Από εμάς, καλό σας βράδυ!

19-02-23 22:28

Τέλος αγώνα μέσα σε πανηγυρική ατμόσφαιρα στην Τούμπα: ΠΑΟΚ - ΑΕΚ 2-0!

19-02-23 22:25

93' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Ο Φιλίπε Σοάρες αντί του Κωνσταντέλια

19-02-23 22:24

90' Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις

90' Νέα μεγάλη ευκαιρία, με τον Σιντιμπέ να σουτάρει και τον Κοτάρσκι να αποκρούει ξανά!

19-02-23 22:22

89' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Μεγάλη απόκρουση του Κοτάρσκι έπειτα από προσωπική ενέργεια και δυνατό σουτ του Τσούμπερ!

19-02-23 22:19

87' Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Ο Τάισον παίρνει τη θέση του Νάρεϊ

19-02-23 22:17

84' Ο Κωνσταντέλιας βρήκε τον Σοάρες και αυτός έκανε επικίνδυνο γύρισμα από τ' αριστερά με την άμυνα της ΑΕΚ να διώχνει.

19-02-23 22:16

82' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ: Κεφαλιά του Βίντα από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα περνά ελάχιστα πάνω από τα δοκάρια

19-02-23 22:14

81': Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, ο Σβαμπ περνά στο χορτάρι αντί του Ντάντας.

19-02-23 22:13

80' Τριπλή αλλαγή για την ΑΕΚ: Μπαίνουν οι Τσούμπερ, Φαν Βέερτ, Σιντιμπέ και βγαίνουν οι Γκαρσία, Αραούχο και Ρότα

19-02-23 22:11

79' Κίτρινη κάρτα στον Νάρεϊ

19-02-23 22:08

76' Μικρή διακοπή λόγω τραυματισμού του Σάστρε

74' Ο Αουγκούστο σταματά καθοριστικά τον Γκατσίνοβιτς και ανακόπτει αντεπίθεση της ΑΕΚ

19-02-23 22:06

74' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ: Ο Κωνσταντέλιας πλασάρει, η μπάλα κοντράρει και ο Αθανασιάδης κάνει δύσκολη επέμβαση με το δεξί χέρι

19-02-23 22:05

72' Αλλαγή για την ΑΕΚ: Ο Ελίασον παίρνει τη θέση του Πινέδα.

19-02-23 22:04

71' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Ο Γκατσίνοβιτς πάτησε περιοχή με ωραία ατομική ενέργεια και επιχείρησε να ναικήσει τον Κοτάρσκι από πλάγια θέση. Απέκρουσε με τα πόδια ο Κροάτης

19-02-23 21:58

69' Σουτ του Γκατσίνοβιτς σταματά σε σώματα αμυντικών και στη συνέχεια της φάσης ο Σιμάνσκι σουτάρει δυνατά από μακρινή απόσταση και στέλνει την μπάλα ψηλά άουτ

19-02-23 21:57

63' Αλλαγή για την ΑΕΚ: Ο Γκατσίνοβιτς στη θέση του Γιόνσον

19-02-23 21:56

Από εκτέλεση κόρνερ η μπάλα κατέβηκε από μεγάλο ύψος, ο Αθανασιάδης δίστασε να βγει και το πλήρωσε, καθώς ο Κουλιεράκης με τρομερό άλμα νίκησε τον Σιμάνσκι και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με δυνατή κεφαλιά!

19-02-23 21:53

62' ΓΚΟΛ! 2-0 ο ΠΑΟΚ με σκόρερ τον Κουλιεράκη!

19-02-23 21:52

59' Αναμπουμπούλα στην περιοχή της ΑΕΚ μετά από κόρνερ, που σταματά λόγω επιθετικού φάουλ του Ολιβέιρα στον Αθανασιάδη

19-02-23 21:46

58΄ Από λάθος του Βίντα ο Ολιβέιρα έγινε κάτοχος της μπάλας και γύρισε από τα αριστερά στη μικρή περιοχή περιοχή, με τον Μουκουντί να απομακρύνει

