04-10-22 23:59

Τελικό: Πόρτο-Μπάγερ Λεβερκούζεν 2-0.

04-10-22 23:56

Τελικό και στο Μιλάνο: Ίντερ-Μπαρτσελόνα 1-0.

Τελικά: Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Τότεναμ 0-0, Λίβερπουλ-Ρέιντζερς 2-0, Μπριζ-Ατλέτικο Μαδρίτης 2-0.

04-10-22 23:51

Τελικό στο Άγιαξ-Νάπολι: 1-6. Η πιο βαριά ήττα του Αίαντα στην ιστορία του στο Champions League!

04-10-22 23:48

87' ΓΚΟΛ η Πόρτο! 2-0! Καθαρίζει το ματς κόντρα στη Λεβερκούζεν. Σκόρερ ο Γκαλένο, μετά από ωραίο πέρασμα του Ταρεμί.

04-10-22 23:45

04-10-22 23:37

80' Κι άλλο γκολ η Νάπολι! 1-6!

76' Αστοχεί σε εκτέλεση πέναλτι ο Γκριεζμάν! Χαμένη ευκαιρία της Ατλέτικο για να μειώσει! Ο Γάλλος άσος πήγε να... σπάει στο οριζόντιο δοκάρι. Παραμένει το 2-0 για την Μπριζ.

04-10-22 23:36

73' Με δέκα ο Άγιαξ, αποβλήθηκε ο Τάντιντς!

04-10-22 23:35

04-10-22 23:28

69' ΓΚΟΛ η Πόρτο! 1-0! Σκόρερ ο Ζαϊντού, ύστερα από υπέροχη κυκλοφορία της μπάλας!

Δεν μετράει το γκολ! Έχει γίνει χέρι από τον Φάτι. Έξαλλος ο Τσάβι! Η φάση εξετάστηκε στο VAR

04-10-22 23:25

67' ΓΚΟΛ η Μπαρτσελόνα! 1-1 με την Ίντερ! Σκόρερ ο Πέδρι που παίρνει το «ριμπάουντ» και σκοράρει σε κενή εστία!

63' Κι άλλο ΓΚΟΛ η Νάπολι! 1-5! Σκόρερ ο Κβαρατσχέλια, ύστερα από υπέροχο 1-2 με τον Ρασπαντόρι! Αρκετοί φίλοι του Άγιαξ αποχωρούν από το γήπεδο.

04-10-22 23:13

62' ΓΚΟΛ η Μπριζ! 2-0 την Ατλέτικο! Σκόρερ ο Γιουτγκλά! Απίθανη Μπριζ, η οποία πάει για το 3/3!

04-10-22 23:10

53' ΓΚΟΛ η Λίβερπουλ! 2-0 τη Ρέιντζερς! Εύστοχη εκτέλεση από τον Σαλάχ! Οι «κόκκινοι» βρίσκουν γκολ πολύ νωρίς και στα δύο ημίχρονα.

04-10-22 23:08

52' Πέναλτι για τη Λίβερπουλ, ύστερα από ανατροπή στον Λουίς Ντίας!

47' ΓΚΟΛ η Νάπολι, πάρτι (1-4) στην έδρα του Άγιαξ! Δεύτερο γκολ από τον Ρασπαντόρι, με πλασέ από το ύψος του πέναλτι.

04-10-22 23:01

Σέντρα σε όλα τα ματς

04-10-22 22:50

Έχουμε και λέμε, σκορ ημιχρόνων:

Ίντερ-Μπαρτσελόνα 1-0, Άγιαξ-Νάπολι 1-3, Λίβερπουλ-Ρέιντζερς 1-0, Μπριζ-Ατλέτικο Μαδρίτης 1-0, Πόρτο-Μπάγερ Λεβερκούζεν 0-0, Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Τότεναμ 0-0.

04-10-22 22:49

45'+2' ΓΚΟΛ η Ίντερ, 1-0 επί της Μπαρτσελόνα! Οι «νερατζούρι» ανοίγουν το σκορ με σουτάρα του Τσαλχάνογλου εκτός περιοχής.

04-10-22 22:42

45' 3-1 η Νάπόλι επί του Άγιαξ, σκόρερ ο Ζιελίνσκι! Βγαίνει ενώπιον του Πάσφεϊρ και πλασάρει εύστοχα.

04-10-22 22:36

36' ΓΚΟΛ η Μπριζ! 1-0 την Ατλέτικο! Σκόρερ ο Σόουα στην πρώτη ευκαιρία των Βέλγων.

04-10-22 22:31

34' ΓΚΟΛ η Νάπολι, 2-1 με ανατροπή στην έδρα του Άγιαξ. Σκόρερ ο Ντι Λορέντζο με κεφαλιά.

04-10-22 22:27

29' Ακυρώθηκε γκολ της Ίντερ με τον Κορέα ελέω οφσάιντ. Σωστή απόφαση.

04-10-22 22:24

Εξετάστηκε στο VAR υποψία πέναλτι για χέρι του Γκαρσία  δίνεται πέναλτι, έχει προηγηθεί οφσάιντ, όμως οπότε δεν δόθηκε και παραμένει το 0-0 στο Ίντερ-Μπαρτσελόνα

04-10-22 22:23

04-10-22 22:18

04-10-22 22:12

15' ΓΚΟΛ η Λεβερκούζεν, 1-0 στην έδρα της Πόρτο. Εξετάζεται η φάση.

9' ΓΚΟΛ ο Άγιαξ, 1-0 τη Νάπολι! Κοντινή προβολή από τον Γκούντους, μετά από σέντρα-σουτ του Τέιλορ.

04-10-22 22:11

7' ΓΚΟΛ η Λίβερπουλ, 1-0 τη Ρέιντζερς! Τρομερή απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Αλεξάντερ-Άρνολντ! Στο δεξί παραθυράκι!

04-10-22 22:00

Σέντρα στα ματς

04-10-22 21:33

Ξεχωρίζει το Ίντερ-Μπαρτσελόνα για το 3ο γκρουπ. Τα άλλα παιχνίδια είναι τα Άγιαξ-Νάπολι και Λίβερπουλ-Ρέιντζερς για τον 1ο όμιλο, τα Μπριζ-Ατλέτικο Μαδρίτης και Πόρτο-Μπάγερ Λεβρκούζεν για το 2ο γκρουπ, καθώς και το Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Τότεναμ για τον 4ο όμιλο.

04-10-22 21:32

Γνωστή έγινε η ενδεκάδα με την οποία θα παραταχθεί η Λίβερπουλ κόντρα στη Ρέιντζερς (4/10, 22:00), για την 3η αγωνιστική του 1ου ομίλου του Champions League. Μάλιστα, ο Γιούργκεν Κλοπ θα αρχίσει τον Κώστα Τσιμίκα στο αριστερό άκρο της άμυνας των «κόκκινων».

Η ενδεκάδα της Λίβερπουλ: Άλισον - Αλεξάντερ-Άρνολντ, Μάτιπ, Φαν Ντάικ, Τσιμίκας - Χέντερσον, Αλκάνταρα - Σαλάχ, Ζότα, Ντίας - Νούνιες.