Ευχαριστούμε που ήσασταν μαζί μας. Μείνετε στο Sportdog για περισσότερο ρεπορτάζ. Καλή συνέχεια.

ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΑΓΡΙΝΙΟ!

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΠΑΟΚ 0-2 (45+5' ΟΛΙΒΕΪΡΑ, 86' ΑΟΥΓΚΟΥΣΤΟ)

22-12-22 21:23

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

88' Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ, Τόμας αντί Ολιβέιρα, Βιεϊρίνια αντί Ρ. Σοάρες και Ντάντας αντί Σβαμπ. Ζαλίστηκε ο τελευταίος.

22-12-22 21:21

Ο Αουγκούστο έκλεψε από τον Κολοβό, έπαιξε το "ένα-δύο" και αφού έφτασε σε ιδανική θέση για να εκτελέσει, πλάσαρε εύστοχα τον Ανέστη για το 2-0 του Δικεφάλου!

22-12-22 21:18

86' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ 2-0, καθαρίζει το παιχνίδι!

22-12-22 21:16

84' Κόρνερ παραχωρεί ο Κοτάρσκι από ωραίο σουτ του Κολοβού.

22-12-22 21:15

Δεν παίζεται και πολύ ποδόσφαιρο στα τελευταία λεπτά...

82' Κίτρινη στον Σβαμπ για διαμαρτυρία έπειτα φάουλ που καταλογίστηκε εις βάρος του.

22-12-22 21:14

81' Αλλαγές και για τον Παναιτωλικό. Ξενιτίδης και Πέδρο αντί Ντίας και Καρέλη.

22-12-22 21:11

80' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μουργκ αντί Νάρεϊ.

22-12-22 21:08

74' Κίτρινη στον Κωνσταντέλια για τράβηγμα στον Κολοβό.

22-12-22 21:07

72' Σουτ του Νάρεϊ στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

22-12-22 21:06

22-12-22 20:58

65' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Σενγκέλια αντί Μάρτενσον.

22-12-22 20:55

62' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Επικίνδυνη αντεπίθεση με τον Ζίβκοβιτς τρεις εναντίον τριών, ωστόσο ο Σέρβος καθυστέρησε να πασάρει και εν τέλει κόπηκε.

22-12-22 20:52

61' Κίτρινη στον Ράφα Σοάρες για φάουλ πάνω στον Νταγκό.

22-12-22 20:47

57' Απίθανη χαμένη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ωραία κίνηση του Ντίας από τα δεξιά, ο Μάρτενσον πλάσαρε από το ύψος του πέναλτι και στη συνέχεια ο Καρέλης, όντας φάτσα με το 1-1 και την ισοφάριση, έχασε το... άχαστο!

52' Κίτρινη στον Φλόρες.

22-12-22 20:42

50' Νέα ευκαιρία για τους Ασπρόμαυρους. Ο Ζίβκοβιτς έκλεψε, πάσαρε στον Ολιβέιρα, αλλά ο Πορτογάλος δεν κατάφερε να εκτελέσει γεμάτα από ευνοϊκή θέση και με καθαρή οπτική απέναντι στο τέρμα.

22-12-22 20:40

47' Εκτέλεση φάουλ του Κωνσταντέλια, τακουνάκι του Αουγκούστο, αλλά ο Ανέστης μπλοκάρει σταθερά.

22-12-22 20:39

Χωρίς αλλαγές Λουτσέσκου και Αναστασίου.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος!

22-12-22 20:31

22-12-22 20:30

Στη φάση του γκολ υπήρξαν έντονα παράπονα από τους γηπεδούχους, καθώς ο Αουγκούστο έχει σπρώξει τον Κολοβό που έπεσε κάτω στην αρχή της φάσης, όμως τόσο ο Σιδηρόπουλος όσο και στο VAR, δεν θεώρησαν πως υπάρχει παράβαση.

22-12-22 20:23

Ημίχρονο στο Αγρίνιο!

Παναιτωλικός - ΠΑΟΚ 0-1

22-12-22 20:16

45+5' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ και 0-1 στο ματς! Εκτέλεση του φάουλ από τον Νάρεϊ, ο Ολιβέιρα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα!