19-02-23 21:45

52' Σέντρα του Ρότα και προβολή του προωθημένου Γιόνσον, η μπάλα περνά άουτ

19-02-23 21:40

51' Κάθετη πάσα για τον Γκαρσία, που πατά περιοχή και πλασάρει από διαγώνια θέση, όμως στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια υπό την ασφυκτική πίεση του Κουλιεράκη

Ο Κωνσταντέλιας έστειλε στα δίχτυα της ΑΕΚ προ κενής εστίας μετά από πάσα του Ντάντας, όμως έχει υποδειχθεί ορθώς οφσάιντ του Νάρεϊ στην αρχή της φάσης

19-02-23 21:39

46' Ακυρώνεται γκολ του Κωνσταντέλια για τον ΠΑΟΚ!

19-02-23 21:21

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο του ντέρμπι

19-02-23 21:17

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο: ΠΑΟΚ - ΑΕΚ 1-0 με το γκολ του Νάρεϊ στο 14'

45' Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις

19-02-23 21:14

44' Ο Ζίβκοβιτς "σκάβει" για τον Ολιβέιρα, τον οποίο ακολουθεί και σταματά ο Βίντα, δίνοντας τον χρόνο στον Αθανασιάδη να βγει από το τέρμα του και να μαζέψει την μπάλα

19-02-23 21:13

41' Κι άλλη φάση για την ΑΕΚ: Ο Αραούχο βρέθηκε με την μπάλα στο ύψος της μεγάλης περιοχής, πλάσαρε με το δεξί και έστειλε την μπάλα λίγο άουτ

19-02-23 21:02

37' Φάση για την ΑΕΚ: Ο Λιβάι -έχοντας και πολλά σώματα μπροστά του- δεν εκτελεί από το ύψος της μεγάλης περιοχής, σε μια στιγμή με προϋποθέσεις για τους φιλοξενούμενους.

19-02-23 21:01

Η ΠΑΕ ΑΕΚ ζητά κόκκινη κάρτα στον Ίνγκασον για τη φάση του 26':

19-02-23 20:59

Tweet της ΠΑΕ ΠΑΟΚ για τη φάση του 20' με Αραούχο και Ολιβέιρα:

19-02-23 20:58

27' Ο Χατζισαφί μπαίνει στην περιοχή του ΠΑΟΚ και γυρίζει παράλληλα, με τον Κοτάρσκι να επεμβαίνει ξανά

19-02-23 20:57

26' Κάθετη μπαλιά για τον Γκαρσία, τον σταματά ο Ίνγκασον και απομακρύνει ο Κοτάρσκι. Φώναξαν για φάουλ του Ίνγκασον οι παίκτες της ΑΕΚ

19-02-23 20:56

24' Φαλτσαριστό πλασέ του Ζίβκοβιτς εκτός περιοχής, η μπάλα φεύγει πάνω από τα δοκάρια

19-02-23 20:53

22' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Δυνατό σουτ του Πινέδα και δύσκολη απόκρουση Κοτάρσκι

19-02-23 20:50

20' Σκληρό φάουλ του Αραούχο στον Ολιβέιρα και κίτρινη κάρτα. Ζήτησαν αποβολή οι άνθρωποι του πάγκου της ΑΕΚ

Ξεκίνησε εκ νέου το παιχνίδι

19-02-23 20:49

Μία κροτίδα έσκασε κοντά στον Άμραμπατ, ο οποίος έπεσε κάτω αλλά μετά από λίγο σηκώθηκε. Μικρή διακοπή, με τον Μαροκινό άσο της ΑΕΚ να ζητά από τους φίλους του ΠΑΟΚ να ηρεμήσουν

19-02-23 20:48

16' Κάτι έπεσε από την εξέδρα των οπαδών του ΠΑΟΚ και ο Άμραμπατ έπεσε στο χορτάρι κρατώντας το αυτί του!

Η ενέργεια και η ασίστ του Κωνσταντέλια στο γκολ ήταν από... άλλον πλανήτη!

19-02-23 20:46

Ο απίθανος Κωνσταντέλιας βρέθηκε πεσμένος στο χορτάρι, όμως έγινε κάτοχος της μπάλας, την σήκωσε όντας πεσμένος με μαγικό τρόπο και πάσαρε στον Νάρεϊ, ο οποίος σούταρε με το δεξί χωρίς κοντρόλ, αιφνιδίασε τον Αθανασιάδη και άνοιξε το σκορ!

