Σας ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας για μία ακόμα συναρπαστικά βραδιά Champions League. Καλό σας βράδυ!

14-09-22 23:57

Το ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑ του Χάαλαντ για την ανατροπή και το 2-1 της Σίτι:

14-09-22 23:53

Τέλος σε όλες τις αναμετρήσεις για τη 2η αγωνιστική του Champions League. Τα τελικά αποτελέσματα διαμορφώθηκαν ως εξής:

14-09-22 23:51

90+1' Πάρτι της Νάπολι στη Γλασκώβη και 0-3 από τον Εντομπελέ!

14-09-22 23:49

90+1' 2-0 Η Ρεάλ με τον Ασένσιο, "κλειδώνουν" το τρίποντο οι Μαδριλένοι κόντρα στη Λειψία!

14-09-22 23:48

88' ΓΚΟΛ 1-3 Καθαρίζει για την Παρί Σεν Ζερμέν ο Νεϊμάρ!

14-09-22 23:47

Το τέρμα του Οκαφόρ που... πάγωσε το Λονδίνο:

14-09-22 23:45

85' ΓΚΟΛ 0-2 και σφραγίζει το διπλό στη Σκωτία η Νάπολι με τέρμα του Ρασπαντόρι!

14-09-22 23:43

83' Σκοράρει η Γιουβέντους με τον Βλάχοβιτς, αλλά το γκολ ακυρώνεται (οθρώς) για οφσάιντ του Ντε Σίλιο στην αρχή της φάσης. Παραμένει το 1-2 για την Μπενφίκα.

14-09-22 23:41

84' ΓΚΟΛ 2-1 Ο Χάαλαντ σκοράρει απέναντι στην παλιά του ομάδα και βάζει σε θέση οδηγού τη Σίτι! Δεν πανηγύρισε ο Νορβηγός, που έφτασε τα 13 γκολ φέτος με τους Πολίτες!

14-09-22 23:38

80' ΓΚΟΛ και για τη Μάντεστερ Σίτι και 1-1 από εκπληκτικό σουτ του Στόουνς!

14-09-22 23:36

80' ΓΚΟΛ για τη Ρεάλ Μαδρίτης, βρίσκει τη λύση η "Βασίλισσα" με τον Βινίσιους να δημιουργεί και τον Βαλβέρδε να εκτελεί με το αριστερό για το 1-0!

14-09-22 23:32

75' ΓΚΟΛ 1-1 η Σάλτσμπουργκ στο Λονδίνο, ισοφαρίζει την Τσέλσι με τον Οκαφόρ!

14-09-22 23:29

Μαν. Σίτι - Ντόρτμουντ | 0-1, ο Μπέλιγχαμ με κεφαλιά νικά τον Έντερσον:

69' ΓΚΟΛ 1-2 Ανατροπή και για την Παρί από γκολ του Εμπαπέ και ασίστ του Μέσι!

14-09-22 23:28

68' ΓΚΟΛ 1-0 ο Πολιτάνο, ευστοχεί από τα 11 βήματα και δίνει προβάδισμα στους Ναπολιτάνους!

14-09-22 23:25

67' Νέο πέναλτι κερδίζει η Νάπολι απέναντι στη Ρέιντζερς!

14-09-22 23:21

66' Δοκάρι για τη Σίτι με τον Χάαλαντ!

14-09-22 23:20

14-09-22 23:19

59' Απίστευτο, ο Ζιελίνσκι αστοχεί και πάλι από το σημείο του πέναλτι και το 0-0 στη Σκωτία παραμένει!

14-09-22 23:18

Ακυρώνεται το γκολ της Νάπολι και επαναλαμβάνεται το πέναλτι, καθώς ο Πολιτάνο μπήκε νωρίτερα στην περιοχή.

14-09-22 23:17

57' ΓΚΟΛ και για τη Νάπολι από τον Πολιτάνο, μετά το χαμένο πέναλτι ακριβώς πριν του Ζιελίνσκι. Με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Σαντς συνεχίζει η Ρέιντζερς!

14-09-22 23:16

55' ΓΚΟΛ 1-2 Ανατρέπει το ματς με τη Γιουβέντους η Μπενφίκα χάρη σε γκολ του Νέρες!

14-09-22 23:14

56' ΓΚΟΛ για την Ντόρτμουντ με τον Μπέλιγχαμ και 1-0 στο Μάντσεστερ κόντρα στη Σίτι! Σοκάρει ο Άγγλος την ομάδα του Πεπ.

