Ολυμπιακός

21-11-21 21:24

Τέλος αγώνα: ΑΕΚ - Ολυμπιακός 2-3

21-11-21 21:22

92' Πλασέ του Εμβιλά, μπλοκάρει ο Στάνκοβιτς

21-11-21 21:20

90' Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις

21-11-21 21:19

87' Αλλαγή και για την ΑΕΚ: Λε Ταλέκ αντί Σιμόες

87' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Μπα αντί Μαντί Καμαρά

21-11-21 21:18

86' Κίτρινη στον Άμραμπατ

21-11-21 21:16

85' Διπλή αλλαγή Ολυμπιακού: Τικίνιο αντί Ελ Αραμπί. Λόπες αντί Μασούρα.

21-11-21 21:15

21-11-21 21:14

82' Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό: Ο Αγκιμπού βγαίνει στην κόντρα και σερβίρει... έτοιμο γκολ στον Μασούρα, που στέλνει την μπάλα άουτ με αριστερή προβολή από τη μικρή περιοχή!

21-11-21 21:13

81' Δυνατό σουτ του Γέφτιτς, βάζει την κόντρα και απομακρύνει ο Σισέ

21-11-21 21:11

Λάθος του Μασούρα, ο Ανσαριφάρντ κλέβει και βγάζει τη σέντρα, με τον Αραούχο να κάνει φοβερό σουτ στην κίνηση με το αριστερό, στέλνοντας την μπάλα στην απέναντι γωνία και στα δίχτυα!

21-11-21 21:10

79' ΓΚΟΛ! 3-2 μειώνει η ΑΕΚ με τον Αραούχο!

21-11-21 21:07

76' Κίτρινη κάρτα στον Εμβιλά για φάουλ

21-11-21 21:05

74' Τριπλή αλλαγή για την ΑΕΚ: Ανσαριφάρντ, Χατζισαφί, Γέφτιτς μέσα, έξω Τσούμπερ, Μοχαμάντι και Σιμάνσκι

21-11-21 21:04

72' Ο Στάνκοβιτς αποκρούει το σουτ του Μαντί Καμαρά από το ύψος της μεγάλης περιοχής Στην επαναφορά ο Ελ Αραμπί γυρίζει ξανά στον Καμαρά, που σουτάρει εκ νέου και στέλνει την μπάλα στο δοκάρι!

21-11-21 21:02

Ο Μοχαμάντι έκανε λάθος πάσα επιχειρώντας να γυρίσει στον Στάνκοβιτς, με τον Ελ Αραμπί να κλέβει. Ο Μαροκινός έφυγε τετ α τετ, πέρασε ψύχραιμα τον Στάνκοβιτς και πλάσαρε σε κενό τέρμα για το 3-1!

21-11-21 21:01

70' ΓΚΟΛ! 3-1 ο Ολυμπιακός με σκόρερ τον Ελ Αραμπί!

21-11-21 21:00

21-11-21 20:57

68' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Ο Μπουχαλάκης στη θέση του Ονιεκούρου

21-11-21 20:56

65' Μεγάλη απόκρουση του Βατσλίκ με το πόδι σε διαγώνιο πλασέ του Άμραμπατ!

21-11-21 20:55

63' Ο Παπασταθόπουλος χτύπησε στο χέρι στην προηγούμενη φάση, βγήκε για λίγο εκτός, όμως επιστρέφει άμεσα στον αγωνιστικό χώρο

21-11-21 20:51

62' Ο Αραούχο κάνει φοβερή ντρίμπλα στον Παπασταθόπουλο και γυρίζει για τον Άμραμπατ, που όμως κλείνεται έγκαιρα από την άμυνα του Ολυμπιακού και σουτάρει άουτ

21-11-21 20:49

58' Βολ πλανέ του Εμβιλά από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια

21-11-21 20:48

56' Η ΑΕΚ ζητά πέναλτι για πτώση του Μάνταλου στη μεγάλη περιοχή, μετά από κόντρα με τον Λαλά

21-11-21 20:45

55' Η μπάλα βρήκε στο χέρι του Σισέ μέσα στην περιοχή της ΑΕΚ, αλλά ο αμυτνικός του Ολυμπιακού είχε γυρισμένη την πλάτη και το χέρι του ήταν σε φυσική θέση

21-11-21 20:44

52' Ο Μασούρας συγκλίνει και σουτάρει με το αριστερό, μεγάλη απόκρουση Στάνκοβιτς με τα ακροδάχτυλα!

