Ευχαριστούμε που παρακολουθήσατε μαζί μας την αναμέτρηση! Καλό σας βράδυ!

17-10-22 21:57

Τέλος στην αναμέτρηση! Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ 1-2!

17-10-22 21:53

90+6' Κίτρινη κάρτα στον Σβαμπ για καθυστέρηση

17-10-22 21:52

90+1' Κίτρινη κάρτα στον Κοτάρσκι

90' Εφτά λεπτά επιπλέον χρόνου!

17-10-22 21:51

90' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ με τον Σβαμπ στην θέση του τραυματία Ντάντας!

17-10-22 21:50

89' Κίτρινη κάρτα στον Ντάντας

17-10-22 21:46

88' Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Μετά από γύρισμα του Μασούρα και ωραία ενέργεια του Μπακαμπού η μπάλα θα φτάσει στον Ελ Αραμπί που δεν μπόρεσε να σκοράρει!

17-10-22 21:45

84' Αλλαγή και για τον Ολυμπιακό με τον Ουί Τζο στην θέση του Μπα

84' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ με τον Φελίπε Σοάρες στην θέση του Αουγκούστο

17-10-22 21:43

83' Σέντρα του Μασούρα και ο Βρουσάι την προλαβαίνει αλλά το σουτ πάει πάνω στον Κοτάρσκι

17-10-22 21:40

82' Σουτ από τον Ολιβέιρα θα περάσει πολύ έξω από την εστία του Τζολάκη

17-10-22 21:36

78' Μεγάλη φάση για τον Ολυμπιακό! Πολύ ωραία σέντρα του Χουάνγκ από τα δεξιά, ο Μπακαμπού θα πάρει μόνος του την κεφαλιά αλλά η μπάλα θα περάσει άουτ!

17-10-22 21:35

Κεφαλιά από τον Παπασταθόπουλο θα περάσει άουτ

17-10-22 21:32

74' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό

17-10-22 21:28

71' Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό! Γκάρι Ροντρίγκες και Χάμες εκτός και στην θέση τους Ελ Αραμπί και Βαλμπουενά!

17-10-22 21:26

66' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό με τον Μασούρα στην θέση του Καμαρά

17-10-22 21:22

Μετά από σέντρα και ασυνεννοησία μεταξύ Τζολάκη και Μπα ο Ολιβέιρα θα σπρωχτεί και θα βρεθεί στο έδαφος με τον διαιτητή να δείχνει το σημείο του πέναλτι

61' Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ!

17-10-22 21:21

Ευκαιρία με τον ΠΑΟΚ με τον Νάρεϊ να μην προλαβαίνει να πιάσει την κεφαλιά μόνος του και τον Μπα να διώχνει σε κόρνερ

17-10-22 21:20

60' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ σε καλό σημείο για σέντρα

17-10-22 21:17

Μετά από φανταστική μπαλιά Κουλιεράκη στον Λύραντζη, ο τελευταίος θα βγάλει στον Νάρειϊ που με πολύ ωραίο σουτ από πλάγια θέση θα κάνει το 1-2!

17-10-22 21:16

56' Γκολ για τον ΠΑΟΚ!

17-10-22 21:14

55' Κίτρινη κάρτα στον Αουγκούστο

17-10-22 21:11

52' Σουτ από τον Χουάνγκ θα περάσει άουτ

17-10-22 21:07

47' Σέντρα του Λύρατζη, κεφαλιά του Ολιβέιρα προ του Παπασταθόπουλου με τη μπάλα να φεύγει πλάγια χωρίς να απειληθούν οι γηπεδούχοι.

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

17-10-22 20:51

46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο!

17-10-22 20:50

Τέλος πρώτου ημιχρόνου! Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ 1-1

17-10-22 20:49

Νέο κόρνερ για τους φιλοξενούμενους που δεν θα εκτελεστεί!

17-10-22 20:48

45+2' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ

17-10-22 20:45

45' Δύο λεπτά επιπλέον χρόνου

17-10-22 20:43

42' Νέα μεγάλη στιγμή για τον Ολυμπιακό! Ο Ροντρίγκες θα μπει στην περιοχή και θα κάνει παράλληλη μπαλιά προς τον Μπακαμπού που ήταν μόνος του, αλλά τον Κοτάρσκι να προλαβαίνει και να μπλόκάρει.

41' Μεγάλη φάση ο Ολυμπιακός! Ο Χάμες κάνει το σουτ, ο Κοτάρσκι δεν απόκρουσε σταθερά και ο Μπακαμπού δεν μπορεί να σκοράρει στο ριμπάουντ

17-10-22 20:40

38' Κίτρινη κάρτα στον Ελ Καντουρί

17-10-22 20:39

Μετά από σέντρα του Ρέαμπτσιουκ από τα αριστερά ο Χάμες Ροντρίγκες θα πιάσει την καρφωτή κεφαλιά και θα νικήσει τον Κοτάρσκι κάνοντας το 1-1!

17-10-22 20:37

37' Γκολ για τον Ολυμπιακό!

Επιθετικό φάουλ πάνω στον Κοτάρσκι

17-10-22 20:35

35' Νέο κόρνερ για τους γηπεδούχους

17-10-22 20:34

Επιθετικό φάουλ του Καμαρά πάνω στον Νάρεϊ

17-10-22 20:33

32' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό

17-10-22 20:26

29' Ωραία μπαλιά του Χουνγκ προς τον Μπακαμπού, με τον Κοτάρσκι να ίπταται διώχνοντας τον κίνδυνο με κεφαλιά. Η φάση θεωρείται ως μη γενόμενη ωστόσο καθώς ο Κογκολέζος στράικερ ήταν εκτεθειμένος.

