Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον ΠΑΟΚ στο 114΄

Πήγε να βάλει γκολ ο Κοτάρσκι

Έδιωξε ο Μπρινιόλι

23-04-23 22:02

Κόρνερ ο ΠΑΟΚ στο 114΄

Δεν μπόρεσαν οι γηπεδούχοι να σκοράρουν σε διπλό χρόνο, τρομερό σώσιμο του Σένκεφελντ

23-04-23 21:52

90'+3' Κίτρινη στον Κλεϊνχέισλερ και στον Ελ Καντουρί.

1-2 ο Παναθηναϊκός λοιπόν, χάρη στον Ιωαννίδη που κέρδισε και έβαλε και το πέναλτι

23-04-23 21:51

Νίκησε με υπέροχη εκτέλεση τον Κοτάρσκι που έπεσε σωστά και πιθανώς να έχει βρει την μπάλα.

Δίνει πέναλτι υπέρ των πράσινων, το κερδίζει ο Ιωαννίδης

Για να εξετάσει πέναλτι υπέρ του Παναθηναϊκού!

23-04-23 21:46

Στο VAR τώρα ο διαιτητής, στο 88΄

23-04-23 21:44

Άλλαξαν την μπάλα οι παίκτες του ΠΑΟΚ αυτή στρώθηκε στο ύψος του πέναλτι στον Αουγκούστο που εκτέλεσε άμεσα και ισοφάρισε σε 1-1.

23-04-23 21:43

Γκοοοοοοοοοοοολ ο ΠΑΟΚ, 1-1!

23-04-23 21:42

83' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Μπίσεσβαρ αντικαθιστά τον Κωνσταντέλια.

23-04-23 21:30

73' Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Ο Τόμας αντί του Ολιβέιρα και ο Ελ Καντουρί αντί του Σοάρες.

69' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Σπόραρ φεύγει από το ματς με τον Ιωαννίδη να μπαίνει στη θέση του.

Οι πράσινοι ξέρουν ότι δεν υπάρχει περιθώριο να δεχθούν γκολ, όσο κερδίζει η ΑΕΚ

23-04-23 21:28

Ο ΠΑΟΚ έχει ανεβάσει το ποστοστό της κατοχή της μπάλας στο δεύτερο μέρος.

23-04-23 21:27

68' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Σβαμπ πήρε τη θέση του Ντάντας.

Σημαντικό πρόβλημα τα τελειώματα για τους γηπεδούχους

23-04-23 21:26

Νεα ευκαιρία στο 68΄, χάνει την ευκαιρία ο Ζίβκοβιτς

Δυνατές μονομαχίες στο ματς

23-04-23 21:24

Οι γηπεδούχοι πατούν καλύτερα στο δεύτερο μέρος πιέζοντας διαρκώς την άμυνα του Παναθηναϊκού και κυκλοφορώντας την μπάλα.

23-04-23 21:23

Επικίνδυνη σέντρα του Βιεϊρίνια από τα δεξιά με τον Μπρινιόλι να βρίσκει ίσα-ίσα την μπάλα και να απομακρύνει.

oiPu9eJZ1HwXtlFXJ6Kb0A

60' Κίτρινη κάρτα στον Κάργα για σκληρό μαρκάρισμα στον Ρούμπεν Πέρεθ.

23-04-23 21:17

58' Δύο αλλαγές για τον Παναθηναϊκό. Σάντσες και Παλάσιος περνούν εκτός. Κώτσιρας και Μαντσίνι στις θέσεις τους.

23-04-23 21:16

Στο έδαφος ο Κουρμπέλης, πιέζει γενικά ο ΠΑΟΚ

23-04-23 21:15

55' Ακόμη μια τελική για τον ΠΑΟΚ με τον Ζίβκοβιτς να συγκλίνει και να παίζει το ένα-δύο με τον Ολιβέιρα, όμως το σουτ του Σέρβου κατέληξε στην αγκαλιά του Μπρινιόλι.

23-04-23 21:13

55' Κίτρινη κάρτα στον Ντάντας για μαρκάρισμα στον Κουρμπέλη.

23-04-23 21:11

Οι παίκτες του Παναθηναϊκού νωρίτερα ζήτησαν πέναλτι για χέρι του Κάργα σε μονομαχία με τον Σπόραρ. Ο Μανούχος δεν κάλεσε τον Ζίμπερτ για να ελέγξει τη φάση στο VAR και το παιχνίδι συνεχίστηκε.

Ανοίγει το σκορ η ΑΕΚ στο Φάληρο, 0-1

23-04-23 21:10

51' Σέντρα του Χουάνκαρ στο δεύτερο δοκάρι, η μπάλα έφυγε παράλληλα και είναι πλάγιο για τον ΠΑΟΚ.

23-04-23 21:08

Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό με τον Μπερνάρ να βρίσκει τον Σπόραρ που είδε τον Κοτάρσκι να του βάζει στοπ στο πλασέ.

23-04-23 21:07

Χάνει μεγάλη ευκαιρία ο Παναθηναϊκός στο 49΄

23-04-23 21:05

Κίτρινη κάρτα στον Κουρμπέλη για μαρκάρισμα στον Αουγκούστο.

Ημίχρονο! Το γκολ του Μπερνάρ έχει διαμορφώσει το σκορ μέχρι στιγμής

1'  οι καθυστερήσεις

23-04-23 20:46

Κάρτα στον Σάντσες για καθυστέρηση!

Είμαστε πλέον στο 44΄

23-04-23 20:44

Ο Ντόουγκλας Αουγκούστο βρέθηκε αμαρκάριστος στον άξονα, εξαπέλυσε ένα δυνατό συρτό σουτ και η μπάλα χτύπησε στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Μπρινιόλι και έφυγε άουτ.