21-11-21 20:42

51' Ο Παπασταθόπουλος απομακρύνει επικίνδυνο παράλληλο γύρισμα του Μοχαμάντι. Στη συνέχεια της φάσης, ο Μάνταλος προσποιείται και φέρνει την μπάλα σταο αριστερό, όμως σουτάρει άουτ

21-11-21 20:40

49' Μακρινό σουτ του Μοχαμάντι, φεύγει άουτ η μπάλα χωρίς να προβληματίσει ιδιαίτερα τον Βατσλίκ

21-11-21 20:38

Λόπες και Βρουσάι έχουν σηκωθεί για ζέσταμα από τον Πέδρο Μαρτίνς

46' Διακοπή λόγω τραυματισμού του Βράνιες

21-11-21 20:37

Σέντρα στο δεύτερο

21-11-21 20:24

Με αλλαγή θα ξεκινήσει η ΑΕΚ το δεύτερο ημίχρονο: Ο Άμραμπατ στη θέση του Γκαρσία

21-11-21 20:22

21-11-21 20:20

Λήξη πρώτου ημιχρόνου: ΑΕΚ - Ολυμπιακός 1-2

21-11-21 20:19

21-11-21 20:16

45' Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις

21-11-21 20:12

43' Σουτ του Σιμάνσκι μέσα από τη μεγάλη περιοχή, καθοριστική προβολή Μ. Καμαρά και κόρνερ

21-11-21 20:10

39' Άστοχο γέμισμα του Μάνταλου, στα χέρια του Βατσλίκ η μπάλα

21-11-21 20:09

Η φάση τσεκαρίστηκε από το VAR για οφσάιντ αλλά το γκολ μετρά κανονικά. Οι παίκτες της ΑΕΚ ζήτησαν πέναλτι για σπρώξιμο στον Βράνιες σε προηγούμενη φάση στην περιοχή της Ένωσης

21-11-21 20:07

Μπαλιά του Λαλά στην πλάτη της άμυνας της ΑΕΚ, ο Ελ Αραμπί μπαίνει στη μεγάλη περιοχή, αποφεύγει τον Μισελέν με προσποίηση και πλασάρει τον Στάνκοβιτς με το αριστερό, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα!

21-11-21 20:06

34' ΓΚΟΛ! 2-1 ο Ολυμπιακός με σκόρερ τον Ελ Αραμπί!

21-11-21 20:02

32' Κόρνερ Μάνταλου, κεφαλιά Μήτογλου στο πρώτο δοκάρι, άουτ η μπάλα

21-11-21 20:01

21-11-21 19:57

28' Κακή απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τσούμπερ από πλεονεκτική θέση, ψηλά άουτ η μπάλα

21-11-21 19:51

23' Μεγάλη απόκρουση Στάνκοβιτς σε δυνατό του του Λαλά!

21-11-21 19:49

18' Πλασέ στην κίνηση από μακρινή απόσταση ο Μαντί Καμαρά, ψηλά άουτ η μπάλα

21-11-21 19:48

Σέντρα του Μάνταλου από τα δεξιά και κακή έξοδος Βατσλίκ, με τον Αραούχο να παίρνει την κεφαλιά και να ισοφαρίζει σε 1-1!

21-11-21 19:46

15' ΓΚΟΛ! 1-1 η ΑΕΚ με τον Αραούχο!

21-11-21 19:41

12' Σέντρα του Μοχαμάντι και αδύναμη κεφαλιά Γκαρσία, μπλοκάρει ο Βατσλίκ

21-11-21 19:40

21-11-21 19:36

6' Δυναμικό παιχνίδι με μπόλικα τάκλιν εκατέρωθεν στον χώρο του κέντρου

21-11-21 19:35

Έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, η άμυνα της ΑΕΚ απομάκρυνε και η μπάλα έφτασε στον Καμαρά στο ύψος της μεγάλης περιοχής. Ο Αφρικανός άσος έπιασε ένα εκπληκτικό βολ πλανέ και... τίναξε τα δίχτυα του Στάνκοβιτς!

