Από εμάς, καλό σας βράδυ!

17-05-22 21:50

Τέλος αγώνα: ΑΕΚ - Ολυμπιακός 2-3

17-05-22 21:49

90' Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις

17-05-22 21:48

90' Αλλαγή τερματοφύλακα για τον Ολυμπιακό: Ο Καραργύρης στη θέση του Κρίστινσον

17-05-22 21:47

88' Τετ α τετ Ελ Αραμπί με Στάνκοβιτς, ο γκολκίπερ της ΑΕΚ αποκρούει!

17-05-22 21:45

Έπετα από εκτέλεση κόρνερ και κεφαλιά του Σισέ, η μπάλα έφτασε στον Ελ Αραμπί και αυτός σκόραρε από κοντά με το αριστερό!

17-05-22 21:44

87' ΓΚΟΛ! 3-2 ο Ολυμπιακός, χατ τρικ ο Ελ Αραμπί!

17-05-22 21:43

85' Φαλτσαριστό σουτ του Λόπες, η μπάλα φεύγει άουτ

17-05-22 21:42

17-05-22 21:41

83' Αλλαγή για την ΑΕΚ: Ο Γκαρσία αισθάνθηκε ενοχλήσεις και τη θέση του πήρε ο Μουστακόπουλος

17-05-22 21:39

83' Κίτρινη κάρτα στον Μισελέν

17-05-22 21:38

80' Δύο αλλαγές για Ολυμπιακό: Κανέ και Καρβάλιο στο ματς, εκτός οι Μπουχαλάκης και Βαλμπουενά

17-05-22 21:37

78' Δύο αλλαγές η ΑΕΚ: Μιτάι αντί Μοχαμάντι και Ρότα αντί Σβάρνα

17-05-22 21:36

Άκυρο το γκολ! Ο VAR διαπίστωσε πως υπήρχε οφσάιντ και το 2-2 παραμένει!

17-05-22 21:35

Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τάνκοβιτς, με τον Κρίστινσον να αποκρούει αλλά να αποτυγχάνει να διώξει αποτελεσματικά την μπάλα, Αυτή πήρε μεγάλη ύψος και προσγειώθηκε ξανά μέσα στα δοκάρια του Ολυμπιακού, όπου ο Σάκχοφ την έσπρωξε στα δίχτυα με το στήθος

17-05-22 21:30

76' ΓΚΟΛ! 3-2 η ΑΕΚ με σκόρερ τον Σάκχοφ!

17-05-22 21:29

Το γκολ μετρά κανονικά, ισοφαρίζει σε 2-2 ο Ολυμπιακός

Η φάση του γκολ ελέγχεται στο VAR για οφσάιντ

17-05-22 21:28

Από σέντρα του Βαλμπουενά ο Ελ Αραμπί πήρε την κεφαλιά και ο Στάνκοβιτς έκανε μεγάλη απόκρουση, αλλά στη συνέχεια η μπάλα έπεσε στον Ελ Αραμπί, που την έστειλε στα δίχτυα με σουτ προ κενής εστίας

17-05-22 21:27

69' ΓΚΟΛ! 2-2 για τον Ολυμπιακό μα σκόρερ ξανά τον Ελ Αραμπί

17-05-22 21:26

17-05-22 21:23

66' Αντεπίθεση για την ΑΕΚ, με τον Μισελέν να κάνει παράλληλο γύρισμα που κόπηκε

17-05-22 21:20

64' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Ο Λόπες στη θέση του Βρουσάι

17-05-22 21:19

61' Αντεπίθεση για την ΑΕΚ, με τον Τάνκοβιτς να δίνει στον Γκαρσία, που πατά περιοχή και γυρίζει την μπάλα αλλά δεν βρίσκει συμπαίκτη. Στη συνέχεια ο Μισελέν σουτάρει ψηλά άουτ

17-05-22 21:18

60' Πολιορκία Ολυμπιακού με συνεχή γεμίσματα στην περιοχή της ΑΕΚ. Σέντρα του Βαλμπουενά και κεφαλιά του Μπουχαλάκη, άουτ η μπάλα

17-05-22 21:17

58΄ Κίτρινη κάρτα στον Μασούρα

17-05-22 21:16

58' ΓΚΟΛ του Τσούμπερ για την ΑΕΚ, ακυρώνεται ως οφσάιντ. Σωστή η υπόδειξη

17-05-22 21:13

17-05-22 21:12

54' Απευθείας φάουλ του Βαλμπουενά, μπλοκάρει ο Στάνκοβιτς

17-05-22 21:11

53' Αλλαγή για την ΑΕΚ: Ο Κορνέζος στη θέση του Μήτογλου

17-05-22 21:10

Άρχισε ξανά το παιχνίδι

52' Ο Μήτογλου νιώθει ενοχλήσεις και μάλλον δεν θα μπορέσει να συνεχίσει

17-05-22 21:09

51' Διακοπή στο ματς, καθώς έχει πιάσει φωτιά μια από τις διαφημιστικές πινακίδες

17-05-22 21:07

Από σέντρα του Χατζισαφί στην αριστερή πλευρά, ο Γκαρσία έκανε ένα τρομερό άλμα, πήρε την κεφαλιά από τον πολύ ψηλότερό του, Σισέ, και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

17-05-22 21:04

48' ΓΚΟΛ! 2-1 η ΑΕΚ με σκόρερ τον Γκαρσία

17-05-22 20:38

38' Νέο σουτ του Τάνκοβιτς καταλήγει αρκετά μέτρα άουτ και προκαλεί τη δυσφορία των οπαδών της ΑΕΚ

