Άλκμααρ

06-07-22 21:47

Αυτά από μας, καλό σας βράδυ

Τέλος στο ματς: ΠΑΟΚ-Άλκμααρ 2-2

90' Κίτρινη κάρτα στον Μπαράσι.

06-07-22 21:43

86' Καλή στιγμή για την Άλκμααρ, με τη συνεργασία Ντε Βιτ και Γκρίφιθ, που καταλήγει σε σουτ του δεύετρου από θέση με΄σα αριστερά, με τον Ίνγκασον να βάζει την κόντρα και να διώχνει σε κόρνερ.

06-07-22 21:29

72' Ισοφαρίζει σε 2-2 η Άλκμααρ μετά από ωραία κίνηση και γύρισμα του Ντε Βιτ προς τον επερχόμενο Γκρίφιθ ο οποίος με σουτ στην κίνηση φέρνει το ματς στα ίσα.

06-07-22 21:22

65' Μακρινό σουτ του Κούρτιτς, λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα κοντράρει και περνάει κόρνερ.

06-07-22 21:20

61' Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Κούρτιτς στη θέση του Φελίπε Σοάρες και ο Κουλιεράκης αντί του Κάργα.

06-07-22 21:12

51' Φάση για την Άλκμααρ με τον Γκρίφιτ να σουτάρει μέσα από την περιοχή και τον Ζίβκο Ζίβκοβιτς να μπλοκάρει.

06-07-22 21:01

46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον ΠΑΟΚ στη σέντρα.

Ενώ από την άλλη πλευρά, έχουμε 9/11 αλλαγές και μόνο τους Φελίπε Σοάρες και Κάργα να παραμένουν στο γήπεδο και στην επανάληψη.

Ο προπονητής της Άλκμααρ άλλαξε όλη την 11άδα της ομάδας του!

06-07-22 20:47

Λήξη πρώτου ημιχρόνου: ΠΑΟΚ-Άλκμααρ 2-1

06-07-22 20:46

45' Σέντρα του Κέρκεζ από την αριστερή πλευρά, κεφαλιά ο Παυλίδης αλλά όχι όπως θα ήθελε, άουτ η μπάλα.

06-07-22 20:35

34' Σέντρα του Αντρίγια Ζίβκοβιτς από τα δεξιά, κεφαλιά του Φελίπε Σοάρες μέσα από την περιοχή, η μπάλα αναπηδάει και καταλήγει στην αγκαλιά του Βάινταλ.

06-07-22 20:28

27΄Γκολ! 2-1 μειώνει η Άλκμααρ, με τον Παυλίδη να κλέβει την μπάλα, να σουτάρει με φάλτσο από θέση μέσα δεξιά και να νικάει τον Κοτάρσκι...

06-07-22 20:20

18' Ευκαιρία για την Άλκμααρ με τον Ντε Βιτ να μην μπορεί να πλασάρει σωστά τον Κοτάρσκι μέσα από την περιοχή κι αριστερά.

06-07-22 20:14

13' Γκολ για τον ΠΑΟΚ! 2-0, με την εκτέλεση του κόρνερ από αριστερά από τον Κωνσταντέλια και την κεφαλιά του Κάργα, για να έρθει ο Μιχάι και να βάλει την μπάλα στα δίχτυα με προβολή.

06-07-22 20:13

12' Ωραία σέντρα του Φελίπε Σοάρες, από αριστερά, διώχνει ο Ντέκερ σε κόρνερ.

06-07-22 20:06

5' Γκολ για τον ΠΑΟΚ με Αντρίγια Ζίβκοβιτς! 1-0 ο Δικέφαλος, με την επέλαση του Αντριγια Ζίβκοβιτς, που θέλει να συνεργαστεί με τον Κωσταντέλια, δεν τα καταφέρνει αλλά ευνοείται από τις κόντρες και με σουτ μέσα από την περιοχή αλλά και τη βοήθεια του δεξιού δοκαρίου, ανοίγει το σκορ.

06-07-22 20:01

1' Έναρξη του αγώνα!

06-07-22 20:00

Να θυμίσουμε επίσης ότι η αναμέτρηση γίνεται κεκλεισμένων των θυρών.

06-07-22 19:54

H κατάσταση φαίνεται ότι βελτιώνεται, αφού σταμάτησε πλέον η βροχή που έπεφτε

06-07-22 19:47

Αναλυτικά, την 11κάδα της Άλκμααρ απαρτίζουν οι: Βάινταλ, φαν Μπρεντερόντε, Χατζηδιάκος, Ντέκερ, Κέρκεζ. Κούπμαϊνερς, Μπούρμεεστερ, Έβιεν, ντε Γιονγκ, ντε Βιτ και Παυλίδης.

Στο β' ημίχρονο θα βρεθεί κάτω από τα δοκάρια ο Ζίβκο Ζίβκοβιτς, με τετράδα στην άμυνα τους Σάστρε, Ίνγκασον, Κουλιεράκης και Βιεϊρίνια από τα δεξιά προς τα αριστερά. Στα χαφ θα βρεθούν οι Ντόουγκλας - Κούρτιτς και πιθανότατα τον Ντάντας μπροστά τους, τους Τζίμα (δεξιά) - Κουαλιάτα (αριστερά) και κορυφή ο Λάμπρου.

Συγκεκριμένα, στο α΄ημίχρονο για τον «Δικέφαλο» θα αγωνιστούν οι: Κοτάρσκι, Λύρατζης, Ράφα Σοάρες και Κάργας - Μιχάι στο κέντρο της άμυνας, με τους Σβαμπ - Τσιγγάρα στα χαφ, τους Κωνσταντέλια (δεξιά), Τσαούση (αριστερά), Φιλίπε Σοάρες ως δεκάρι και Αντρίγια στην κορυφή της επίθεσης.

06-07-22 19:46

Δύο διαφορετικές ενδεκάδες από τον Ραζβάν Λουτσέσκου και εκ νέου δοκιμές με τους «ασπρόμαυρους» να συνεχίζουν το βασικό στάδιο της προετοιμασίας τους στη χώρα της τουλίπας.

Θα παρακολουθήσουμε μαζί το φιλικό του ΠΑΟΚ με την Άλκμααρ που ξεκινάει στις 20:00 με τηλεοπτική μετάδοση από το Novasports START.

06-07-22 19:45