Λήξη του αγώνα, Μακάμπι Τελ Αβίβ - Άρης 2-0.

04-08-22 21:55

Αλλαγή για τη Μακάμπι, ο Φαν Όβερεμ αποχωρεί για να μπει στη θέση του ο Ρίκαν.

04-08-22 21:49

90'+1' Καλό σουτ του Καμάτσο από πλάγια θέση, λίγο πάνω από την εστία του Πέρετζ.

04-08-22 21:47

87' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη, μετά από φάουλ του Πάλμα ο Ντουκουρέ πήρε την κεφαλιά, αλλά ο Πέρετζ απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ.

04-08-22 21:44

84' Γκολ για τη Μακάμπι. Μετά από ωραία ενέργεια του Πέριτσα, ο Ζάχαβι πήρε την μπάλα και πλάσαρε εύστοχα για το 2-0 των γηπεδούχων.

04-08-22 21:38

81' Διπλή αλλαγή για τον Άρη, Ντιοπ και Μαζικού αντί των Νταμπό και Πίρσμαν.

04-08-22 21:34

75' Καλή ευκαιρία για τον Άρη, με μακρινό σουτ του Καμάτσο να κοντράρει και να δυσκολεύει πολύ τον Πέρεθ.

04-08-22 21:33

69' Μεγάλο λάθος του Μπράμπετς, με τον Κουέστα να βγαίνει έγκαιρα και να προλαβαίνει τον Πέριτσα.

04-08-22 21:25

66' Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τη Μακάμπι, ο Ζάχαβι με κεφαλιά από κοντά δεν μπόρεσε να νικήσει τον Κουέστα, ενώ στη συνέχεια ο Γκλοχ σούταρε με δύναμη ελάχιστα άουτ.

04-08-22 21:13

62' Διπλή αλλαγή για τη Μακάμπι, Γκλουχ και Ναχμίας αντί των Χοζέζ και Μπίτον.

51' Πρώτη αλλαγή για τον Άρη, με τον Μάνου Γκαρθία να αντικαθιστά τον Ματέο Γκαρσία, μπαίνοντας για το ντεμπούτο του με τη φανέλα του Άρη!

04-08-22 21:08

49' Μεγάλη ευκαιρία για τη Μακάμπι, με τον Κουέστα να αρνείται το γκολ στον Κανιτσόφσκι, βγαίνοντας νικητής σε ένα ακόμα τετ-α-τετ και διώχνοντας σε κόρνερ.

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου.

04-08-22 20:52

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στο Τελ Αβίβ!

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Μακάμπι Τελ Αβίβ - Άρης 1-0, με το γκολ του Γιοβάνοβιτς στο 29'.

04-08-22 20:47

45'+3' Κίτρινη κάρτα στον Σαμπορίτ και φάουλ σε πολύ καλή θέση για τον Άρη.

04-08-22 20:45

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων στο πρώτο ημίχρονο.

04-08-22 20:35

44' Μεγάλη φάση για τον Άρη, με τον Μαντσίνι να σουτάρει ξανά από πλάγια θέση και τον Πέρετς να αποκρούει εντυπωσιακά σε κόρνερ.

04-08-22 20:34

32' Ο Γιοβάνοβιτς σκόραρε ξανά, αλλά η φάση είχε σταματήσει για οφσάιντ.

04-08-22 20:24

29' Γκολ για τη Μακάμπι. Μετά από ιδανική αντεπίθεση των Ισραηλινών, ο Κανιτσόβσκι έβγαλε την ασίστ και ο Γιοβάνοβιτς εκτέλεσε με τη μία, για το 1-0.

04-08-22 20:22

23' Τρίτη πολύ καλή ευκαιρία για τη Μακάμπι, με τον Ζελάρδες να κάνει συρτή σέντρα, τον Γιοβάνοβιτς να σουτάρει με τη μία και τον Κουέστα να αντιδρά ξανά σωστά!

04-08-22 20:18

19' Πρώτη καλή ευκαιρία για Άρη, με τον Μαντσίνι να σουτάρει από πλάγια θέση, αλλά τον Πέρετζ να αντιδρά σωστά και να αποκρούει.

04-08-22 20:17

17' Ένα σουτ του Γιοβάνοβιτς από το σημείο του πέναλτι, πολύ ψηλά άουτ η μπάλα.

04-08-22 20:14

16' Λάθος εκτίμηση του Κουέστα, παραχωρεί κόρνερ. Η Μακάμπι βγάζει συνεχώς παίκτες στην πλάτη της άμυνας του Άρη με μακρινές μπαλιές.

04-08-22 20:13

13' Νέα ευκαιρία για τη Μακάμπι, με τον Σαμπορίτ να κάνει μακρινό σουτ και τον Κουέστα να αποκρούει με δυσκολία.

04-08-22 20:10

9' Μεγάλη ευκαιρία για τη Μακάμπι, με τον Κουέστα να βγαίνει νικητής σε τετ-α-τετ με τον Κανιτσόφσκι.

04-08-22 20:07

Εκτέλεσε με σέντρα ο Μαντσίνι, έδιωξαν οι αμυντικοί της Μακάμπι. Στη συνέχεια σουτ του Πίρσμαν από μακριά κόντραρε στα σώματα.

6' Πίεσε ψηλά και έκλεψε ο Νταμπό, κέρδισε και φάουλ σε πολύ καλή θέση.

04-08-22 20:03

5' Σκληρό φάουλ του Ζεράλδες στον Ιτούρμπε, δεν τιμωρείται με κάρτα.

04-08-22 20:00

Σέντρα στο ματς

04-08-22 19:56

Αλλαγή της τελευταίας στιγμής για τη Μακάμπι σύμφωνα με την UEFA, με τον Χόζεζ να ξεκινάει ως ο βασικός αριστερός μπακ, αντί του Νταβιντζάντα!

Οι ενδεκάδες:

Άρης (Μπούργος, 4-2-3-1): Κουέστα - Εμπακατά, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Πίρσμαν - Νταμπό, Ντουκουρέ - Μαντσίνι, Ματέο Γκαρσία, Ιτούρμπε - Γκρέι

Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ίβιτς, 4-3-3): Πέρετζ - Ζεράλδες, Γεϊνί, Σαμπορίτ, Νταβιντζάντα - Μπιτόν, Γκλέιζερ, Φαν Όβερεμ - Κούβας, Γιοβάνοβιτς, Κανιτσόβσκι

04-08-22 19:47

Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Ολλανδός Ντένις Χίγκλερ, με βοηθούς τους συμπατριώτες του Μάριο Ντιξ και Ρότζερ Χόνινγκ, ενώ τέταρτος θα είναι ο επίσης Ολλανδός, Τζόι Κούι.

Με τους Ματέο Γκαρσία και Ιτούρμπε βασικούς, τον Μανού Γκαρθία στον πάγκο αλλά και αλλαγή στο σύστημα, με το 4-2-3-1 να αντικαθιστά το 4-4-2 των αγώνων με την Γκόμελ θα παραταχθούν οι Κίτρινοι στον πρώτο αγώνα με την Μακάμπι Τελ Αβίβ στο Ισραήλ.

Αναλυτικά η εντεκάδα που θα έχει ο Άρης: Κουέστα, Εμπακατά, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Πίρσμαν, Νταμπό, Ντουκουρέ, Μαντσίνι, Ιτούρμπε, Ματέο Γκαρσία, Γκρέι.