17-05-22 20:37

37' Κεφαλιά του Σισέ μετά από κόρνερ, άουτ η μπάλα

17-05-22 20:34

37' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό: Ωραίο πλασέ του Κούντε και δύσκολη επέμβαση Στάνκοβιτς σε κόρνερ

17-05-22 20:33

34' Σέντρα του Ανδρούτσου και σουτ του Κίτσου που μπλοκάρει ο Στάνκοβιτς

32' Σουτ του Τάνκοβιτς, φεύγει πάνω από τα δοκάρια

17-05-22 20:31

31' Κίτρινη στον Μοχαμάντι για ένα μαρκάρισμα στον Βαλμπουενά

17-05-22 20:26

28' Κεφαλιά του Ελ Αραμπί από το ύψος του πέναλτι, ο Στάνκοβιτς διώχνει σε κόρνερ

17-05-22 20:23

26' Συρτό σουτ του Μισελέν με το αριστερό, μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Κρίστινσον

17-05-22 20:22

17-05-22 20:21

Ωραία κίνηση και σέντρα του Κούντε από αριστερά, ο Στάνκοβιτς δεν μπορεί να διώξει σωστά, βρίσκει λίγο την μπάλα και αυτή καταλήγει στον Ελ Αραμπί που με μια απλή κεφαλιά τη σπρώχνει στα δίχτυα για το 1-1

17-05-22 20:20

20' ΓΚΟΛ! 1-1 ο Ολυμπιακός με σκόρερ τον Ελ Αραμπί

17-05-22 20:17

19' Ο Φορτούνης προσποείται από τα δεξιά και στρώνει για τον Βαλμπουενά, που σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής. Λίγο άουτ η μπάλα

17-05-22 20:16

16' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό: Ο Κούντε πέρασε μπαλιά πάνω από την άμυνα, ο Φορτούνης κοντρόλαρε και σούταρε εντός περιοχής, στέλνοντας την μπάλα άουτ

15' Σουτ του Γκαρσία, μπλοκάρει ο Κρίστινσον

17-05-22 20:15

Αξίζει να σημειωθεί ότι οι οργανωμένοι της ΑΕΚ γιούχαραν την ώρα που ο Τσούμπερ πανηγύριζε για το γκολ!

17-05-22 20:14

Ο Μοχαμάντι έκλεψε την μπάλα από τον Ελ Αραμπί, ο Γκαρσία πάσαρε στον Τσούμπερ και αυτός νίκησε τον Κρίστινσον με ωραίο διαγώνιο σουτ εκτός περιοχής

17-05-22 20:11

14' ΓΚΟΛ! 1-0 η ΑΕΚ με σκόρερ τον Τσούμπερ

17-05-22 20:09

10' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Σέντρα του Κριχόβιακ στο δεύτερο δοκάρι, ο Λε Ταλέκ πιάνει μόνος του την κεφαλιά αλλά στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια

17-05-22 20:07

8' Ο Μοχαμάντι μπήκε στην περιοχή του Ολυμπιακού και γύρισε από τα αριστερά, με τον Κρίστινσον να απομακρύνει

17-05-22 20:03

6' Κάθετη πάσα Ελ Αραμπί για τον Βρουσάι, που κόβεται τελευταία στιγμή στη μεγάλη περιοχή

17-05-22 20:01

2' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό: Σέντρα του Βαλμπουενά από δεξιά, πρώτη κεφαλιά του Μπουχαλάκη και δεύτερη του Ελ Αραμπί από κοντά, άουτ η μπάλα

17-05-22 19:50

Σέντρα στο παιχνίδι

17-05-22 19:43

Αποδοκιμασίες κατά την είσοδο των παικτών της ΑΕΚ στον αγωνιστικό χώρο για το ζέσταμα, ενώ ακούστηκαν και συνθήματα κατά της διοίκησης

Διαιτητής: Ντάνι Μάκελι (Ολλανδία)

Βοηθοί: Χέσελ Στέεγκστρα (Ολλανδία), Γιαν Ντε (Ολλανδία)

Τέταρτος: Γεώργιος Τζοβάρας (Φθιώτιδας)

VAR: Κέβιν Μπλομ (Ολλανδία)

AVAR: Δημήτριος Σαμοΐλης (Αθηνών)

17-05-22 19:42

17-05-22 19:40

Στον πάγκο για τον Ολυμπιακό: Καραργύρης, Μπαγκαλιάνης, Σουρλής, Τικίνιο, Μασούρας, Λόπες, Καρβάλιο, Αγκιμπού Καμαρά, Κανέ

17-05-22 19:37

Στον πάγκο για την ΑΕΚ: Τσιντώτας, Ρότα, Κορνέζος, Μιτάι, Γαλανόπουλος, Σάκχοφ, Μουστακόπουλος, Ανσαριφάρντ, Κοσίδης

Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Κρίστινσον, Κίτσος, Σισέ, Μπα, Ανδρούτσος, Μπουχαλάκης, Κούντε, Φορτούνης, Βαλμπουενά, Βρουσάι, Ελ Αραμπί.

17-05-22 19:36

Η ενδεκάδα της ΑΕΚ: Στάνκοβιτς, Μήτογλου, Λε Ταλέκ, Σβάρνας, Μισελέν, Κριχόβιακ, Χατζισαφί Μοχαμαντί. Τάνκοβιτς, Τσούμπερ, Γκαρσία.

17-05-22 19:35

Το παιχνίδι αρχίζει στις 20:00 και μεταδίδεται τηελοπτικά από το Cosmote Sport 1 HD

Μαζί θα παρακολουθήσουμε το ντέρμπι ΑΕΚ - Ολυμπιακός για τη 10η και τελευταία αγωνιστική στα πλέι οφ της Super League