2. Ισπανία 4 (8-3)
3. Γερμανία 4 (6-5)
4. Κόστα Ρίκα (3-12)

01-12-22 22:54

Το Κόστα Ρίκα - Γερμανία εξακολουθεί να παίζεται αλλα οι Γερμανοί χρειάζονται ακόμα... πέντε γκολ για να περάσουν!

01-12-22 22:50

Τέλος αγώνα: Ιαπωνία - Ισπανία 2-1 και η Γερμανία μένει εκτός Παγκοσμίου Κυπέλλου!

01-12-22 22:47

90' 7 λεπτά καθυστερήσεις στην Ισπανία, 10 στη Γερμανία

01-12-22 22:46

89' Ευκαιρία για την Ισπανία! Διπλή επέμβαση του Γκόντα σε μακρινό σουτ του Ασένσιο αρχικά, και σουτ του Όλμο από πολύ κοντά στη συνέχεια!

01-12-22 22:44

Ο Φίλγκρουκ κάνει το 4-2 για τη Γερμανία, αλλά δεν φτάνει στα πάντσερ για να τους δωσει την πρόκριση... Θέλουν οπωσδήποτε γκολ της Ισπανίας στο άλλο ματς!

01-12-22 22:41

Προβάδισμα ξανά για τα «πάντσερ», με τον Χαβερτς να σκοράρει ξανά, αυτή τη φορά μετά από σέντρα ακριβείας του Γκνάμπρι! 3-2.

01-12-22 22:40

85' ΓΚΟΛ! 3-2 η Γερμανία με δεύτερο γκολ από τον Χάβερτζ!

01-12-22 22:29

76' Ασύλληπτη ευκαιρία για τη Γερμανία! Ο Νάβας διώχνει το πλασέ του Φίλγκρουκ από τη μικρή περιοχή με το κεφάλι!!!

01-12-22 22:28

73' ΓΚΟΛ! 2-2 η Γερμανία με σκόρερ τον Χάβερτζ!

Αυτή τη στιγμή προκρίνονται Ιαπωνία και Κόστα Ρίκα!

01-12-22 22:27

Ο Βάργκας είναι ο σκόρερ για το γκολ της Κόστα Ρίκα μετά από φάση διαρκείας στη μεγάλη περιοχή!

01-12-22 22:24

70' Δεν γίνονται αυτά! 2-1 η Κόστα Ρίκα τη Γερμανία!!!!

01-12-22 22:23

Σουτάρα του Μουσιάλα με εσωτερικό φάλτσο, η μπάλα στο δοκάρι για τρίτη φορά!

01-12-22 22:19

67' Τρίτο δοκάρι για τη Γερμανία!

01-12-22 22:18

62' Νέο δοκάρι για τη Γερμανία με τον Ρίντιγκερ σε κοντινή προβολή!

01-12-22 22:17

61' Δοκάρι η Γερμανία σε αριστερό διαγώνιο σουτ του Μουσιάλα!

01-12-22 22:16

Η βαθμολογία του ομίλου αυτή τη στιγμή:
3. Κόστα Ρίκα 4 (2-8)
4. Γερμανία 2 (3-4)

01-12-22 22:14

Ο Τεχέδα πήρε το... ριμπάουντ από απόκρουση του Νόιερ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα από κοντά!

01-12-22 22:12

58' ΓΚΟΛ! 1-1 η Κόστα Ρίκα με σκόρερ τον Τεχέδα!!!

01-12-22 22:11

3. Γερμανία 4 (3-3)
4. Κόστα Ρίκα 3 (1-8)

01-12-22 22:10

Αυτή τη στιγμή προκρίνεται η Ιαπωνία ως πρώτη, και η Ισπανία ως δεύτερη! Εκτός μένει με τα μέχρι τώρα δεδομένα η Γερμανία.

01-12-22 22:09

Τελικά είναι ΓΚΟΛ! Η Ιαπωνία γυρίζει το ματς με Ισπανία και παίρνει την 1η θέση στον όμιλο!

01-12-22 22:08

Η φάση τσεκάρεται στο VAR

01-12-22 22:07

Η μπάλα είχε βγει εκτός αγωνιστικού πριν ο Μιτόμα τη γυρίσει για τον Τανάκα, ο οποίος την έστειλε στα δίχτυα! Παραμένει το 1-1

01-12-22 22:05

51' Η Ιαπωνία σκοράρει ξανά αλλά το γκολ ακυρώνεται!

01-12-22 22:02

48' ΓΚΟΛ! 1-1 η Ιαπωνία την Ισπανία με σουτάρα του Ντόαν!

