1:1

Ουαλία

21-11-22 23:01

Σας ευχαριστούμε που παρακολουθήσατε μαζί μας το παιχνίδι. Μείνετε συντονισμένοι στο Sportdog για περισσότερο ρεπορτάζ. Καλό βράδυ!

ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! ΗΠΑ και Ουαλία μοιράζονται βαθμούς στην πρεμιέρα τους στο Μουντιάλ του Κατάρ με το τελικό 1-1! Δίκαιο το αποτέλεσμα, με κάθε ομάδα να έχει από ένα καλό ημίχρονο.

21-11-22 22:56

90+9' Κίτρινη κάρτα στον Ακόστα.

21-11-22 22:55

90+5' Τελευταία αλλαγή για τους Ουαλούς. Μέσα ο Μορέλ, έξω ο Άμπαντου.

21-11-22 22:53

21-11-22 22:52

90+3' Γουίλσον έξω, μέσα ο Τόμας για την Ουαλία.

Εννιά τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21-11-22 22:50

Δείτε και σε βίντεο την απίθανη εκτέλεση του Μπέιλ από την άσπρη βούλα για το 1-1!

21-11-22 22:49

Πρώτο γκολ της Ουαλίας σε Μουντιάλ μετά από το 1958, αυτό το οποίο πέτυχε από το σημείο του πέναλτι ο Γκάρεθ Μπέιλ!

21-11-22 22:48

88' Τελευταία αλλαγή για τις ΗΠΑ. Εκτός ο Γουεά, μέσα ο Μόρις.

88' Επικίνδυνο γύρισμα ο Ράμσεϊ, μπλόκαρε ο Τέρνερ.

21-11-22 22:44

Δίκαιη ήρθε αυτή η ισοφάριση, με τους Αμερικανούς να έχουν χάσει τον έλεγχο στο δεύτερο 45λεπτο.

21-11-22 22:43

Ο Μπέιλ ευστόχησε στο πέναλτι που είχε κερδίσει ο ίδιος από τον Ζίμερμαν, για το 1-1 της Ουαλίας στο ματς!

82' Γκοοοοοοοολ για την Ουαλία!

21-11-22 22:39

Ακόμα ένας επιθετικός στο χορτάρι για τους Ουαλούς, τα παίζουν όλα για να βρουν το γκολ.

21-11-22 22:35

79' Έξω ο Γουίλιαμς για την Ουαλία, στη θέση του ο Τζόνσον.

21-11-22 22:33

74' Τρεις μαζεμένες αλλαγές για τους Αμερικανούς. Μέσα οι Γέντλιν, Ακόστα, Ράιτ, εκτός οι Ντεστ, Μούσα, Σάρτζεντ.

21-11-22 22:31

Η τρομερή ευκαιρία της Ουαλίας για το 1-1.

21-11-22 22:26

66' Μέσα ο Άαρονσον, έξω ο ΜακΚένι για τις ΗΠΑ.

21-11-22 22:25

65' Νέα μεγάλη φάση για την Ουαλία. Κοντινή κεφαλιά ο Μουρ, η μπάλα ξυστά πάνω από τα δοκάρια!

21-11-22 22:23

64' Τεράστια ευκαιρία για την Ουαλία με κεφαλιά του Ντέιβις, διώχνει και πάλι σε κόρνερ ο Τέρνερ σε κόρνερ!

21-11-22 22:21

61' Πέναλτι ζητούν οι Αμερικανοί πάνω στον Πούλισικ, δεν υπάρχει καμία παράβαση όπως φαίνεται και στο replay.

21-11-22 22:18

61' Μακρινό σουτ του Μουρ, κοντράρει και δεν φτάνει καν εστία.

21-11-22 22:17

Δίνουν και παίρνουν οι σκληρές μονομαχίες.

21-11-22 22:14

57' Πιέζει αρκετά η Ουαλία σε αυτό το δεύτερο μέρος και ψάχνει το γκολ της ισοφάρισης.

21-11-22 22:10

51' Κίτρινη ο Ριμ.

21-11-22 22:06

Απανωτά κόρνερ για Ουαλία στο 46' και τις ΗΠΑ στο 49', πέρασαν ανεκμετάλλευτα.

21-11-22 22:05

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο!

21-11-22 22:02

46' Αλλαγή με το καλημέρα για την Ουαλία. Μουρ μέσα, Τζέιμς έξω.

21-11-22 21:51

Έντονες μονομαχίες σε κόρνερ των "Δράκων" και... ευκαιρία με τον Ντέιβις.

Μαζί σας ξανά σε κάτι λιγότερο από 15 λεπτά.

21-11-22 21:50

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, με το υπέρ τους 1-0 πηγαίνουν οι Αμερικανοί στην ανάπαυλα!

21-11-22 21:48

45+3' Μετά τους ΜακΚένι, Ντεστ και Μπέιλ, κίτρινη κάρτα βλέπει και ο Μέφαμ.

21-11-22 21:46

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21-11-22 21:44

45' Κόρνερ για την Ουαλία, ο Μπεν Ντέιβις πήρε την κεφαλιά, αλλά δεν βρήκε εστία και η φάση πέρασε χωρίς αντίκρισμα.

21-11-22 21:41

Το γκολ του Γουέα για το 1-0!

21-11-22 21:40

40' Κίτρινη κάρτα στον Μπέιλ.

21-11-22 21:39

Εξαιρετική κυκλοφορία της μπάλας από τους Αμερικναούς, με τον Πούλισικ να κάνει ωραία κάθετη πάσα και ο Γουεά με ιδανικό τελείωμα να νικά τον Χένεσι για το 1-0!

30-11--1 00:00

21-11-22 21:36

36' Γκοοοοοοοολ για της ΗΠΑ!

21-11-22 21:34

Ο παλμός από τις εξέδρες.

21-11-22 21:33

30' Χωρίς πολλές μεγάλες στιγμές για την ώρα το παιχνίδι, με τις ΗΠΑ να έχουν πάντως τον πρώτο λόγο.

21-11-22 21:26

21-11-22 21:19

Η μεγάλη ευκαιρία των ΗΠΑ.

21-11-22 21:14

14' Μακρινό σουτ του Αμπαντού για την Ουαλία, περνάει ψηλά πάνω από τα δοκάρια.

21-11-22 21:01

10' Πρώτη καλή (διπλή μάλιστα) στιγμή του αγώνα για τις ΗΠΑ. Ο Ροντόν παραλίγο να βάλει αυτογκόλ μετά από γύρισμα του Γουεά, με τον Χένεσι να επεμβαίνει.

21-11-22 20:57

1' Σέντρα στο ματς!

21-11-22 20:53

Οι ενδεκάδες για ΗΠΑ και Ουαλία, ενώ αυτή την ώρα οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

21-11-22 20:52

21-11-22 20:06

Να υπενθυμίσουμε ότι στον άλλο αγώνα του ομίλου, νωρίτερα, η Αγγλία διέλυσε το Ιράν με 6-2

21-11-22 20:05

Ο αγώνας είναι προγραμματισμένος να ξεκινήσει στις 21:00 και θα μεταδοθεί ζωντανά από τον ΑΝΤ1.

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση των ΗΠΑ με την Ουαλία για την πρώτη αγωνιστική του Β' ομίλου του Παγκοσμίου Κυπέλλου.