17-10-22 20:24

23' Σουτ από τον Ροντρίγκες με την μπάλα να κοντράρει και να περνάει κόρνερ

17-10-22 20:20

Πιάνει την κεφαλιά ο Σωκράτης και η μπάλα καταλήγει άουτ

Κερδίζει το πρώτο του κόρνερ στο 18΄ ο Ολυμπιακός

Έγκαιρη έξοδος του Τζολάκη πριν γίνει επικίνδυνος ο Νάρεϊ, υποδεχόμενος την μπαλιά του Ελ Καντουρί

17-10-22 20:15

Ο Μπακαμπού δεν μπόρεσε να σουτάρει στο 15΄ μετά από κεφαλιά - απομάκρυνση του Κουλιεράκη

17-10-22 20:14

Κέρδισε φάουλ σε καλό σημείο ο Ολυμπιακός, ωστόσο πέρασε ανεκμετάλλευτο

Οφσάιντ ο Μπακαμπού

17-10-22 20:12

Το γκολ για τον ΠΑΟΚ ήρθε στο 8΄ και ο κόσμος του Ολυμπιακού προσπαθεί να εμψυχώσει τους παίκτες του

17-10-22 20:11

Ο Τσαούσης εκτέλεσε κόρνερ, με τον Παπασταθόπουλο να παρεμβάλλεται και η κεφαλιά του κατέληξε αυτογκόλ στα δίχτυα του Τζολάκη.

17-10-22 20:10

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο ΠΑΟΚ ΠΡΟΗΓΕΙΤΑΙ ΜΕ 1-0

17-10-22 20:08

Παραχωρεί κόρνερ στο 8΄ ο Βρουσάι

Ο ΠΑΟΚ φαίνεται να πατάει καλύτερα μετά τα πρώτα πέντε λεπτά

17-10-22 20:07

Εκτέλεσε το κόρνερ ο Νάρεϊ, έδιωξε ο Ρέαμπτσιουκ και εν συνεχεία ο Λύρατζης σούταρε άστοχα.

Πρώτη προσπάθεια στο παιχνίδι για τον ΠΑΟΚ με τον Ελ Καντουρί να σουτάρει και η μπάλα από παρέμβαση του Εμβιλά έφυγε κόρνερ.

17-10-22 20:02

Ξεκίνημα στο ματς

17-10-22 20:01

Αναμονή για να καθαρίσει η ατμόσφαιρα από τα καπνογόνα.

Γνωστός στο ελληνικό κοινό ο Τρεϊμάνις καθώς έχει διευθύνει πέντε αναμετρήσεις και συγκεκριμένα τις ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός 2-1, Απόλλων Σμύρνης-Λαμία 0-0, ΑΕΚ-Άρης 0-0, ΑΕΚ-Άρης 0-2 και ΑΕΚ-Ολυμπιακός 1-1.

17-10-22 20:00

Ρέφερι της αναμέτρησης είναι ο 37χρονος Λετονός, Άντρις Τρεϊμάνις που ανήκει στην πρώτη κατηγορία της UEFA.

Βοηθούς θα έχει τους συμπατριώτες του Χάραλντς Γκουντερμάνις - Αλεκσέις Σπασγιονίκοβς ενώ τέταρτος θα είναι ο Κωνσταντίνος Περράκης (Αθηνών). Κλείνοντας, στο VAR βρίσκεται ο Πορτογάλος Ζοάο Πινέιρο και AVAR ο Ανδρέας Φωτόπουλος (Αθηνών).

Βγαίνουν οι παίκτες στον αγωνιστικό χώρο για το καθιερωμένο τελετουργικό πριν τη σέντρα.

17-10-22 19:59

Ο ΠΑΟΚ μετράει από τον Μάρτιο δέκα συνεχόμενα εκτός έδρας παιχνίδια για όλες τις διοργανώσεις χωρίς να έχει καταφέρει να πανηγυρίσει τη νίκη, γεγονός που προκαλεί προβληματισμό. Συγκεκριμένα μετρά πέντε ισοπαλίες και πέντε ήττες δεχόμενος μάλιστα γκολ σε 9 από τα 10 παιχνίδια.

17-10-22 19:36

Οι δύο ομάδες έχουν αναμετρηθεί 67 φορές με γηπεδούχους τους Πειραιώτες. Οι «ερυθρόλευκοι» μετρούν 47 νίκες, οι «ασπρόμαυροι» 11 και 9 ματς έχουν λήξει ισόπαλα. Τα γκολ είναι 120-50 υπέρ των γηπεδούχων.

17-10-22 19:34

Ο Μίτσελ έχει δύο νίκες, μια ισοπαλία και μια ήττα, στις προηγούμενες αναμετρήσεις κόντρα στον ΠΑΟΚ.

Ο Λουτσέσκου έχει δύο νίκες, τέσσερις ήττες και τέσσερις ισοπαλίες στα ματς τον Ολυμπιακό.

17-10-22 19:33

Πάμε να δούμε και την ενδεκάδα του ΠΑΟΚ:

Κάτω από τα δοκάρια, παραμένει ο Ντόμινικ Κοτάρσκι με τους Λύρατζη, Κουλιεράκη, Ίνγκασον και Τσαούση στην άμυνα και τους Κούρτιτς - Ντάντας στη μεσαία γραμμή. Μπροστά τους στο «δέκα» επιστρέφει ο Ντόουγκλας Αουγκούστο.

Στα άκρα της επίθεσης οι Νάρεϊ - Ελ Καντουρί και στην κορυφή ο Ολιβέιρα.