21-11-21 19:34

1' ΓΚΟΛ! 1-0 ο Ολυμπιακός με σκόρερ τον Αγκιμπού Καμαρά!

21-11-21 18:49

Ο Ονιεκούρου προτιμήθηκε από τον Ροντρίγκες και ξεκινά στην αρχική ενδεκάδα του Ολυμπιακού, ενώ ο Μπουχαλάκης έμεινε στον πάγκο από τον Πέδρο Μαρτίνς. Στο 4-2-3-1 των πρωταθλητών Ελλάδας, ο Βατσλίκ θα είναι κάτω από τα δοκάρια, με τους Παπασταθόπουλο και Σισέ στο κέντρο της άμυνας, τον Λαλά στα δεξιά και τον Ρέαμπτσιουκ στα αριστερά. Εμβιλά και Μαντί Καμαρά είναι το δίδυμο στον άξονα, ενώ η τριάδα των Αγκιμπού Καμαρά, Ονιεκούρου και Μασούρα πλαισιώνει τον σέντερ φορ, Ελ Αραμπί.

21-11-21 18:43

Με σύστημα 4-2-3-1 κατεβάζει ο Αργύρης Γιαννίκης της ΑΕΚ, αφήνοντας τον Άμραμπατ στον πάγκο. Ο Σιμάνσκι παίρνει θέση αντί του Λε Ταλέκ στον άξονα, ενώ ο Μισελέν θα καλύψει τη θέση του δεξιού μπακ, αντί του Ρότα. ADVERTISING Η ΑΕΚ κατεβαίνει με Στάνκοβιτς κάτω από τα δοκάρια, στο κέντρο της άμυνας Βράνιες και Μήτογλου, δεξί μπακ ο Μισελέν κι αριστερό ο Μοχαμαντί. Στο κέντρο Σιμόες και Σιμάνσκι, ο Μάνταλος μπροστά τους, αριστερά στην επίθεση ο Τσούμπερ, δεξιά ο Λιβάι Γκαρσία και στην κορυφή ο Αραούχο.

21-11-21 17:44

Την αναμέτρηση των δύο ομάδων ορίστηκε να διευθύνει ο Πορτογάλος Βερίσιμο, με βοηθούς τους Ζεσούς, Μότα (Πορτογαλια) και 4ο τον Κουτσιαύτη (Άρτας). Όσον αφορά το VAR, εκεί θα βρίσκεται ο Μάρτινς (Πορτογαλία) έχοντας ως AVAR τον Κωσταρά (Αιτ/νιας).

21-11-21 17:38

Μεταξύ τους
Ο Ολυμπιακός επικράτησε και στα τρία παιχνίδια που έπαιξαν για το πρωτάθλημα μέσα στο 2021 οι δύο ομάδες, με αποτέλεσμα να είναι αήττητος από την ΑΕΚ στα 11 τελευταία μεταξύ τους επίσημα. Η τελευταία νίκη της ΑΕΚ είναι στα προημιτελικά του Κυπέλλου το Φεβρουάριο του 2018.

Από τα 10 τελευταία παιχνίδια του πρωταθλήματος ο Ολυμπιακός έχει επτά νίκες και τρία είναι ισόπαλα. Αν ο Ολυμπιακός νικήσει σήμερα θα κάνει τέσσερις διαδοχικές νίκες επί της ΑΕΚ για πρώτη φορά από το διάστημα 2000-2002, όταν και έκανε πέντε στη σειρά.

Με γηπεδούχο την ΑΕΚ ο Ολυμπιακός είναι αήττητος σε πέντε επισκέψεις, έχοντας δύο νίκες και τρεις ισοπαλίες. Έχει δύο νίκες στα τρία τελευταία, αφού δεν είχε καμία στα πέντε προηγούμενα. Η ΑΕΚ νίκησε για τελευταία φορά στις 24 Σεπτεμβρίου 2017, 3-2 με συναρπαστική ανατροπή (64’ σουτ Χριστοδουλόπουλος, 80’ φάουλ Χριστοδουλόπουλος, 90’ σουτ Μάνταλος – 22’ σουτ Μαρίν, 46’ σουτ Οτζίτζα-Οφόε)