Ολυμπιακός

5:1

Αστέρας Τρίπολης

02-03-22 20:49

Τέλος στο ματς! Ο Ολυμπιακός κερδίζει 5-1 τον Αστέρα με τρομερό δεύτερο ημίχρονο!

90'+1' Κεφαλιά του Ιγκλέσιας, άουτ.

02-03-22 20:47

90' Τεράστια επέμβαση του Βατσλίκ σε τετ-α-τετ με τον Σονί. Θα μπορούσε να πλασάρει ο Καμερουνέζος φορ, αλλά πήγε να... σκοτώσει τον αντίπαλό του.

90' Ωραίο γύρισμα του Ριέρα, η κεφαλιά του Κανελλόπουλου πέρασε άουτ.

02-03-22 20:44

87' Κάρτα στον Ρέαμπτσουκ.

86' Κάρτα στον Παπασταθόπουλο.

02-03-22 20:41

84' Γκολ για τον Ολυμπιακό! Ωραία ανάπτυξη του παιχνιδιού από τους γηπεδούχους, ο Ροντρίγκες κάνει ωραίο τελείωμα που δεν μπορεί να βγάλει ο Τσιφτσής.

02-03-22 20:39

81' Σουτ του Ριέρα, η μπάλα άουτ.

02-03-22 20:37

80' Αλλαγή για τον Αστέρα. Μέσα ο Ιγκλέσιας, έξω ο Βαλιέντε.

02-03-22 20:34

77' Κίτρινη στον Ελ Αραμπί

02-03-22 20:32

Με προβολή του Καρμόνα από κοντά μετά από λανθασμένο διώξιμο του Σισέ που έχασε τον αντίπαλό του. Ο Μπουχαλάκης πήγε να διώξει αφότου η μπάλα βρήκε πρώτα στο δοκάρι αλλά δεν μπόρεσε

02-03-22 20:31

75' Γκολ για τον Αστέρα Τρίπολης!

02-03-22 20:30

73' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό με τον Ροντρίγκες στην θέση του Μασούρα

02-03-22 20:26

70' Κόψιμο πάνω σε σε σουτ του Κρέσπι ενώ πριν μία προσπάθεια των Αρκάδων έφυγε έξω

02-03-22 20:25

68' Διπλή αλλαγή για Αστέρα με τους Κανελλόπουλο και Σόνι στις θέσεις Μπενίτο και Μουνάφο

02-03-22 20:24

Σέντρα από τον Βαλμπουενά με τον Ελ Αραμπί να παίρνει την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι και την μπάλα να φτάνει στον Μπουχαλάκη που από κοντά θα κάνει το 4-0.

02-03-22 20:23

67' Γκολ για τον Ολυμπιακό!

02-03-22 20:18

66' Φάουλ για τον Ολυμπιακό σε πλάγια θέση

02-03-22 20:16

61' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό με τον Μπουχαλάκη στην θέση του Εμβιλά

02-03-22 20:15

Πολύ ωραία ενέργεια του Βρουσάι από τα δεξιά που θα βγάλει την σέντρα με τον Μασούρα να πιάνει την κεφαλιά και να κάνει το 3-0!

02-03-22 20:13

56' Γκολ για τον Ολυμπιακό!

02-03-22 20:12

Υποδειγματική αντεπίθεση του Ολυμπιακού με τον Βρουσάι να βρίσκει τον Καρβάλιο που θα κάνει την παράλληλη πάσα με τον Ελ Αραμπί να μην μπορεί να την στείλει στα δίχτυα, όμως ο Μασούρας που ερχόταν θα κάνει εύκολα το 2-0

02-03-22 20:11

54' Γκολ για τον Ολυμπιακό!

02-03-22 20:10

Μετά από την εκτέλεση κόρνερ από τον Βαλμπουενά ο Παπασταθόπουλος θα πάρει την κεφαλιά και θα κάνει το 1-0!

02-03-22 20:09

52' Γκολ για τον Ολυμπιακό!

02-03-22 20:04

52' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό

47' Κόρνερ για τον Αστέρα

02-03-22 20:02

46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος

Αλλαγή και για τον Αστέρα με τον Ριέρα στην θέση του Καπίγια

02-03-22 19:46

Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό με την έναρξη του δεύτερου μέρους. Βαλμπουενά και Σισέ στις θέσεις των Μανωλά και Αγκιμπού Καμαρά.