22-12-22 20:12

Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

22-12-22 20:08

39' Απειλεί ξανά ο ΠΑΟΚ. Γέμισμα του Ράφα Σοάρες, σουτ στην κίνηση ο Νάρεϊ, διώχνει και πάλι σε κόρνερ ο Ανέστης.

22-12-22 20:04

35' Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με τον Ολιβέιρα να σουτάρει έπειτα από κεφαλιά-πάσα του Σάστρε και τον Ανέστη να διώχνει. Στη συνέχεια ο τερματοφύλακας του Παναιτωλικού μπλοκάρει νέα εκτέλεση αυτή τη φορά του Κωνσταντέλια!

22-12-22 19:49

20' Πρόβλημα με Ελ Καντουρί και αναγκαστική αλλαγή. Στη θέση του περνά ο Ζίβκοβιτς.

22-12-22 19:39

16' Ακυρώθηκε ως οφσάιντ γκολ του ΠΑΟΚ με τον Νάρεϊ. Παραμένει το 0-0 στο Αγρίνιο.

22-12-22 19:38

Πριν λίγο είχαμε ένταση και νεύρα ανάμεσα στους παίκτες, μετά από παράπονα του Λουτσέσκου για ένα πλάγιο υπέρ του Παναιτωλικού.

22-12-22 19:36

5' Απανωτές τελικές από τον Φλόρες, σταματούν σε σώματα αμυντικών του Δικεφάλου και Κοτάρσκι αντίστοιχα.

22-12-22 19:34

2' Ωραία κίνηση και σουτ από τον Κωνσταντέλια, αρκετά άστοχο όμως.

22-12-22 19:29

Σέντρα στο ματς!

22-12-22 19:18

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου παρατάσσει τον ΠΑΟΚ με το ίδιο σύστημα.

Τερματοφύλακας θα είναι ο Κοτάρσκι ενώ από τα δεξιά προς τα αριστερά της άμυνας θα αγωνιστούν οι Σάστρε, Ίνγκασον, Κουλιεράκης και Ράφα Σοάρες. Τις δύο θέσεις των χαφ καταλαμβάνουν οι Αουγκούστο (δεξιά) - Σβαμπ (αριστερά) και στις πτέρυγες θα αγωνιστούν οι Νάρεϊ (δεξιά) - Κωνσταντέλιας (αριστερά), με τον Ελ Καντουρί σε ελεύθερο ρόλο πίσω από τον μοναδικό προωθημένο Ολιβέιρα.

Ο Γιάννης Αναστασίου παρατάσσει σύστημα 4-2-3-1.

Τερματοφύλακας θα είναι ο Ανέστης, ενώ από τα δεξιά προς τα αριστερά της άμυνας θα αγωνιστούν οι Λιάβας, Μλάντεν, Λάρσον και Χουχούμης. Τις δύο θέσεις των χαφ καταλαμβάνουν οι Μάρτενσον (δεξιά) - Φλόρες (αριστερά) και στις πτέρυγες θα αγωνιστούν οι Νταγκό (δεξιά) - Κολοβός (αριστερά), με τον Ντίας σε ελεύθερο ρόλο πίσω από τον μοναδικό προωθημένο Καρέλη.

Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες και τα συστήματα.

22-12-22 19:01

Ρέφερι της αναμέτρησης θα είναι ο Τάσος Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου) με βοηθούς τους Τρύφωνα  Πετρόπουλο (Αρκαδίας) και Ηλία Κωνσταντίνου (Πρέβεζας). Τέταρτος θα είναι ο Κωνσταντίνος Κατοίκος (Αθηνών) με VAR τον Κωνσταντίνο Περράκη (Αθηνών) με AVAR τον Παντελή Σπυρόπουλο (Ανατολικής Αττικής).

Πριν λίγη ώρα ο Ατρόμητος κέρδισε τον ΟΦΗ στην Κρήτη με 1-0.

Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε το Παναιτωλικός - ΠΑΟΚ στο Αγρίνιο.