Τέλος αγώνα: Δανία - Τυνησία 0-0

22-11-22 16:54

Δεν υπάρχει πέναλτι σε χέρι του Μεριά, πανηγυρίζουν οι Τυνήσιοι!

22-11-22 16:53

94' Ο Ντάμεν πηγαίνει να δει το ριπλέι για πέναλτι, μετά από ειδοποίηση του VAR!

93' Σέντρα-σουτ από τον Κρίστενσεν, η μπάλα παίρνει τροχιά προς την εστία και αναγκάζει τον Ντάμεν σε δύσκολη απόκρουση

22-11-22 16:50

93' Ζητούν πέναλτι για χέρι οι Δανοί!

22-11-22 16:48

90' Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις

22-11-22 16:46

88' Δύο αλλαγές για την Τυνησία: Ο παίκτης του Ατρομήτου, Κεχρίντα, μπαίνει στη θέση του Ντρέγκερ, και ο Σασί στη θέση του Λαϊντουνί

22-11-22 16:44

86' Κίτρινη κάρτα στον Κενισί

22-11-22 16:40

83' Ο Μέλε μπήκε στην περιοχή της Τυνησίας, έπεσε και ζήτησε πέναλτι, όμως ο διαιτητής έκρινε ότι η μπάλα είχε βγει εκτός αγωνιστικού χώρου και έδωσε άουτ

22-11-22 16:38

80' Δύο αλλαγές για την Τυνησία: Τζεμπαλί και Μσακνί φεύγουν από το ματς, για να μπουν οι Κενισί και Μεϊμπρί

22-11-22 16:37

78' Κίτρινη κάρτα στον Γένσεν

22-11-22 16:36

22-11-22 16:35

22-11-22 16:32

22-11-22 16:31

Ο Κίερ πήρε την πρώτη κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ, και στη συνέχεια οι Κορνέλιους έστειλε την μπάλα στο δοκάρι με κεφαλιά από το μισό μέτρο!

22-11-22 16:29

70' Δοκάρι για τη Δανία!

22-11-22 16:28

69' Ωραία κίνηση και δυνατό σουτ του Έρικσεν, μεγάλη απόκρουση από τον Ντάμεν!

22-11-22 16:27

67' Αλλαγή για Τυνησία: Εκτός ο Σλιμάνε, μέσα ο Σλιτί

22-11-22 16:17

Τρεις αλλαγές για Δανία. Εκτός οι Ντόλμπεργκ, Κιέρ, Σκοβ ΄Όλσεν  μέσα οι Λίντστρεμ, Κορνέλιους, Γένσεν. Σε τετράδα πίσω τώρα οι Δανοί

22-11-22 16:15

57' Κεφαλιά του Ντόλμπεργκ για τη Δανία, η μπάλα περνά παράλληλα από την εστία και απομακρύνεται από τον Αμπντί

55' Ο Σκοβ Όλσεν σκοράρει για τη Δανία, αλλά το γκολ ακυρώνεται γιατί υπάρχει οφσάιντ στην αρχή της φάσης

22-11-22 16:14

53' Σουτ του Μπρον από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα κοντράρει και περνάει σε κόρνερ

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

22-11-22 15:52

22-11-22 15:50

22-11-22 15:49

Ημίχρονο στο ματς. Δανία - Τυνησία 0-0.

22-11-22 15:48

45+4' Τελευταία ευκαιρία του πρώτου μέρους με φάουλ σε καλό σημείο για τους Δανούς, διώχνει σε κόρνερ ο Μεριά την εκτέλεση του Έρικσεν.

22-11-22 15:46

45+1' Αναγκαστική αλλαγή για τη Δανία, μέσα ο Ντάμσγκαρντ, έξω ο Ντιλέινι.

22-11-22 15:43

43' Τεράστια ευκαιρία με τον Τζεμπαλί να βγαίνει στο τετ-α-τετ, να "τσιμπάει" την μπάλα πάνω από τον Σμάιχελ, ο οποίος όμως ακούμπησε όσο χρειαζόταν την μπάλα για να την στείλει σε κόρνερ!

22-11-22 15:35

38' Κόρνερ για την Τυνησία, από τη στημένη φάση απείλησαν οι Αφρικανοί με δυνατή εκτέλεση του Λαϊντουνί που έφυγε ψηλά άουτ.

22-11-22 15:33

33' Ακόμη ένα μακρινό σουτ για την Δανία με τον Χόιμπιεργκ, καμία ανησυχία για τον τερματοφύλακα της Τυνησίας.

22-11-22 15:31

Νέα ενημέρωση: Tο ματς στις 18:00 μεταξύ Μεξικού και Πολωνίας, καθώς και αυτό των 21:00 μεταξύ Γαλλίας και Αυστραλίας, για τον 3ο και 4ο όμιλο αντίστοιχα, θα μεταδοθεί στην ανοιχτή συχνότητα του ANT1.

22-11-22 15:28

22-11-22 15:26

24' Κίτρινη κάρτα στον Ράσμους Κρίστενσεν.

22-11-22 15:23

23' Σκοράρει ο Τζεμπαλί για την Τυνησία, όμως το γκολ ακυρώνεται σωστά ως οφσάιντ.

22-11-22 15:22

23' Πρώτη τελική των Δανών με σουτ του Άντερσεν, μπλοκάρει σταθερά ο Ντάμεν.

22-11-22 15:20

20' Επικίνδυνη σέντρα του Μέλε από αριστερά, διώχνουν σε κόρνερ με το κεφάλι οι Τυνήσιοι.

22-11-22 15:18

22-11-22 15:13

15' Έχει πάρει περισσότερα μέτρα πλέον στο γήπεδο η Δανία, αν και φάσεις δεν βρίσκει.

22-11-22 15:08

11' Πρώτη τελική στον αγώνα για την Τυνησία, με ένα σουτ του Ντράγκερ να καταλήγει κόρνερ. Ανεκμετάλλευτη πέρασε η στημένη φάση.

22-11-22 15:07

6' Η Τυνησία έχει μπει καλύτερα στο παιχνίδι, με κατοχή σχεδόν 70%.

22-11-22 15:01

Δωρεάν από το ελεύθερο κανάλι του ΑΝΤ1 μεταδίδεται το Δανία - Τυνησία, αφού η πλατφότμα του ΑΝΤ1+ αντιμετώπισε ξανά αρκετά προβλήματα κατά τη διάρκεια του αγώνα Αργεντινή - Σαουδική Αραβία.

22-11-22 15:00

Σέντρα στο ματς!

Δανία (Κάσπερ Χιούλμαν): Σμάιχελ - Άντερσεν, Κιάερ, Α. Κρίστενσεν- Μέλε, Ντιλέινι, Έρικσεν, Χόιμπιεργκ, Ρ. Κρίστενσεν - Ντόλμπεργκ, Σκόβ Όλσεν.

Τυνησία (Τζαλέλ Καντρί): Ντάμεν - Ταλμπί, Μεριά, Μπρον - Ντράγκερ, Σχιρί, Λαϊντουνί, Αμπντί, Σλιμάν, Μσακνί - Τζεμπαλί.

22-11-22 14:59