02-03-22 19:45

45' Τέλος του πρώτου μέρους! Ολυμπιακός - Αστέρας Τρίπολης 0-0

02-03-22 19:44

Μετά από πολύ ωραία κίνηση του Καρβάλιο η μπάλα θα φτάσει στον Ελ Αραμπί που θα πασάρει στον Εμβιλά που θα σουτάρει μόνος του όμως η προσπάθειά του θα περάσει άουτ

02-03-22 19:42

45' Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό!

02-03-22 19:38

42' Σουτ από τον Βρουσάι θα περάσει λίγο έξω

02-03-22 19:37

39' Γκολ για τον Αστέρα Τρίπολης όταν μετά από σέντρα και κεφαλιά πάσα ο Βασλιέντε θα νικήσει τον Βατσλίκ, όμως το τέρμα θα ακυρωθεί σωστά ως οφσάιντ

02-03-22 19:36

38' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Σουτ από τον Μπενίτο με τον Βατσλίκ να διώχνει δύσκολα σε κόρνερ

02-03-22 19:35

36' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό όταν μετά από κόρνερ ο Παπασταθόπουλος θα πάρει την κεφαλιά με τον Τασουλή και πάλι να διώχνει την τελευταία στιγμή.

02-03-22 19:29

35' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό! Ο Ελ Αραμπί στην θέση του Τικίνιο που πιάνει τον προσαγωγό του

02-03-22 19:22

30' Γυριστό σουτ του Καπίγια θα μπλοκάρει εύκολα ο Βατσλίκ

02-03-22 19:19

Μετά από σέντρα από τα αριστερά ο Τσιφτσής θα κάνει λάθος υπολογισμό και θα χάσει την φάση, με την μπάλα να φτάνει στον Τικίνιο πήρε την κεφαλιά, όμως ο Τασουλής θα διώξει πάνω στην γραμμή.

02-03-22 19:18

20' Μεγάλη φάση για τον Ολυμπιακό!

02-03-22 19:16

Η φάση ελέγχθηκε από το VAR και το παιχνίδι συνεχίστηκε κανονικά.

02-03-22 19:12

16' Διαμαρτύρεται για πέναλτι ο Μπενίτο. Ο Βατσλίκ έκανε λάθος, έκλεψε ο Μπενίτο και στη συνέχεια διαμαρτύρεται για πέναλτι σε επαφή που είχε με τον τερματοφύλακα του Ολυμπιακού.

13' Πρώτη καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό με σουτ του Μαντί Καμαρά να περνάει λίγο άουτ

02-03-22 19:11

Μπλόκαρε την εκτέλεση του Καρβάλιο ο Τσιφτής

02-03-22 19:10

12' Φάουλ για τους γηπεδούχους σε πλάγια θέση

02-03-22 19:08

11' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό

02-03-22 19:04

9' Ο Ολυμπιακός έχει την απόλυτη κατοχή της μπάλας μέχρι στιγμής

02-03-22 19:03

Απομάκρυναν οι Αρκάδες

02-03-22 18:59

4' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό

02-03-22 18:57

1' Σέντρα στην αναμέτρηση!

02-03-22 18:49

Στον αγωνιστικό χώρο Ολυμπιακός και Αστέρας Τρίπολης

02-03-22 18:41

Στα αποδυτήρια οι 2 ομάδες

02-03-22 18:28

Η ενδεκάδα του Αστέρα Τρίπολης:Τσιφτσής, Τασουλής, Βαλιέντε, Μουνάφο, Ρετζίς, Καπίγια, Καρμόνα, Καστάνο, Μπενίτο, Σαντόνια, Χριστόπουλος.

02-03-22 18:27

Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Βατσλίκ, Ρέαμπτσιουκ, Παπασταθόπουλος, Μανωλάς, Βρουσάι, Εμβιλά, Μ. Καμαρά, Α. Καμαρά, Καρβάλιο, Μασούρας, Τικίνιο.

Διαιτητές: Αναστάσιος Παπαπέτρου, Βασίλειος Μωυσιάδης, Αθανάσιος Θανασιάς 4ος Διαιτητής: Ανδρέας Γκάμαρης

02-03-22 18:26

Ο αγώνας είναι προγραμματισμένος να ξεκινήσει στις 19:00 στο "Γ. Καραΐσκάκης" και θα μεταδοθεί ζωντανά από το Novasports Prime.

02-03-22 18:24

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τον Αστέρα Τρίπολης για την 17η εξ αναβολής αγωνιστικής της Super League.