Γκάνα

24-11-22 20:01

Ευχαριστούμε που παρακολουθήσατε μαζί μας το σπουδαίο αυτό παιχνίδι. Μείνετε συντονισμένοι στο Sportdog για περισσότερο ρεπορτάζ.

24-11-22 20:00

ΤΕΛΟΣ! Η Πορτογαλία κερδίζει με 3-2 την Γκάνα σε ένα φοβερό ματς, ίσως το καλύτερο μέχρι τώρα στο Παγκόσμιο Κύπελλο!

24-11-22 19:56

90+10' ΑΠΙΘΑΝΗ χαμένη ευκαιρία για την Γκάνα να ισοφαρίσει σε 3-3, με τον Ινιάκι Ουίλιαμς να επιχειρεί να κλέψει την μπάλα από τον τερματοφύλακα της Πορτογαλίας, κρυβόμενος πίσω του αλά... Μπουχαλάκης!

24-11-22 19:55

24-11-22 19:53

Εννιά τα λεπτά των καθυστερήσεων, έχουν παικτεί ήδη τα έξι.

24-11-22 19:51

90+5' Κίτρινη κάρτα και στον Μπρούνο Φερνάντες.

24-11-22 19:50

24-11-22 19:48

90+1' Κίτρινες κάρτες σε Ινιάκι Ουίλιαμς και Ντανίλο.

24-11-22 19:47

Ο Ράχμαν έκανε τη σέντρα από δεξιά και ο Μπουκαρί ανενόχλητος έστειλε με κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα του Ντιόγκο Κόστα!

24-11-22 19:46

89' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ για την Γκάνα, μειώνει σε 3-2 με τον Μπουκαρί!

24-11-22 19:44

88' Τελευταίες αλλαγές για τους Πορτογάλους. Κριστιάνο, Φέλιξ, Μπ. Σίλβα εκτός, Παλίνια, Ράμος, Ζοάο Μάριο στις θέσεις τους.

24-11-22 19:43

24-11-22 19:36

80' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ για την Πορτογαλία, καθαρίζει το τρίποντο ο Λεάο! Νέα εξαιρετική ασίστ του Μπερνάρντο Σίλβα, με τον επιθετικό της Μίλαν να πλασάρει στη δεξιά γωνία τον Ζίγκι για το 3-1!

24-11-22 19:34

78' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ για την Πορτογαλία με τον Ζοάο Φέλιξ, ο οποίος πλάσαρε ιδανικά μετά από "μαγική" κάθετη πάσα του Μπερνάρντο Σίλβα για το 2-1!

24-11-22 19:32

24-11-22 19:31

Ο Αντρέ Αγιού βρέθηκε στην "καρδιά" της άμυνας των Πορτογάλων και με εξ επαφής προβολή, μετέτρεψε σε γκολ την ασίστ του Κούντους για το 1-1!

24-11-22 19:30

73' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ για την Γκάνα με τον Αγιού!

24-11-22 19:26

72' Τρομερός "κεραυνός" του Κούντους και πάλι από πολύ μακριά, μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια ο Ντιόγκο Κόστα.

24-11-22 19:23

Ιστορικό το γκολ που πετυχαίνει ο Κριστιάνο, καθώς γίνεται ο πρώτος ποδοσφαιριστής στην ιστορία του αθλήματος που σκοράρει σε 5 διαφορετικά Μουντιάλ!

24-11-22 19:20

65' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ για την Πορτογαλία! Ο Κριστιάνο Ρονάλντο ευστοχεί από το σημείο του πέναλτι για το 1-0!

24-11-22 19:17

62' Πέναλτι για την Πορτογαλία, το κερδίζει ο Κριστιάνο!

24-11-22 19:16

59' Κίτρινη κάρτα και στον Σεϊντού.

24-11-22 19:15

56' Αλλαγή για την Πορτογαλία. Μέσα ο Καρβάλιο, έξω ο Οτάβιο.

24-11-22 19:12

55' Μεγάλη ευκαιρία για τους Γκανέζους ξανά με τον Κούντους, ο οποίος διέσχισε όλο το γήπεδο κι έκανε καταπληκτικό σουτ από μακριά, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι!

24-11-22 19:10

53' Πρώτη τελική στο ματς με τον Κούντους για την Γκάνα, πολύ άστοχο το σουτ του.

