερ με Αραούχο έπειτα από το κόρνερ του Μάνταλου, με τον Κότσαρη να μπλοκάρει έπειτα από το ωραίο ψαλιδάκι του Αργεντινού

06-11-21 19:18

ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ

06-11-21 19:17

ΑΕΚ (Αργύρης Γιαννίκης): Στάνκοβιτς – Ρότα, Βράνιες, Τζαβέλλας, Μοχαμαντί – Σιμόες, Λε Ταλέκ, Μάνταλος – Γκαρσία, Τσούμπερ, Αραούχο

Απόλλων Σμύρνης (Τζανλούκα Φέστα): Κότσαρης - Μπαξεβανιδης, Ντομίνγκες, Άλβες, Τουτουαρίμα - Φατιον, Κάστρο - Τσιλουλης, Μαρτίνες, Παμλιδης - Ιωαννίδης

06-11-21 19:16

Μεταξύ τους Λίγα λεπτά με τα πόδια θα απέχουν και πάλι τα γήπεδα των δύο ομάδων, όταν είναι έτοιμο το καινούριο της ΑΕΚ. Θα είναι και πάλι γειτόνισσες όπως παλιά. Η ΑΕΚ έχει κερδίσει τα πέντε τελευταία παιχνίδια μεταξύ τους, έχοντας την παράδοση διαχρονικά με το μέρος της. Ο Απόλλων πήρε βαθμό για τελευταία φορά στην έδρα της ΑΕΚ στις 16 Δεκεμβρίου 2017. Νίκησε για τελευταία φορά στις 8 Ιανουαρίου 2000 με 3-2 (26’ σουτ Λαμπριάκος, 63’ σουτ Καρανικόλας, 88’ σουτ Ζ. Τσίριτς – 48’ σουτ Μπιέκοβιτς, 87’ σουτ Καλιτζάκης) σε ένα παιχνίδι που είχε στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης». Η ΑΕΚ είχε μια εντυπωσιακή παράδοση να μη χάνει στη Ριζούπολη από το 1989 για 29 παιχνίδια! Ηττήθηκε τον περασμένο Φεβρουάριο στο Κύπελλο, αλλά δεν της κόστισε, καθώς προκρίθηκε. Έτσι το σερί έμεινε μόνο στο πρωτάθλημα, όπου έχει να χάσει από το 1989.

06-11-21 18:31

06-11-21 18:30

Με επετειακή εμφάνιση, για τα 130 χρόνια ιστορίας, θα αντιμετωπίσει ο Απόλλων της ΑΕΚ όπως ανακοίνωσε η κυανόλευκη ΠΑΕ

Η ανακοίνωση της ΠΑΕ Απόλλων: «Μια παράσταση που κρατά 130 χρόνια. Στον εντός έδρας αγώνα για την 9η αγωνιστική ημέρα του πρωταθλήματος της Super League Interwetten με αντίπαλο την ΑΕΚ, οι ποδοσφαιριστές του Απόλλωνα Σμύρνης θα αγωνιστούν για πρώτη φορά με την επετειακή εμφάνιση. Για τα 130 χρόνια από την ίδρυση της ομάδας μας. Μια διαδρομή από τη Σμύρνη στο σήμερα.»

06-11-21 18:29

Για το παιχνίδι του Απόλλωνα με την ΑΕΚ, για την 9η αγωνιστική της SuperLeague, στη Ριζούπολη διαιτητής ορίστηκε ο Πορτογάλος Ζοάο Πινέιρο με βοηθούς τους συμπατριώτες του Τιάγκο Κόστα και Νούνο Έιρας, ενώ τέταρτος θα είναι ο Φωτιάς. Στο VAR επίσης ολοκληρώνουν το διαιτητικό τιμ ο Φάμπιο Μέλο και ο Ανδρέας Φωτόπουλος.