0:1

Κόστα Ρίκα

27-11-22 13:55

27-11-22 13:53

Τέλος στο ματς. Σπουδαία νίκη για την Κόστα Ρίκα με σκορ 1-0 κόντρα στην Ιαπωνία! Σας ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας.

27-11-22 13:50

90'+5' Αλλαγή για την Κόστα Ρίκα. Τσακόν αντί Κάμπελ.

90+3' Κίτρινη κάρτα στον Έντο για φάουλ στον Τεχέδα.

27-11-22 13:47

89' Αλλαγή για την Κόστα Ρίκα. Σάλας αντί Μπόργκες.

88' Τεράστια ευκαιρία για την Ιαπωνία, με τον Καμάντα να μην μπορεί να νικήσει τον Νάβας από κοντά, ενώ στη συνέχεια οι συμπαίκτες του δεν μπόρεσαν να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα!

30-11--1 00:00

27-11-22 13:42

83' Αλλαγή για την Ιαπωνία. Μιναμίνο αντί του Σόμα.

27-11-22 13:39

Ο Φούλερ πήρε την μπάλα στα όρια της περιοχής και με τεχνικό σουτ σκόραρε για το 1-0 των Κοσταρικανών!

27-11-22 13:37

81' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ για την Κόστα Ρίκα!

27-11-22 13:34

27-11-22 13:33

71' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για την Ιαπωνία, ελάχιστα έξω από τη μεγάλη περιοχή, όμως και πάλη η μπάλα σταμάτησα στα σώματα των παικτών της Κόστα Ρίκα

27-11-22 13:21

Κίτρινη κάρτα στον Κάλβο.

61' Αλλαγή για την Ιαπωνία. Μιτόμα αντί του Γιαμάνε.

27-11-22 13:13

61' Κίτρινη κάρτα στον Μπόργκες.

27-11-22 13:10

52' Προσπάθησε ο Γιοσίντα να βρει τον Ασάνο με μια μακρινή μπαλιά, βγήκε και καθάρισε ο Νάβας.

27-11-22 13:07

50' Έδιωξε τη στημένη φάση ο Μπόργκες, στην εξέλιξη της φάσης ανέκτησε την κατοχή η Ιαπωνία, αλλά κανέναν σουτ δεν πέρασε από τις κόντρες που έβαζαν οι Κοσταρικανοί.

27-11-22 13:05

49' Απανωτά κόρνερ για την Ιαπωνία, που πιέζει για να βρει το γκολ.

27-11-22 13:04

46' Σουτ του Ασάνο, αποκρούει ο Νάβας. Καλή στιγμή για τους Ιάπωνες.

27-11-22 13:03

46' Διπλή αλλαγή για την Ιαπωνία. Ουέντα και Ναγκατόμο έξω, Ασάνο και Ίτο μέσα.

27-11-22 12:49

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο!

27-11-22 12:47

Τέλος στο πρώτο μέρος. Ιαπωνία - Κόστα Ρίκα 0-0.

27-11-22 12:36

Κίτρινες κάρτες για Γιάμανε (44') και Κοντρέρας (41').

27-11-22 12:33

35' Να και μια τελική για την Κόστα Ρίκα, σουτ εκτός εστίας από τον Κάμπελ.

27-11-22 12:32

Κάθε άλλο παρά... δάφνες ποιότητας δεν διεκδικεί το παιχνίδι.

27-11-22 12:31

25' Οι Ιάπωνες πιέζουν συνεχώς τους Κοσταρικανούς που αμύνονται μαζικά, αλλά διαθέσιμους χώρους για την ώρα δεν βρίσκουν.

27-11-22 12:07

13' Επικίνδυνο γύρισμα από τον Ντοάν, ωστόσο κανείς δεν βρίσκει την μπάλα για να την σπρώξει στα δίχτυα.

27-11-22 12:02

3' Πρώτη τελική στον αγώνα μ' ένα σουτ του Ντοάν, η μπάλα φεύγει αρκετά εκτός εστίας.

27-11-22 12:01

1' Κόρνερ για την Ιαπωνία. Εκτέλεσε ο Σόμα, αλλά απομάκρυναν οι Κοσταρικανοί σε πλάγιο.

Οι ενδεκάδες

Ιαπωνία (Χατζίμε Μοριγιάσου, 4-5-1): Γκόντα, Γιάμανε, Ιτακούρα, Γιοσίντα, Ναγκαμότο, Έντο, Μορίτα, Ντοάν, Καμάντα, Σόμα, Ουέντα.

Κόστα Ρίκα (Λουίς Φερνάντο Σοάρες, 4-4-2): Νάβας, Ουάστον, Ντουάρτε, Κάλβο, Οβιέδο, Φούλερ, Μπόργκες, Τόρες, Τεχέδα, Κοντρέρας, Κάμπελ.

27-11-22 11:47

Η Ιαπωνία προέρχεται από τη μεγάλη νίκη απέναντι στη Γερμανία με 2-1, ενώ αντίστροφα η Κόστα Ρίκα έρχεται από τη συντριβή με 7-0 από την Ισπανία.

27-11-22 11:45

Καλημέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε ζωντανά την αναμέτρηση ανάμεσα στην Ιαπωνία και την Κόστα Ρίκα, για την 2η αγωνιστική του 5ου ομίλου του Παγκοσμίου Κυπέλλου.