19-02-23 20:43

14' ΓΚΟΛ! 1-0 ο ΠΑΟΚ με σκόρερ τον Νάρεϊ!

19-02-23 20:37

9' Φιλόδοξη επίθεση της ΑΕΚ από αριστερά με Πινέδα, δεν ήταν καλό το κοντρόλ του Λιβάι εν συνεχεία

19-02-23 20:36

4' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Ο Γκαρσία έφυγε στην πλάτη της άμυνας και σούταρε από διαγώνια θέση με το δεξί, έστειλε όμως την μπάλα άουτ

19-02-23 20:33

4' Παιχνίδι κέντρου με αρκετά λάθη στα πρώτα λεπτά

19-02-23 20:31

Σέντρα στο ντέρμπι

19-02-23 20:28

Ενός λεπτού σιγή για τα θύματα των φονικών σεισμών σε Τουρκία και Συρία

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες μέσα σε εντυπωσιακή ατμόσφαιρα

19-02-23 20:20

Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ πριν την σέντρα τίμησε την 2η ΕΜΑΚ για το έργο της στα συντρίμμια της πληγείσας Τουρκίας από τον καταστροφικό σεισμό

19-02-23 20:19

Οι διαιτητές και ο τερματοφύλακας της ΑΕΚ, Γιώργος Αθανασιάδης, ήλεγξαν το ύψος των δοκαριών πριν τη σέντρα!

19-02-23 20:16

Ένα απίθανο συμβάν έλαβε χώρα περίπου μία ώρα πριν την έναρξη του αγώνα, καθώς οπαδοί του ΠΑΟΚ μπέρδεψαν τους παίκτες της ομάδας τους με αυτούς της ΑΕΚ και τους αποδοκίμασαν

19-02-23 20:05

Στο ντέρμπι του πρώτου γύρου, η ΑΕΚ είχε επικρατήσει του ΠΑΟΚ με 2-0 στην OPAP Arena

19-02-23 20:04

Διαιτητής: Έσπεν Έσκας (Νορβηγία)
Βοηθοί: Γιαν Ένγκαν (Νορβηγία), Ίσαακ Μπασέβκιν (Νορβηγία)
Τέταρτος: Ευάγγελος Μανούχος (Αργολίδας)

Η ΑΕΚ βρίσκεται στη 2η θέση με 50 βαθμούς (σ.σ αναμένοντας τις τελικές αποφάσεις για το παιχνίδι με τον Ατρόμητο) ενώ αντίστοιχα ο ΠΑΟΚ καταλαμβάνει την 4η με 44 πόντους.

19-02-23 20:03

Η ενδεκάδα της ΑΕΚ (Αλμέιδα): Αθανασιάδης, Ρότα, Βίντα, Μουκουντί, Χατζισαφί, Σιμάνσκι, Άμραμπατ, Πινέδα, Γιόνσον, Γκαρσία, Αραούχο.

Στον πάγκο: Στάνκοβιτς, Σιντιμπέ, Τζαβέλλας, Γκατσίνοβιτς, Φράνσον, Μάνταλος, Φαν Βέερτ, Τσούμπερ, Ελίασον.

19-02-23 20:02

Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ (Λουτσέσκου): Kοτάρσκι, Σάστρε, Ίνγκασον, Κουλιεράκης, Ράφα Σοάρες, Αουγκούστο, Ντάντας, Νάρεϊ, Α. Ζίβκοβιτς, Κωνσταντέλιας, Ολιβέιρα.

Στον πάγκο: Ζ. Ζίβκοβιτς, Κάργας, Νάσμπεργκ, Κεντζιόρα, Σβαμπ, Φιλίπε Σοάρες, Τάισον, Ρικάρντο, Μπράντον.

19-02-23 20:01

Το παιχνίδι αρχίζει στις 20:30 και μεταδίδεται τηλεοπτικά από το Novasports Prime

Μαζι θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ΠΑΟΚ - ΑΕΚ για την 23η αγωνιστική της Super League

19-02-23 19:48