01-12-22 21:41

42' Τεράστια ευκαιρία για την Κόστα Ρίκα: Ράουμ και Ρίντιγκερ κάνουν διπλή γκάφα, ο Φούλερ βγαίνει τετ α τετ και σουτάρει, αλλά ο Νόιερ τον σταματά!

01-12-22 21:40

01-12-22 21:36

40' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τη Γερμανία, ελάχιστα άουτ το σουτ του Γκνάμπρι

01-12-22 21:34

36' Οι Γερμανοί σπαταλούν δύο ακόμα σημαντικές ευκαιρίες, με Κίμιχ και Μουσιάλα

01-12-22 21:27

Η βαθμολογία του ομίλου αυτή τη στιγμή: 1. Ισπανία 7 (9-1) 2. Γερμανία 4 (3-3) 3. Ιαπωνία 3 (2-3) 4. Κόστα Ρίκα 1 (1-8)

01-12-22 21:24

Ευκαιρία για την Ισπανία στο 22': Ο Μοράτα πάτησε περιοχή, κατάφερε να σουτάρει με γυρισμένη πλάτη, ωστόσο ο Γκόντα ήταν στο σωστό σημείο και μπλόκαρε.

01-12-22 21:23

01-12-22 21:19

01-12-22 21:18

01-12-22 21:15

01-12-22 21:13

Αυτήν την στιγμή προκρίνονται οι Ισπανοί και οι Γερμανοί με 7 και 4 βαθμούς αντίστοιχα.

01-12-22 21:12

01-12-22 21:10

12' Γκόλ για την Ισπανία! Ο Μοράτα με κεφαλιά εξ επαφής νικάει τον Γκόντα και ανοίγει το σκορ στο 12'

11' ΓΚΟΛ! 1-0 η Γερμανία την Ιαπωνία με σκόρερ τον Γκνάμπρι

01-12-22 21:07

8' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τη Γερμανία, με κεφαλιά του Μίλερ από το ύψος του πέναλτι να φεύγει λίγο άουτ

01-12-22 21:02

5' Ευκαιρία για την Ιαπωνία: Μπήκε στην περιοχή με προύποθέσεις ο Ίτο, ανεκόπη όμως η πάσα του από την ισπανική άμυνα

2' Ευκαιρία για τη Γερμανία, με τον Νάβας να αποκρούει δυνατό σουτ του Μουσιάλα

01-12-22 21:00

01-12-22 20:57

Σέντρα στις αναμετρήσεις

01-12-22 20:45

Στον αγωνιστικό χώρο οι ομάδες, τώρα ακούγονται οι εθνικοί ύμνοι

01-12-22 20:05

ΓΕΡΜΑΝΙΑ: Νόιερ, Κίμιχ, Ζίλε, Ρίντιγκερ, Ράουμ, Γκιντογκάν, Γκορέτσκα, Γκναμπρί, Μουσιάλα, Σανέ, Μίλερ

ΚΟΣΤΑ ΡΙΚΑ: Νάβας, Ντουάρτε, Γουόστον, Βάργκας, Φούλερ, Μπόρχες, Τεχέδα, Οβιέδο, Αγκιλέρα, Κάμπελ, Βενέγας

ΙΣΠΑΝΙΑ: Σιμόν, Αθπιλικουέτα, Ρόδρι, Π. Τόρες, Μπαλντέ, Γκάβι, Μπουσκέτς, Πέδρι, Γουίλιαμς, Μοράτα, Όλμο

01-12-22 20:04

ΙΑΠΩΝΙΑ: Γκόντα, Ικατούρα, Γιοσίντα, Τανιγκούτσι, Ίτο, Μορίτα, Τανάκα, Ναγκατόμο, Καμάντα, Μαέντα, Κούμπο

01-12-22 20:02

Τα πάντα στο όμιλο όσον αφορά την πρόκριση στην φάση των 16 είναι ανοιχτά, μιας και καμία ομάδα δεν έχει καταφέρει να περάσει μαθηματικά στον επόμενο γύρο, κάτι που θα κριθεί από τα αποτελέσματα των σημερινών παιχνιδιών.

01-12-22 20:01

Οι δύο αγώνες είναι προγραμματισμένοι να ξεκινήσουν στις 21:00 με το παιχνίδι των Ιαπώνων με τη Φούρια Ρόχα να μεταδίδεται από τον ΑΝΤ1 και αυτό των Κοσταρικανών με τους Γερμανούς από το ΑΝΤ1+.

01-12-22 19:57

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη των αναμετρήσεων της Ιαπωνίας με την Ισπανία και της Κόστα Ρίκα με την Γερμανία για την τρίτη και τελευταία αγωνιστική του 5ου ομίλου του Παγκοσμίου Κυπέλλου του Κατάρ.