ΗΠΑ

29-11-22 23:04

Από εμάς, καλό σας βράδυ!

29-11-22 23:03

Η Αγγλία τερμάτισε 1η στον όμιλο και θα αντιμετωπίσει τη Σενεγάλη, ενώ οι ΗΠΑ πήραν τη 2η θέση και θα κοντραριστούν με την Ολλανδία στη φάση των 16

29-11-22 23:02

Τέλος αγώνα! Ιράν - ΗΠΑ 0-1 και μεγάλη πρόκριση για τους Αμερικανούς!

Οι Ιρανοί ζήτησαν πέναλτι στην προηγούμενη φάση, αλλά δεν υπάρχει κάτι

29-11-22 22:59

98' Γέμισμα στην περιοχή των ΗΠΑ και γκέλα άμυνας-γκολκίπερ! Η μπάλα περνά και ο Ζίμερμαν διώχνει

29-11-22 22:57

96' Κίτρινη κάρτα στον Τζαλαλί

29-11-22 22:55

93' Τεράστια ευκαιρία για το Ιράν: Κεφαλιά Πουραλιγκαντζί, η μπάλα φεύγει ελάχιστα άουτ

29-11-22 22:54

Τέλος αγώνα: Ουαλία - Αγγλία 0-3 και πρωτιά για την Αγγλία στον όμιλο

29-11-22 22:46

90' Εννια λεπτά οι καθυστερήσεις στο Ιράν - ΗΠΑ!

Δεν υπάρχει τίποτα το μεμπτό, συνεχίζεται κανονικά το ματς

29-11-22 22:44

82' Το Ιράν ζητά πέναλτι για χέρι στη μεγάλη περιοχή των ΗΠΑ

29-11-22 22:43

84' Πολύ άστοχο σουτ του Κόλγουιλ για την Ουαλία

29-11-22 22:40

29-11-22 22:39

77' Κίτρινη κάρτα για τον Χοσεϊνί

29-11-22 22:38

77' Ευκαιρία για την Αγγλία! Ο Γουίλσον βρήκε ωραία τον Μπέλιγχαμ αλλά με διπλή προσπάθεια δε μπόρεσε να νικήσει τον Γουόρντ, ενώ στη συνέχεια ο Φόντεν αστό

29-11-22 22:33

29-11-22 22:32

70' Σουτ του Εζατολαχί θα περάσει άουτ

29-11-22 22:29

69' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μούσα θα περάσει άουτ

29-11-22 22:28

Ο Χέντερσον είδε υπέροχα τον Ράσφορντ και αυτός με ωραία ενέργεια και πλασέ κάνει το 3-0 για την Αγγλία!

29-11-22 22:26

68' Γκολ για την Αγγλία!

29-11-22 22:20

65' Αλλαγή για την Αγγλία με τον Τρίπιερ στην θέση του Σο

29-11-22 22:19

29-11-22 22:18

29-11-22 22:16

57' Τριπλή αλλαγή για την Αγγλία! Γουόκερ, Κέιν και Ράις εκτός και οι Γουίλσον, Άρνολντ και Φίλιπς μέσα

29-11-22 22:12

52' Eυκαιρία για το Ιράν! Σουτ από τον Γκόντος αλλά η μπάλα θα περάσει άουτ!

29-11-22 22:11

Με την σέντρα των Ουαλών ο Κέιν θα βρει τον Φόντεν που με πλασέ θα κάνει το 0-2 μέσα σε ένα λεπτό!

51' Γκολ για την Αγγλία!

29-11-22 22:10

Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ από τον Ράσφορντ κάνει το 0-1 για την Αγγλία!

50' Γκολ για την Αγγλία!

29-11-22 22:05

46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο στο Ιράν - ΗΠΑ

Αλλαγή για τους Ουαλούς με τον Τζόνσον στην θέση του Μπέιλ

29-11-22 21:54

46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος στο Ουαλία - Αγγλία!

29-11-22 21:53

Τέλος ημιχρόνου και το Ιράν - ΗΠΑ 0-1!

29-11-22 21:50

45+7' Γκολ για τις ΗΠΑ! Μετά από κάθετη πάσα του ΜακΚένι ο Γουεά θα σκοράρει μετά από ωραίο πλασέ, όμως το τέρμα θα ακυρωθεί από το ημιαυτόματο σύστημα ως οφσάιντ!

Τέλος ημιχρόνου στο Ουαλία - Αγγλία 0-0!

45+5' Σουτ από τον Άλεν θα περάσει άουτ για την Ουαλία!

29-11-22 21:49

29-11-22 21:48

45+3' Αλλαγή για το Ιράν με τον Μοχαμάντι να περνάει εκτός λόγω τραυματισμού και τον Καρίμι στη θέση του

29-11-22 21:47

45' Πέντε τα λεπτά καθυστερήσεων και στους δύο αγώνες

29-11-22 21:44

45' Μεγάλη ευκαιρία χαμένη για τις ΗΠΑ! Οι Αμερικάνοι θα βγουν στην κόντρα με 3 παίκτες απέναντι σε δύο Ιρανούς, όμως ο Χοσεϊνί θα κόψει την πάσα του Γουεά προς τον Σάρτζεντ.

