Βόλος

30-04-23 21:49

Τέλος αγώνα: Ολυμπιακός - Βόλος 3-0

30-04-23 21:48

88' Σουτ ο Μασούρας έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Κότνικ

30-04-23 21:41

85' Κεφαλιά του Βρουσάι, η μπάλα φεύγει άουτ

30-04-23 21:38

80' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Ο Μπουτούτσι στη θέση του Μπιέλ

30-04-23 21:35

77'  Σουτ ο Κασάμι έξω από την περιοχή, άουτ η μπάλα

30-04-23 21:31

73' Αλλαγή για τον Βόλο: Κάτσε αντί Τσοκάνη για τον Βόλο

30-04-23 21:30

Προβολή του Ελ Αραμπί μετά από γέμισμα-σουτ του Μασούρα και η μπάλα, αφού βρήκε στο δοκάρι κατέληξε στα δίχτυα.

30-04-23 21:29

68' ΓΚΟΛ! 5-0 ο Ολυμπιακός με τον Ελ Αραμπί

30-04-23 21:26

66'  Τέσσερις αλλαγές για τον Ολυμπιακό: Ο Ελ Αραμπί αντί του Μπακαμπού, ο Μασούρας αντί του Φορτούνη, ο Βρουσάι αντί του Βαλμπουενά και ο Σαμασέκου αντί του Εμβιλά

30-04-23 21:23

63' Αλλαγή για τον Βόλο: Οικονομόπουλος αντί Τσιρίνος

30-04-23 21:22

Ο Μπιέλ έβγαλε τετ α τετ τον Μπακαμπού με μπαλιά στην πλάτη της άμυνας και ο πρώτος σκόρερ του Ολυμπιακού δεν αστόχησε, κάνοντας το 4-0

30-04-23 21:19

61' ΓΚΟΛ! 4-0 ο Ολυμπιακός με το 18ο φετινό τέρμα του Μπακαμπού

30-04-23 21:11

56' Επικίνδυνη αντεπίθεση του Ολυμπιακού, με τον Μπακαμπού να παίζει κάθετα για τον Φορτούνη που δεν μπόρεσε να απειλήσει με την πρώτη και έκανε σέντρα την οποία απομάκρυνε η άμυνα του Βόλου

30-04-23 21:10

50' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό με τον Μπακαμπού, σε προβολή από τη μικρή περιοχή μετά από κόρνερ

30-04-23 21:08

47' Απειλεί ο Βόλος: Σουτ του Ντέλετις, διώχνει η άμυνα του Ολυμπιακού

30-04-23 21:07

O Aσλανίδης μπήκε στη θέση του Σιέλη για τον Βόλο, ο Άλχο μπήκε στη θέση του Πιρές και ο Λούνα αντί του Γκάγι για τον Βόλο

30-04-23 20:49

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

30-04-23 20:47

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο: Ολυμπιακός - Βόλος 3-0

30-04-23 20:46

Ο Φορτούνης έβγαλε σε θέση τετ α τετ τον Μπιέλ, ο οποίος πλάσαρε με το δεξί, η μπάλα βρήκε στον Σιέλη και κατέληξε αρχικά στο οριζόντιο δοκάρι και εν συνεχεία στα δίχτυα

30-04-23 20:44

45' ΓΚΟΛ! 3-0 ο Ολυμπιακός με σκόρερ τον Μπιέλ

30-04-23 20:43

42' Σουτ του Ντέλετιτς, αποκρούει δύσκολα ο Τζολάκης

30-04-23 20:37

40'  Σέντρα ο Βαλμπουενά, πέρασε από όλους η μπάλα και κατέληξε άουτ

30-04-23 20:36

35'  Σουτ ο Φορτούνης μέσα στην περιοχή με το αριστερό, έφυγε ψηλά άουτ η μπάλα

30-04-23 20:35

Ξανάρχισε το ματς

30-04-23 20:29

33' Ο Τσιρίνος έχει το πρόβλημα έχοντας πάντως κλωτσήσει εκείνος τον Βαλμπουενά

30-04-23 20:28

Η φάση ελέγχθηκε στο VAR για την πιθανότητα οφσάιντ του Μπιέλ στην αρχή της, όμως το γκολ μετρά κανονικά

30-04-23 20:26

Ο Βαλμπουενά πάτησε περιοχή και γύρισε στον Κασάμι, με τον Ελβετό να εκτελεί από κοντά με συρτό σουτ για το 2-0

30-04-23 20:24

25' ΓΚΟΛ! 2-0 ο Ολυμπιακός με σκόρερ τον Κασάμι

21' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Λάθος στην άμυνα του Βόλου, ο Βαλμπουενά έπαιξε κάθετα, αλλά ο Μπιέλ νικήθηκε από τον Κότνικ

30-04-23 20:21

21' Άστοχο εκτός περιοχής σουτ του Κασάμι, με την μπάλα να φεύγει λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία

Από εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη, ο Ντόη έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με κοντινή προβολή με το δεξί

30-04-23 20:20

19' ΓΚΟΛ! 1-0 ο Ολυμπιακός με το πρώτο γκολ του Ντόη με την ερυθρόλευκη φανέλα!