23-04-23 20:40

Εξαιρετική προσπάθεια από τους φιλοξενούμενους με τον Μάγκνουσον να βρίσκει τον Χουάνκαρ που γύρισε την μπάλα χαμηλά στην περιοχή και ο Βραζιλιάνος με τρομερό σουτ νίκησε τον Κοτάρσκι!

23-04-23 20:16

Ο Ολιβέιρα σούταρε, η μπάλα κόντραρε κατέληξε στον Ζίβκοβιτς ωστόσο αυτός δεν κατάφερε να νικήσει τον Μπρινιόλι!

23-04-23 20:15

Χάνει τεράστια ευκαιρία και ο ΠΑΟΚ στο 15΄!

23-04-23 20:13

Η μεγάλη ευκαιρία του ΠΑΟΚ στο 3':

oHsWk9oB4pxkXk8ebwy4A

Εξαιρετική αντεπίθεση με την μπαλιά του Σάντσες στον Μπερνάρ, ο Βραζιλιάνος βρήκε τον φορ του Παναθηναϊκού ο οποίος αστόχησε στο τετ-α-τετ με τον Κοτάρσκι.

Χάνει τεράστια ευκαιρία στην αντεπίθεση ο Σπόραρ!!!

Δεν το εκμεταλλεύεται ο ΠΑΟΚ

23-04-23 20:12

Κόρνερ ο ΠΑΟΚ στο 10΄

23-04-23 20:08

8' Επιθετικό φάουλ του Λύρατζη επάνω στον Ρούμπεν Πέρεθ. Τελειώνει η πίεση που άσκησε ο ΠΑΟΚ.

23-04-23 20:05

Ο Κωνσταντέλιας έκλεψε την μπάλα από τον Σάντσες, σημάδεψε τον Ζίβκοβιτς στο δεύτερο δοκάρι, όμως ο Σέρβος δεν πρόλαβε να μπει στην πορεία της μπάλας.

23-04-23 20:03

Χάνει τεράστια ευκαιρία ο ΠΑΟΚ στο 3΄

23-04-23 20:00

1' Σέντρα στο ντέρμπι.

23-04-23 19:58

Oι δύο ομάδες και το διαιτητικό τρίο κάνουν την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο.

23-04-23 19:53

Θυμίζουμε ότι υπάρχει και μια αλλαγή της τελευταίας στιγμής στο VAR, καθώς ο Γερμανός Σάσα Στέγκεμαν δεν θα βρίσκεται στον έλεγχο εξαιτίας σημαντικού προσωπικού προβλήματος. Τη θέση του πήρε ο Ευάγγελος Μανούχος.

23-04-23 19:50

Διαιτητής: Ντάνιελ Ζίμπερτ (Γερμανία) Βοηθοί: Σάιντελ Γιαν, Φόλτιν Ράφαελ (Γερμανία) Τέταρτος: Σιδηρόπουλος Αναστάσιος

Στον πάγκο: Λοντίγκιν, Πούχατς, Ιωαννίδης, Κλεϊνχέισλερ, Μαντσίνι, Τσόκαϊ, Κώτσιρας, Σάρλια, Bέρμπιτς.

23-04-23 19:47

Παναθηναϊκός (Ιβάν Γιοβάνοβιτς 4-3-3): Mπρινιόλι-Σάντσες, Μάγκνουσον, Σένκεφελντ, Χουάνκαρ- Τσέριν, Κουρμπέλης, Πέρεθ- Παλάσιος, Μπερνάρ, Σπόραρ

Ας δούμε τις επιλογές του Σέρβου τεχνικού, ο οποίος ακολουθεί «συνταγή» ίδια με εκείνη του ντέρμπι κόντρα στον Ολυμπιακό με μια μόνο αλλαγή.

23-04-23 19:46

Ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς έχει όλους τους ποδοσφαιριστές του στη διάθεση του, πέραν των γνωστών απουσιών του Αϊτόρ και του Τρουιγέ.

ΠΑΟΚ (Ράζβαν Λουτσέσκου 4-2-3-1): Κοτάρσκι- Λύρατζης, Ίνγκασον, Κάργας, Σοάρες- Αουγκούστο, Ντάντας- Κωνσταντέλιας, Τάισον, Ζίβκοβιτς- Ολιβέιρα

23-04-23 19:39

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου δεν υπολογίζει στους τραυματίες Νάρεϊ, Σάστρε, Ρικάρντο και Κούρτιτς.

Στο αγωνιστικό κομμάτι τώρα ο «δικέφαλος του βορρά» βρίσκεται στην 4η θέση μετρώντας 60 βαθμούς και προέρχεται από την εύκολη νίκη επί του Βόλου με 4-1 για την 4η αγωνιστική.

23-04-23 19:37

Θυμίζουμε ότι ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκός αναμετρήθηκαν και για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος Novibet με την ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου να προκρίνεται με νίκη 2-0 στο πρώτο ματς και με ισοπαλία 1-1 στη Λεωφόρο.

Η αποψινή θα είναι η τρίτη συνάντηση σε επίπεδο πρωταθλήματος μεταξύ των δύο ομάδων. Στην αναμέτρηση του πρώτου γύρου ο Παναθηναϊκός είχε επικρατήσει 2-1 στην Τούμπα για την 6η αγωνιστική της κανονικής διάρκειας, ενώ για την 19η αγωνιστική η ομάδα της Θεσσαλονίκης είχε περάσει από τη Λεωφόρο με σκορ 3-0.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε το ματς ανάμεσα σε ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκού για την 5η αγωνιστική των playoffs της Stoiximan Super League.