24-11-22 19:07

51' Ωραία ατομική ενέργεια και σέντρα του Σεϊντού από τα δεξιά, δεν βρίσκει ωστόσο κάποιον συμπαίκτη του στην περιοχή.

24-11-22 19:05

49' Κίτρινη κάρτα στον Αντρέ Αγιού.

24-11-22 19:03

Καμία αλλαγή από τους δύο προπονητές.

24-11-22 19:02

Σέντρα στην επανάληψη!

24-11-22 18:59

Οι παίκτες των δύο ομάδων επιστρέφουν στο γήπεδο για το δεύτερο μέρος.

24-11-22 18:50

24-11-22 18:47

Ημίχρονο στη Ντόχα. Πορτογαλία - Γκάνα 0-0.

24-11-22 18:46

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

24-11-22 18:43

45' Κίτρινη κάρτα στον Κούντους για σκληρό χτύπημα στον Κανσέλο.

24-11-22 18:39

41' Καλή προσπάθεια αντεπίθεσης για την Πορτογαλία, σταματάει στα σώματα το σουτ του Κριστιάνο Ρονάλντο.

38' Δύο απανωτά κόρνερ για την Γκάνα, διώχνουν αποτελεσματικά οι Πορτογάλοι.

24-11-22 18:36

35' Αδύναμο σουτ του Φερνάντες, μπλοκάρει εύκολα ο Ζίγκι.

24-11-22 18:32

5 τελικές για την ομάδα του Σάντος, μία μόνο όμως έχει βρει στόχο. Καμία τελικη για τους Γκανέζους.

24-11-22 18:29

31' Ο Κριστιάνο σκοράρει, αλλά ο διαιτητής ακυρώνει το γκολ καθώς πριν την εκτέλεση, έχει σφυρίξει επιθετικό φάουλ στον Πορτογάλο σούπερ σταρ.

24-11-22 18:21

28' Από καλό σημείο στην περιοχή ο Ζοάο Φέλιξ πλασάρει, μετά το ωραίο γύρισμα του Μπερνάρντο Σίλβα, αλλά η μπάλα φεύγει πολύ ψηλά άουτ.

24-11-22 18:15

Η μεγάλη χαμένη ευκαιρία του Κριστιάνο.

24-11-22 18:14

Η Γκάνα δυσκολεύεται πάρα πολύ να κρατήσει την μπάλα, με αποτέλεσμα να βρίσκεται σχεδόν μόνιμα σε θέση άμυνας.

24-11-22 18:11

13' Νέα καλή στιγμή με τον Κριστιάνο να παίρνει την κεφαλιά, αλλά να μην βρίσκει την μπάλα με τον τρόπο που θέλει για να σκοράρει.

24-11-22 18:07

10' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για την Πορτογαλία, με τον Κριστιάνο να αστοχεί σε καθαρό τετ-α-τετ!

24-11-22 18:04

5' Σε ένα πολύ άστοχο σουτ του Οτάβιο κατέληξε η στημένη αυτή φάση για τους Ίβηρες.

24-11-22 18:02

5' Πρώτο κόρνερ για τους Πορτογάλους.

24-11-22 18:00

24-11-22 17:57

Ξεκίνησε το ματς!

24-11-22 17:55

Δακρυσμένος ο Κριστιάνο Ρονάλντο στην ανάκρουση του εθνικού ύμνου της Πορτογαλίας. Οι δύο ομάδες έτοιμες για τη σέντρα.

24-11-22 17:54

24-11-22 17:53

Οι ενδεκάδες του παιχνιδιού:

Πορτογαλία: Κόστα, Κανσέλο, Ντίας, Ντανίλο, Γκερέιρο, Νέβες, Οτάβιο, Φερνάντες, Φέλιξ, Ρονάλντο, Μπ. Σίλβα.

Γκάνα: Ζίγκι, Αμαρτέι, Σεϊντού, Τζικού, Σαλισού, Μπάμπα, Σαμέντ, Πάρτεϊ, Κουντούς, Γουίλιαμς, Α. Αγιού.

24-11-22 17:51

Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα της Πορτογαλίας με την Γκάνα στο Μουντιάλ, στην πρεμιέρα των Φερνάντο Σάντος και Κριστιάνο Ρονάλντο στο Παγκόσμιο Κύπελλο.