30-04-23 20:18

18' Ευκαρία για τον Ολυμπιακό: Ο Φορτούνης σούταρε το αριστερό εντός μεγάλης περιοχής και έστειλε την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων

30-04-23 20:16

16' Επικίνδυνη αντεπίθεση του Βόλου, με τον Πιρές να την εκδηλώνει και τον Ντέλετιτς να περιμένει, αλλά ο Ντόη διάβασε τη φάση και απομάκρυνε

30-04-23 20:12

14' Ευκαιρία για τον Βόλο: Συγκλίνει από τα αριστερά και σουτάρει με το δεξί ο Πιρές, πέφτει και μπλοκάρει ο Τζολάκης

11' Σουτ ο Φορτούνης έξω από την περιοχή, κόντραρε η μπάλα και μπλόκαρε ο Κότνικ

30-04-23 20:09

10' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Κασάμι, που πλάσαρε με το αριστερό από το ύψος του πέναλτι μετά από γύρισμα του Βαλμπουενά αλλά νικήθηκε με το πόδι από τον Κότνικ

30-04-23 20:06

8' Τραυματισμός για τον Ραμόν τώρα

30-04-23 20:05

Μικρή διακοπή, λόγω τραυματισμού του Τσοκάνη

30-04-23 20:02

3' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό: Από εκτέλεση κόρνερ ο Κασάμι βρέθηκε αμαρκάριστος στη μικρή περιοχή, αλλά έστειλε την μπάλα πάνω από τα δοκάρια με προβολή

30-04-23 20:01

Σέντρα στο παιχνίδι

30-04-23 19:57

Με φανέλα Μπαριέντος η παρουσίαση του Βόλου. Ως ένδειξη στήριξης στον άσο της ομάδας που αντιμετωπίζει πρόβλημα υγείας στον πνεύμονα

30-04-23 19:52

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες

30-04-23 19:50

Στον Ολυμπιακό προέκυψε πρόβλημα σχεδόν στο παρά πέντε, με τον Αλέξανδρο Πασχαλάκη να έχει τεθεί νοκ άουτ τόσο για το ματς, όσο και για το υπόλοιπο των playoffs. Από εκεί και πέρα δεν υπάρχει κάποια άλλη απουσία για τους «ερυθρόλευκους».

30-04-23 19:49

Διαιτητής: Περράκης Κωνσταντίνος
Βοηθοί: Πετρόπουλος Τρύφωνας, Παπαδάκης Μιχαήλ
4ος: Μαλουτάς Δημήτριος
VAR: Διαμαντόπουλος Αριστοτέλης,
AVAR: Νικολαΐδης Κωνσταντίνος

Βόλος (Κώστας Μπράτσος): Κότνικ - Τάχατος, Πίρινεν, Σιέλης, Σι - Μεταξάς, Τσοκάνης - Ντέλετιτς, Γκάγι, Τσιρίνος - Πιρές

Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Αυγερινός, Ασλανίδης, Οικονομόπουλος, Καρτάλης, Κάτσε, Άλχο, Μεθκίδα, Λούνα

30-04-23 19:34

Ολυμπιακός (Ζοσέ Ανιγκό): Τζολάκης - Ροντινέι, Παπασταθόπουλος, Ντόη, Ραμόν - Εμβιλά, Κασάμι - Μπιέλ, Βαλμπουενά, Φορτούνης - Μπακαμπού

Στον πάγκο των γηπεδούχων: Κρίστινσον, Ελ Αραμπί, Μπουτούτσι, Βρουσάι, Μασούρας, Μπα, Χουάνγκ, Σαμασέκου, Ρέαμπτσιουκ

30-04-23 19:32

Το ματς κάνει σέντρα στις 20:00 και μεταδίδεται από το Cosmote Sport 3

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Ολυμπιακός - Βόλος για την 7η αγωνιστική στα Πλέι οφ της Super League

30-04-23 19:31