Μίλαν

16-05-23 23:52

Ευχαριστούμε που παρακολουθήσατε μαζί μας την αναμέτρηση! Καλό σας βράδυ!

16-05-23 23:50

Τέλος στην αναμέτρηση! Ίντερ - Μίλαν 1-0! Οι Νερατζούρι είναι στον τελικό του Champions League στην Κωνσταντινούπολη!

90+2' Σουτ του Λουκάκου θα αποκρούσει ο Μενιάν

16-05-23 23:45

90' Τρία λεπτά επιπλέον χρόνου στον αγώνα

16-05-23 23:39

16-05-23 23:34

81' Κίτρινη κάρτα στον Γκρούνιτς

16-05-23 23:33

Μετά από ωραία συνεργασία Λουκάκου με Λαουτάρο, ο τελευταίος με σουτ από πλάγια θέση θα νικήσει τον Μενιάν και θα κάνει το 1-0 "κλειδώνοντας" την πρόκριση για τους Νερατζούρι!

16-05-23 23:28

74' Γκολ για την Ίντερ

16-05-23 23:25

69' Μπλοκάρει ο Ονάνα πριν η μπάλα φτάσει στον Μεσίας

16-05-23 23:14

65' Δεν έχει καταφέρει ακόμα η Μίλαν να δημιουργήσει κάποια ευκαιρία για να βάλει... φωτιά στο παιχνίδι

16-05-23 23:11

56' Κίτρινη κάρτα στον Τιό

16-05-23 23:04

53' Έχει μπει πιο δυνατά στο δεύτερο μέρος η Ίντερ αλλά χωρίς να υπάρχει κάποια φάση μπροστά στις δύο εστίες

16-05-23 23:02

46' Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος!

16-05-23 22:48

Τέλος πρώτου ημιχρόνου! Ίντερ - Μίλαν 0-0

16-05-23 22:45

16-05-23 22:43

45' Τρία λεπτά επιπλέον χρόνου στο πρώτο ημίχρονο

43' Στο έδαφος ο Μικιταριάν που δεν μπορεί να συνεχίσει στον αγώνα! Στην θέση του θα περάσει ο Μπρόζοβιτς

16-05-23 22:40

41' Σουτ του Λαουτάρο θα περάσει άουτ!

16-05-23 22:38

39' Πολύ καλή στιγμή για την Ίντερ! Μετά από εκτέλεση φάουλ ο Τζέγκο θα πάρει την κεφαλιά, με τον Μενιάν να διώχνει εξ' επαφής.

16-05-23 22:34

38' Μεγάλη ευκαιρία για την Μίλαν! Ο Λεάο θα περάσει κερδίσει τον Ατσέρμπι και θα σουτάρει από πλάγια θέση, μέσα από την περιοχή, αλλά την μπάλα να φεύγει ελάχιστα άουτ!

16-05-23 22:32

Συνεχίζεται η αναμέτρηση

16-05-23 22:30

Στο έδαφος ο Ντάμφρις μετά από χτύπημα στο κεφάλι

16-05-23 22:28

Χωρίς να δημιουργήσει προβλήματα η εκτέλεση

29' Νέο κόρνερ για τους Νερτζούρι

16-05-23 22:26

16-05-23 22:25

Απομάκρυναν οι αμυντικοί της Μίλαν

Νέο κόρνερ για τους γηπεδούχους

25' Κόρνερ για την Ίντερ

16-05-23 22:16

23' Φάση διαρκείας για την Ίντερ, με τον Μικιταριάν να σουτάρει, αλλά την μπάλα να περνάει άουτ!

Απομάκρυναν οι αμυντικοί της Ίντερ

16-05-23 22:13

16' Κόρνερ για την Μίλαν

16-05-23 22:12

16-05-23 22:10

11' Τεράστια ευκαιρία για την Μίλαν! Μετά από φοβερή κίνηση του Τονάλι και παράλληλο γύρισμα από τα αριστερά ο Μπραχίμ Ντίας θα πλασάρει μόνος του από το ύψος του πέναλτι, με τον Ονάνα να αποκρούει!

16-05-23 22:08

10' Κόρνερ για την Μίλαν

16-05-23 22:07

16-05-23 22:03

7' Σουτ από τον Μπαρέλα θα περάσει άουτ

16-05-23 22:00

3' Φοβερό σουτ από τον Τζέγκο θα αποκρούσει ο Μενιάν, αλλά η φάση δεν θα μετρήσει μιας και έχει προηγηθεί επιθετικό φάουλ του Μπαρέλα

16-05-23 21:57

1' Σέντρα στην αναμέτρηση!

16-05-23 21:23

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες!

Η ενδεκάδα της Μίλαν: Μενιάν, Καλάμπρια, Τιάο, Τομόρι, Ερναντέζ, Μεσίας, Τονάλι, Κρούνιτς, Ντίαθ, Ζιρού, Λεάο

16-05-23 21:22

Η ενδεκάδα της Ίντερ: Ονανά, Νταρμιάν, Ατσέρμπι, Μπαστόνι, Ντάμφρις, Μπαρέλα, Τσαλχάνογλου, Μικίταριαν, Ντιμάρκο, Μαρτίνες, Τζέκο

16-05-23 21:20

16-05-23 21:19

Να υπενθυμίσουμε ότι οι Νερατζούρι είχαν πάρει τη νίκη στον πρώτο αγώνα κόντρα στους Ροσονέρι με 2-0, ενώ στη διοργάνωση δεν ισχύει ο κανόνας του εκτός έδρας γκολ.

Ο αγώνας είναι προγραμματισμένος να ξεκινήσει στις 22:00, στο Μιλάνο και θα μεταδοθεί ζωντανά από το Cosmote Sports 1HD.

16-05-23 21:17

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ρεβάνς μεταξύ της Ίντερ και της Μίλαν για τα ημιτελικά του Champions League.