Άρης

27-07-22 22:52

Λήξη της αναμέτρησης, Γκόμελ-Άρης 1-2!

27-07-22 22:48

90'+1' Γκοοολ για τον Άρη!  Δεύτερο γκολ του Γκρέι, πλάσαρε εύστοχα από κοντά μετά από ασίστ του Ιτούρμπε.

27-07-22 22:42

89' Κίτρινη κάρτα στον Νταμπό.

27-07-22 22:40

82' Αλλαγή για τον Άρη, Ιτούρμπε στη θέση του Καμάτσο.

27-07-22 22:39

82' Γκολ για την Γκόμελ, με τον Γκογκολασβίλι να ευστοχεί στο πέναλτι. 1-1.

27-07-22 22:34

81' Πέναλτι για την Γκόμελ! Ο Πίρσμαν ανέτρεψε τον Γκογκολασβίλι, δέχθηκε και την κίτρινη κάρτα

27-07-22 22:31

75' Δοκάρι για την Γκόμελ, μετά από υπέροχο φαλταριστό σουτ του Σέτσκο, έξω από την περιοχή.

27-07-22 22:26

71' Καλή ευκαιρία για την Γκόμελ, με τον Μάκας να πλασάρει και τον Κουέστα να κάνει μια πολύ καλή επέμβαση.

27-07-22 22:25

67' Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη, με τον Πάλμα να βγάζει μόνο του τον Καμάτσο, ο οποίος δεν κατάφερε να νικήσει τον Καβαλιό σε τετ-α-τετ.

Στο άλλο ματς της βραδιάς, ο Ολυμπιακός χάνει 0-1 από τη Μακάμπι

27-07-22 22:21

62' Κίτρινη κάρτα για τον Ντουκουρέ

27-07-22 22:16

61' Δοκάρι για τον Άρη, μετά από αντεπίθεση, ο Γκρέι συνεργάστηκε με τον Μαντσίνι, ο τελευταίος σούταρε, αλλά ο Καβαλιό απέκρουσε, στέλνοντας την μπάλα στην αριστερή του δοκό.

27-07-22 22:12

58' Μετά από σέντρα του Γκρέι, ο Πίρσμαν βρέθηκε ολομόναχος μέσα στην περιοχή, αλλά πλάσαρε ψηλά άουτ.

27-07-22 22:09

53' Ο Γκρέι ντρίπλαρε ωραία και σούταρε, αλλά η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό και απομακρύνθηκε.

27-07-22 22:06

50' Μακρινό σουτ του Κουχίνσκι, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.

48' Ο Πάλμα έκανε ωραία ατομική ενέργεια και σούταρε μέσα από τη μεγάλη περιοχή, έδιωξε σε κόρνερ ο γκολκίπερ των Λευκορώσων.

Με διπλή αλλαγή ξεκίνησε το δεύτερο 45λεπτο ο Άρης. Πίρσμαν αντί του Μαζικού και Οντουμπάγιο αντί του Εμπακατά.

27-07-22 21:47

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο!

27-07-22 21:46

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Γκόμελ-Άρης 0-1!

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

27-07-22 21:41

45' Γκολ για τον Άρη και 0-1! Μετά από ασίστ του Μαντσίνι, ο Γκρέι έκανε υπέροχο κοντρόλ και πλάσαρε σωστά στην κλειστή γωνία του τερματοφύλακα από πολύ κοντά και αμαρκάριστος

27-07-22 21:33

39' Μετά από κόρνερ του Πάλμα, ο Νταμπό έκανε την προβολή από τη μικρή περιοχή, στέλνοντας την μπάλα άουτ!

32' Τρίτη κίτρινη κάρτα σε παίκτη του Άρη, τώρα την πήρε ο Μαζικού.

27-07-22 21:26

28' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη, με τον Εμπακατά να σεντράρει από τα αριστερά και τον Καμάτσο να παίρνει την κεφαλιά ολομόναχος από πολύ πλεονεκτική θέση, αλλά να στέλνει την μπάλα ψηλά.

27-07-22 21:25

Cooling break τώρα, για να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων.

27-07-22 21:24

Τα είπαμε για τον Ντιόπ, δεν έχει... φρένο. Πρέπει ο Μπούργος να του κάνει ενταντικά μαθήματα πριν την έναρξη του πρωταθλήματος!

27-07-22 21:18

23' Αλλαγή για τον Άρη, ο Νταμπό παίρνει τη θέση του «κιτρινισμένου» Ντιοπ.

27-07-22 21:17

18' Κίτρινη κάρτα στον Ντιόπ του Άρη

27-07-22 21:12

17' Κίτρινη κάρτα στον Εμπακατά.

Ο Άρης μπήκε πολύ δυνατά και πιέζει ψηλά

27-07-22 21:09

12' Ο Μαντσίνι έκλεψε ψηλά και σούταρε με δύναμη από απόσταση, έδιωξε ο τερματοφύλακας της Γκόμελ.

27-07-22 21:07

9' Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη, με τον Πάλμα να πασάρει στον Γκρέι και τον Τζαμαϊκανό να πλασάρει ψηλά άουτ, χάνοντας το τετ-α-τετ.

27-07-22 21:01

Με φόρα από τα προηγούμενα παιχνίδια, ο Ντιπ κάνει άλλο ένα σκληρό φάουλ, στο 6ο λεπτό. Του χαρίζεται η κάρτα, αλλά δεν τη... βγάζει έτσι τη χρονιά. Θα μετρήσει σίγουρα πολλές κόκκινες!

27-07-22 20:56

Ξεκίνησε η αναμέτρηση

Εκτός αποστολής για τον Άρη έμειναν οι Ματέο Γκαρσία, Ζερβινιό και φυσικά ο Μανού Γκαρθία, ο οποίος ενσωματώθηκε μόλις χθες στις προπονήσεις των «κιτρινόμαυρων».

Οι δύο ομάδες και οι διαιτητές κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο!

27-07-22 20:38

Αν οι Κίτρινοι καταφέρουν να προκριθούν θα αντιμετωπίσουν στον τρίτο προκριματικό γύρο την Μακάμπι Τελ Αβίβ.

Διαιτητής της αναμέτρησης, είναι ο Βέλγος Νίκολας Λαφόρζ, με βοηθούς τους συμπατριώτες του Λόραν Κονοτέ και Ρούμπεν Βινς. Τέταρτος διαιτητής ο Γουέσλι Ντε Κρέμε.

Η ενδεκάδα του Άρη: Κουέστα, Εμπακατά, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Μαζικού, Ντιόπ, Ντουκουρέ, Μαντσίνι, Καμάτσο,Πάλμα, Γκρέι

27-07-22 20:37

H ενδεκάδα της Γκόμελ: Καβαλέου, Γιούριλ, Σόκολ, Άφι, Κουσίνσκι, Κόστροφ, Μπάγκα, Αντεολά, Ανουφρίεβ, Σέντκο, Μάκας.

27-07-22 20:36

Να υπενθυμίσουμε εδώ ότι στον πρώτο αγώνα ο Άρης είχε νικήσει με 5-1, ενώ δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ.

27-07-22 20:35

Ο αγώνας είναι προγραμματισμένος να ξεκινήσει στις 21:00 και πάλι στην Θεσσαλονίκη, λόγω των κυρώσεων των ομάδων από τη Λευκορωσία που έχει επιβάλλει η UEFA και θα μεταδοθεί ζωντανά από το Novasports Prime.

27-07-22 20:34

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της δεύτερης αναμέτρησης του Άρη με την Γκόμελ για τον δεύτερο προκριματικό γύρο του Conference League.