Μπάγερν

11-04-23 23:48

ΤΕΛΟΣ ΣΤΑ ΜΑΤΣ

11-04-23 23:44

87' Ακόμα μία μεγάλη επέμβαση του Ζόμερ, ύστερα από κεφαλιά του Ρόδρι! Εάν δεν ήταν ο Ελβετός τερματοφύλακας, ο δείκτης του σκορ δεν θα είχε... περιοριστεί στο 3-0.

82' Απειλεί με ωραίο σουτ εκτός περιοχής ο Άλβαρες, δίπλα από το δεξί δοκάρι η μπάλα!

11-04-23 23:41

85' Ευκαιρία για την Μπενφίκα. Ο Ζιλμπέρτο τη σέντρα στο δεύτερο δοκάρι εκεί που κινήθηκε ο Γκριμάλντο, όμως το πλασέ του Ισπανού μπακ έφυγε άουτ.

11-04-23 23:40

11-04-23 23:36

82' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΝΤΕΡ

Με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Λουκάκου

11-04-23 23:30

76' ΓΚΟΛ η Σίτι! Κι άλλο! 3-0! Σκόρερ ο Χάαλαντ! Όχι που θα έλειπε... Σε εξέλιξη φάσης κόρνερ, ο Στόουνς πήρε την πρώτη κεφαλιά, ο Νορβηγός φορ στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα.

11-04-23 23:24

70' ΓΚΟΛ για τη Σίτι! 2-0! Σκόρερ ο Μπερνάρντο Σίλβα! Ακόμα ένα λάθος από τον Ουπαμεκανό που χαρίζει την μπάλα στον Γκρίλις. Ο Άγγλος άσος πάτησε εξαιρετικά στον Χάαλαντ, ο οποίος σέρβιρε στο δεύτερο δοκάρι στον Μπερνάρντο Σίλβα που με κεφαλιά νίκησε τον Ζόμερ!

11-04-23 23:23

Τα κυριότερα σημεία της περιοδείας περιλαμβάνουν μια παράσταση στο India Day Event στο Riehen στη Βασιλείας της Ελβετίας στις 15 Απριλίου και μια άλλη στο Caveau du Café littéraire, Saint Louis, στη Γαλλία στις 14 Απριλίου. Και τα δύο είναι ανοιχτά στο κοινό.

11-04-23 23:14

11-04-23 23:13

54' Νέο σουτ από τον Σανέ, νέα επέμβαση από τον Έντερσον! Φαίνεται πως το έχει πάρει προσωπικά κόντρα στην πρώην ομάδα του ο Γερμανός εξτρέμ!

50' Ακόμα ένα τεράστιο λάθος από την άμυνα της Μπάγερν, αυτή τη φορά από τον Ουπαμεκανό. Δεν το αξιοποιεί η Σίτι. Υπενθυμίζεται ότι στο 14' παραλίγο να κάνει εγκληματικό λάθος ο Ζόμερ.

11-04-23 23:08

51' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΝΤΕΡ

Οι «νερατζούρι» παίρνουν προβάδισμα με τον Μπαρέλα να στέλνει με τρομερή κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα του Βλαχοδήμου. Αδιανόητη σέντρα του Μπαστόνι.

11-04-23 23:07

49' Μεγάλη ευκαιρία για την Μπάγερν! Πάλι ο Σανέ είναι εκείνος που απειλεί. Πιάνει σουτ από το όριο περιοχής, με τον Έντερσον να του βάζει εντυπωσιακό «στοπ». Φώναξε στον συμπαίκτη του ο Γκνάμπρι, αφού θα μπορούσε να του έχει περάσει την πάσα.

46' Άμεση απειλή για την Μπάγερν, με τον Έντερσον να διώχνει με δυσκολία το δυνατό σουτ που έπιασε ο Σανέ.

11-04-23 22:51

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος και στα δύο ματς

11-04-23 22:48

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο και στα δύο ματς.

11-04-23 22:43

45'+2' Σουτ εκτός περιοχής από τον Σανέ, περνά άουτ.

11-04-23 22:42

42' Ακόμη μια καλή στιγμή για την ομάδα του Ιντζάγκι με τον Λαουτάρο να μην προλαβαίνει να βάλει το πόδι του στο γύρισμα του Ντιμάρκο. Κόρνερ για τους «νερατζούρι».

11-04-23 22:40

39' Eπικίνδυνη σέντρα του Μπαρέλα με στόχο τον Τζέκο, όμως ο Βόσνιος στράικερ δεν πρόλαβε να βρει την μπάλα με το κεφάλι. Άουτ η μπάλα

11-04-23 22:34

34' Τεράστια απόκρουση του Ζόμερ! Ύστερα από αναμπουμπούλα στην περιοχή του και όντας πεσμένος, απλώνει το πόδι του ενστικτωδώς και αποκρούει το σουτ το Γκιντογκάν! Πιέζει για το δεύτερο γκολ η Σίτι!

11-04-23 22:33

33' Σουτ του Γκριμάλντο από δύσκολη θέση, αλλά άστοχο. Κατευθείαν έξω η μπάλα.

11-04-23 22:32

27' ΓΚΟΛ η Μάντσεστερ Σίτι! 1-0!  Απίστευτο γκολ από τον Ρόδρι! Αδειάζει με κοφτή ντρίπλα τον Μουσιάλα και με τρομερή φαλτσαριστή σουταρά που έπιασε με το αριστερό (όχι το καλό του πόδι) εκτός περιοχής, στέλνει την μπάλα στο απέναντι παραθυράκι! Από τα ωραιότερα τέρματα της φετινής διοργάνωσης!