29-11-22 21:42

43' Κίτρινη κάρτα για τον Άνταμς των ΗΠΑ

29-11-22 21:41

Ο σκόρερ για τις ΗΠΑ έχει τραυματιστεί και ο αγώνας έχει διακοπεί

29-11-22 21:39

Μετά από παράλληλη πάσα με το κεφάλι του Ντεστ ο Πούλισικ από κοντά θα κάνει το 0-1 για τους Αμερικανούς!

29-11-22 21:38

38' Γκολ για τις ΗΠΑ!

29-11-22 21:36

38' Ευκαιρία για την Αγγλία, όμως το σουτ του Φόντεν μέσα από την περιοχή θα περάσει άουτ!

29-11-22 21:34

36' Αλλαγή για την Ουαλία με τον Ρόμπερτς στην θέση του τραυματία Νίκο Ουίλιαμς

33' Νέα ευκαιρία για τις ΗΠΑ με το σουτ, όμως του Γουεά να περνάει άουτ!

29-11-22 21:29

29-11-22 21:28

28' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τις ΗΠΑ! Μετά από σουτ που κόντραρε η μπάλα έφτασε στον Γουεά που ενώ ήταν μόνος του έκανε μια χαλαρή κεφαλιά με αποτέλεσμα το τερματοφύλακας του Ιράν να μπλοκάρει εύκολα.

29-11-22 21:27

Έδιωξαν οι αμυντικοί του Ιράν

29-11-22 21:21

27' Κόρνερ για τις ΗΠΑ

29-11-22 21:20

29-11-22 21:19

Το φάουλ για τους Άγγλους θα εκτελεστεί και τον Μαγκουάιρ να παίρνει την κεφαλιά και την μπάλα να περνάει άουτ

29-11-22 21:17

Μετά από σέντρα ο Γουεά θα τσιμπήσει την μπάλα, αλλά ο τερματοφύλακας του Ιράν θα αποκρούσει εντυπωσιακά!

17' Μεγάλη ευκαιρία για τις ΗΠΑ!

29-11-22 21:14

17' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για την Αγγλία

15' Σουτ από τον Φόντεν θα περάσει άουτ

29-11-22 21:12

14' Φάουλ σε καλό σημείο για την Αγγλία

29-11-22 21:11

11' Κεφαλιά του Πούλισικ θα μπλοκάρει ο τερματοφύλακας του Ιράν

10' Σουτ από τον Μούσα για τις ΗΠΑ θα περάσει άουτ

29-11-22 21:07

10' Μεγάλη ευκαιρία για την Αγγλία με τον Μπέλιγχαμ να βρίσκει τον Ράσφορντ αλλά ο Γουόρντ έβαλε τρομερά στοπ στον Βρετανό

29-11-22 21:01

6' Ελέγχουν τον αγώνα μέχρι στιγμής τόσο οι Ιρανοί, όσο και οι Άγγλοι χωρίς όμως να έχουν δημιουργήσει κάποια ευκαιρία

29-11-22 20:27

1' Ξεκίνησαν οι δύο αναμετρήσεις

29-11-22 20:26

ΑΓΓΛΙΑ: Πίκφορντ, Γουόκερ, Στόουνς, Μαγκουάιρ, Σο, Ράις, Χέντερσον, Μπέλιγχαμ, Φόντεν, Ράσφορντ, Κέιν

29-11-22 20:25

29-11-22 20:24

ΟΥΑΛΙΑ: Γουόρντ, Μέπαμ, Ρόντον, Ντέιβις, Αμπάντου, Νέκο Γουίλιαμς, Άλεν, Ράμσεϊ, Τζέιμς, Μπέιλ, Μουρ

ΗΠΑ: Tέρνερ, Ντεστ, Σάρτζεντ, Ριμ, Ρόμπινσον, ΜακΚένι, Άνταμς, Μουσά, Γουεά, Πούλισικ, Κάρτερ-Βίκερς.

ΙΡΑΝ: Μπέιραβαντ, Μοχαμάντι, Πουραλιγκάντζι, Μ. Χοσεϊνί, Ρεζαϊάν, Χατζισαφί, Γκολιζαντέχ, Νουρολαχί, Εζατολάχι, Αζμούν, Ταρέμι

29-11-22 20:23

Αυτό σημαίνει ότι οι δύο ομάδες που θα προκριθούν θα βγει από τα αποψινά αποτελέσματα.

29-11-22 20:22

Οι αναμετρήσεις είναι τελικοί... πρόκρισης, μιας και στην βαθμολογία αυτή τη στιγμή η Αγγλία είναι στην πρώτη θέση με 4 βαθμούς, με το Ιράν να ακολουθεί με 3, ενώ στην τρίτη θέση είναι οι ΗΠΑ με 2 και στο τέλος η Ουαλία με 1.

29-11-22 20:21

Οι αγώνες έχουν κοινή ώρα έναρξης στις 21:00, στο Κατάρ, με το παιχνίδι των Ουαλών με τους Άγγλους να μεταδίδεται από το ΑΝΤ1 και αυτό των Ιρανών με τους Αμερικάνους από το ΑΝΤ1+.

29-11-22 20:15

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε τις αναμετρήσεις των ΗΠΑ με το Ιράν και της Ουαλίας με την Αγγλία για την τρίτη και τελευταία αγωνιστική του δεύτερου ομίλου του Παγκοσμίου Κυπέλλου του Κατάρ.