14-09-22 23:09

Με το γκολ που πέτυχε επί της Μακάμπι, ο Μέσι έγινε ο πρώτος παίκτης στην ιστορία του Champions League που έχει σκοράρει απέναντι σε 39 διαφορετικές ομάδες.

14-09-22 23:04

48' ΓΚΟΛ 1-0 Ο Στέρλινγκ βάζει μπροστά την Τσέλσι!

14-09-22 23:02

Σέντρα στο δεύτερο μέρος σε όλα τα παιχνίδια!

14-09-22 22:50

Η φοβερή εκτέλεση πέναλτι από τον Ζοάο Μάριο στο Τορίνο:

Θα είμαστε ξανά κοντά σας σε περίπου 15 λεπτά.

14-09-22 22:46

Ημίχρονο σε όλες τις αναμετρήσεις. Τα αποτελέσματα με τη συμπλήρωση 45 λεπτών έχουν ως εξής:

14-09-22 22:43

43' ΓΚΟΛ για την Μπενφίκα, με τον Ζοάο Μάριο να εκτελεί φανταστικά το πέναλτι για το 1-1 κόντρα στη Γιουβέντους!

14-09-22 22:41

42' Πέναλτι για την Μπενφίκα στο Τορίνο!

14-09-22 22:39

Το ματς Ρέιντζερς-Νάπολι έχει εξαιρετικό ρυθμό και βάσει της εικόνας των δύο ομάδων, θα έπρεπε να έχουμε δει γκολ.

14-09-22 22:35

37' ΓΚΟΛ για την Παρί, που ισοφαρίζει σε 1-1 στο Ισραήλ με τον Λιονέλ Μέσι!

14-09-22 22:28

Ένα γκολ που γράφει ιστορία για τη Μακάμπι Χάιφα, καθώς είναι το πρώτο της ιστορίας της στο Champions League:

14-09-22 22:26

Μόνο οι Γιουβέντους και Μακάμπι έχουν σκοράρει από τις 14 ομάδες, με τη συμπλήρωση 25 λεπτών στους 7 αγώνες.

14-09-22 22:23

24' ΓΚΟΛ για τη Μακάμπι Χάιφα με τον Σερί και οι Ισραηλινοί σοκάρουν την Παρί για το 1-0!

14-09-22 22:18

21' Σημαντική ευκαιρία για τη Λειψία με το τελείωμα του Φόρσμπεργκ στην αντεπίθεση, έπειτα από γύρισμα του Βέρνερ.

14-09-22 22:07

7' Η Παρί έχει χάσει ήδη δύο καλές ευκαιρίες απέναντι στη Μακάμπι Χάιφα με Εμπαπέ και Νεϊμάρ.

14-09-22 22:05

Με ωραία κεφαλιά του Μίλικ η Γιουβέντους ανοίγει το σκορ απέναντι στην Μπενφίκα του Οδυσσέα Βλαχοδήμου!

4' ΓΚΟΛ για τη Γιουβέντους!

14-09-22 22:02

Βασικός και αρχηγός ο Ζέκα για την Κοπεγχάγη απέναντι στη Σεβίλλη.

Έχουμε σέντρα και στα 7 παιχνίδια του Champions League!

14-09-22 21:58

Ενός λεπτού σιγή στους αγώνες των Μάντσεστερ Σίτι και Ρέιντζερς, λόγω του θανάτου της Βασίλισσας Ελισάβετ.

14-09-22 21:53

Στα ματς των 19:45 η Μίλαν επικράτησε στην Ιταλία με το τελικό 3-1 επί της Ντιναμό Ζάγκρεμπ, ενώ ισόπαλες με σκορ 1-1 αναδείχθηκαν Σαχτάρ Ντόνετσκ-Σέλτικ.

14-09-22 21:50

Το πρόγραμμα της ημέρας έχει ελληνικό άρωμα, με την Μπενφίκα του Οδυσσέα Βλαχοδήμου να αντιμετωπίζει τη Γιουβέντους και την Κοπεγχάγη των Μάριου Οικονόμου και Ζέκα τη Σεβίλλη. Από τα παιχνίδια ξεχωρίζουν επίσης τα Ρεάλ - Λειψία και Μάντσεστερ Σίτι - Ντόρτμουντ

14-09-22 21:49

Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τους αγώνες για τη 2η αγωνιστική του Champions League.