11-04-23 22:27

26' Φάση για την Μπάγερν! Σουτ του Μουσιάλα εντός περιοχής, πάνω στα σώματα η μπάλα. Η καλύτερη στιγμή για τους Βαυαρούς μέχρι στιγμής.

11-04-23 22:26

25' Πρώτη καλή στιγμή από τους φιλοξενούμενους. Ο Ατσέρμπι ανέβηκε έκανε ένα πολύ δυνατό μακρινό σουτ με την μπάλα να φεύγει λίγο άουτ.

11-04-23 22:22

22' Μεγάλη ευκαιρία για τη Σίτι! Ο Γκιντιγκάν βγάζει μόνο του τον Χάαλαντ, ο οποίος έπιασε συρτό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, με τον Ζόμερ όμως να βρίσκεται σε σωστή θέση και να μπλοκάρει.

11-04-23 22:20

19' Δεύτερη καλή στιγμή για την Μπενφίκα. Ξανά γέμισμα από τα αριστερά, κοντρόλ του Ράμος που πέρασε στον Ζοάο Μάριο, όμως το διαγώνιο σουτ του αρχηγού πέρασε εκτός εστίας.

11-04-23 22:16

16' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την Μπενφίκα! Σέντρα του Γκριμάλντο από τα αριστερά, ο Ντιμάρκο έδιωξε πάνω στον Ράφα Σίλβα που σούταρε όπως ο Ονάνα απέκρουσε ενστικτωδώς.

11-04-23 22:11

9' Κεφαλιά του Τζέκο από το σημείο του πέναλτι με την μπάλα να καταλήγει άουτ.

8 7' Φάση για τη Σίτι. Γλυκό γέμισμα από τον Ντε Μπρόινε, κεφαλιά του Γκιντογκάν, με την μπάλα να φεύγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

11-04-23 22:06

5' Πρώτη στιγμή, είναι για τη Σίτι. Ο Χάαλαντ επιχειρεί σουτ από δύσκολη γωνία εντός περιοχής, αρκετά ψηλά η μπάλα...

11-04-23 22:01

5' Σκληρό φάουλ του Σικίνιο στον Τζέκο. Η Ίντερ ξανά την κατοχή.

1' Σέντρα και στα δύο ματς

11-04-23 21:51

Ίντερ (Σιμόνε Ιντζάγκι 3-5-2): Ονάνα- Νταρμιάν, Μπαστόνι, Ατσέρμπι- Ντάμφρις, Ντιμάρκο, Μιχιταριάν, Μπαρέλα, Μπρόζοβιτς- Τζέκο, Λαουτάρο Μαρτίνες

Στην αντίπερα όχθη η Ίντερ προκρίθηκε στα προημιτελικά έχοντας ξεπεράσει με δυσκολία το εμπόδιο της Πόρτο με «πύρρειο» νίκη στο Μιλάνο (1-0) και ηρωική ισοπαλία στο Οπόρτο (0-0).

Μπενφίκα (Ρότζερ Σμιντ 4-2-3-1): Βλαχοδήμος- Ζιλμπέρτο, Αντόνιο Σίλβα, Μοράτο, Γκριμάλντο- Σικίνιο, Φλορεντίνο- Ζοάο Μάριο, Ράφα Σίλβα, Άουρσνες- Γκ. Ράμος

Πάμε να δούμε και τις ενδεκάδες στο Μπενφίκα - Ίντερ

Η ρεβάνς είναι προγραμματισμένη για την επόμενη Τετάρτη (19/4). Υπενθυμίζεται ότι δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση συνολικής ισοπαλίας μετά τη λήξη του δεύτερου 90λέπτου, θα ακολουθήσει παράταση και εφόσον χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι.

11-04-23 21:50

Ο νικητής του ζευγαριού θα αντιμετωπίσει στα ημιτελικά μία εκ των Ρεάλ Μαδρίτης ή Τσέλσι.

Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Ισπανός Ζεσούς Χιλ Μανθάνο. Στο VAR ο συμπατριώτης του, Χουάν Μαρτίνες Μουνουέρα.

Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Ούλριχ, Σενκ, Μανέ, Σαρ, Κανσέλο, Μπλιντ, Μίλερ, Γκράβενμπερχ, Τελ, Μαζράουι, Στάνισιτς.

Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Ορτέγκα, Κάρσον, Γουόκερ, Φίλιπς, Λαπόρτ, Άλβαρες, Σέρτζιο Γκόμεθ, Μάχρεζ, Περόνε, Πάλμερ, Λιούις.

Μπάγερν Μονάχου (Τόμας Τούχελ): Ζόμερ – Παβάρ, Ουπαμεκανό, Ντε Λιχτ, Ντέιβις – Γκορέτσκα, Κίμιχ – Κομάν, Μουσιάλα, Σανέ – Γκνάμπρι.

Μάντσεστερ Σίτι (Πεπ Γκουαρδιόλα): Έντερσον – Ακάντζι, Ρούμπεν Ντίας, Ακέ – Μπερνάρντο Σίλβα, Στόουνς, Ρόδρι, Γκρίλις – Ντε Μπρόινε, Γκιντογκάν – Χάαλαντ.

Ας δούμε αρχικά τις συνθέσεις των δύο ομάδων.

11-04-23 21:47

Σέντρα στο «Έντιχαντ» στις 22:00.